![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/shche.jpg?itok=6si5vrEc)
30 вересня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки в рамках дня кафедри філології та методики початкової освіти педагогічного інституту відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Модернізація мовної освіти у початкові школі: надбання, пошуки та перспективи розвитку».
На захід було запрошено вчителів міста й області, голів районних методоб’єднань, викладачів із вищих навчальних закладів України (зокрема Національного університету «Острозька академія», Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського, Рівненського державного гуманітарного університету та інших ВНЗ).
Відкрила семінар завідувач кафедри філології та методики початкової освіти Оксана Данилюк. Із вітальним словом до присутніх звернувся декан педагогічного інституту Іван Смолюк, який привітав усіх, кому небайдужа початкова освіта й філологічна підготовка наших діток. Іван Олександрович зазначив: «Як дитина підготовлена в початковій школі – такі успіхи чи неуспіхи очікують її у майбутньому. Ґрунтовне місце тут займає мовна освіта». Наостанок він побажав учасникам семінару продуктивної праці, гарного спілкування й професійного збагачення.
Пленарне засідання розпочалося виступом кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України Катерини Пономарьової, який стосувався, по-перше, особливостей змісту нової навчальної програми з української мови для 1–4 класів (так, на уроках української мови повинні бути сформовані такі компетенції: комунікативна, соціальна, загальнокультурна й уміння вчитися. Також пані Катерина розповіла про зміни у змісті мовленнєвої та мовної ліній); по-друге, засобів реалізації змісту навчальних програм з української мови, зокрема навчально-методичних посібників; по-третє, вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів з української мови.
Продовжився семінар виступами кандидата педагогічних наук, доцента Григорія Лишенка щодо особливостей навчання за підручниками математики для 3 класу, заступника керівника відділу з навчально-методичної роботи Центру навчальної та методичної літератури Галини Ткаченко й інших науковців. Усім доповідачам присутні задавали чимало запитань.
Опісля провідний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України Катерина Пономарьова провела майстер-клас «Реалізація мовленнєвої змістової лінії на уроках розвитку мовлення у початковій школі».
Під час семінару директор книгарні «Дім книги» Жанна Віндюк також презентувала сучасні видання наукової та навчально-методичної фахової літератури.
Продовжився захід секційними засіданнями. Семінар працюватиме до 3 жовтня.
Інна МОГІЛЕВСЬКА
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело