Перейти до основного вмісту

Його знають як настоятеля Свято-Покровської церкви УПЦ КП села Княгининок (Маяки), активіста «Самооборони Волині», військового капелана, депутата Луцької районної ради. Разом із батальйоном «Айдар» він не один раз їздив у зону АТО, де сповідав і причащав бійців на місці їхнього базування. Люди поважають і люблять його за сміливість, відвертість, уміння спілкуватись, іронію та самоіронію. 

Зустріч студентів із цією непересічною людиною – протоієреєм Михайлом Бучаком, який також є капеланом Східноєвропейського національного університету, – відбулась 22 вересня в бібліотеці Лесиного вишу. 

 Спершу присутні прочитали молитву «Отче наш», опісля розпочалася розмова у форматі запитання-відповідь.


 

Методист бібліотеки вишу Світлана Кресак поцікавилась: «Хто вони – священики? Як прокладалася Ваша стежка до служіння Богові?». Відповів отець досить просто: «Я не думав про церковне служіння, а задумався про вступ до духовної семінарії, коли виповнилося 20 років – і позаду було багато плюсів і мінусів». 

«У школу пішов, коли мені виповнилося 7,5 років, знав лише п’ять букв, але рахував до 1000, – продовжив капелан. – Закінчив освітній заклад із золотою медаллю. Батьки мріяли, щоб я став математиком, фізиком. Отож, щоб отримати вищу освіту – відправився до Харківського університету, заваливши іспити, пішов в армію та служив протягом 1988–1990 рр. Повернувшись додому, вступив на навчання до Тернопільської духовної семінарії, а закінчив – Волинську. Також навчався у Волинському державному університеті на факультеті психології та Національному університеті “Острозька академія”».

Молодих людей цікавило, що найважче долати у священнослужінні? На що о. Михайло відповів: «Боротьба з самим собою. Найважча перемога – перемога над собою! Коли переможеш себе, то буде байдуже, що про вас говоритимуть, думатимуть люди». 

 

 

Заступник декана із виховної роботи історичного факультету Тарас Літковець, який перебував на сході, був заступником командира 17 окремого мотопіхотного батальйону Збройних сил України:

– Побутує така думка, що атеїзм існує до першого артилерійського обстрілу?

Отець Михайло:

– На передовій бути атеїстом важко. Адже це є межа між життям і смертю. Романтизм змінюється на віру й обережність. Тепер важливо виконати завдання та залишитися живим.

Цього дня ще на велику кількість запитань відповів капелан університету, а на завершення зустрічі студенти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою вручили власноруч виготовлений подарунок для бійців АТО.

Валентина КОРНІЙЧУК

 

Довідка:

Бучак Михайло народився 22 листопада 1970 р. у с. Стриївка Збаразького району Тернопільської області. У 1993 р. висвячений у сан диякона; 1993–1995 рр. – священик Хрестовоздвиженського храму м. Луцька; із 1996 р. – настоятель храму Святої Покрови Пресвятої Богородиці сіл Сирники й Маяки; із 2006 р. – капелан Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

 

 

 

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

1 перегляд