![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/golovna_82.jpg?itok=-sSgS94U)
Сьогодні ми переживаємо складний етап становлення справді вільної, незалежної, європейської України. Усі небайдужі до долі країни люди консолідували власні зусилля, аби підтримати й допомогти воякам, які нині перебувають на Сході, а також пораненим, котрі потребують лікування. Студенти та викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки на чолі з ректором Ігорем Коцаном також ініціюють чимало благодійних проектів.
Під час одного із засідань ректорату ухвалено рішення надати благодійну допомогу військовослужбовцям Збройних сил України та бійцям добровольчих батальйонів, котрі беруть участь у бойових діях у зоні антитерористичної операції. Було зібрано 74 500 грн, на які придбано чотири оптичні приціли нічного бачення Pulsar 770. Три з них перший проректор СНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось та начальник відділу молодіжної політики та соціальної роботи Володимир Захожий через Спілку ветеранів Афганістану Волині передали бійцям батальйону територіальної оборони «Волинь». Ще один оптичний приціл було вручено снайперу роти «Захід» батальйону «Айдар» Леоніду Курдельчуку.
Також, колектив вишу вирішив надати допомогу студентам СНУ імені Лесі Українки, які є військовослужбовцями Збройних сил України та бійцями добровольчих батальйонів. Працівники перерахували 103 077 грн, які використано для погашення заборгованості за освітні послуги студентам, котрі надали підтверджувальні документи (довідки про участь в АТО). На сьогодні оплачено заборгованість 23 студентам.
З ініціативи ректора Ігоря Коцана в жовтні цього року підписано Угоду про співробітництво з Міжнародним фондом соціальної адаптації щодо перепідготовки та соціальної адаптації українських військовослужбовців, у рамках якої військовим, демобілізованим із зони АТО низку лекцій прочитали професори з-за кордону. Загалом навчання з перепідготовки та соціальної адаптації українських військовослужбовців сьогодні надзвичайно актуальне. Такі курси допомагають людині підвищити власну фахову конкурентоспроможність на ринку праці; психологічно скоригувати поведінку військовослужбовців, сформувати в них упевненість у власних силах і здібностях, зокрема соціально адаптувати їх до умов цивільного життя; підвищити розвиток підприємництва серед військових та сприяють організації сімейного бізнесу; загалом підвищують рівень добробуту сімей військовослужбовців через їх працевлаштування.
Не відстають у хороших починаннях від викладачів і студенти, котрі ні на мить не забувають про людей, завдяки яким можливе їхнє мирне життя, – бійців АТО. З перших днів військової агресії на Сході молодь СНУ імені Лесі Українки брала участь й організовувала різноманітні акції:
– студенти інституту іноземної філології допомагали на курсах української мови для переселенців; організували «солодкий» ярмарок до Дня працівників освіти, аукціон хендмейду, під час яких зібрано кошти для наших бійців;
– 29–30 листопада інститут соціальних наук взяв участь у благодійному ярмарку «Підтримай героя», на який виставив картини художниці Лариси Ніжегородцевої, ляльки-мотанки ручної роботи, вироби з бісеру, квілінгу, кухонні набори й інші хендмейд речі викладачів і студентів;
– психологи організували благодійну акцію «За мир і сонце на планеті!», під час якої зібрано 3700 грн і передано у Спілку ветеранів Афганістану для потреб учасників АТО; також фахівці факультету психології проводили курси реабілітації для бійців із 51 ОМБР;
– студенти та викладачі інституту економіки та менеджменту неодноразово закуповували продукти та збирали сухпайки, які потім було передано на потреби 1-го територіального батальйону, Нацгвардії, а також бойової комендатури Луцького прикордонного загону;
– на історичному факультеті відбувся майстер-клас із розпису традиційної української іграшки, під час якого зібрано 1800 грн, які передано студентам факультету, котрі нині захищають цілісність України, – четвертокурснику Петру Ковальчуку та батькам третьокурсника Віктора Гаврилюка;
– інститут філології та журналістики кілька разів організовував благодійні акції «Подаруй шоколадку українському воякові», «Подаруй теплий оберіг українському воякові»;
– студенти інституту мистецтв, провівши кілька концертів «Господи, храни солдата!» і аукціонів із продажу картин, зібрали на потреби поранених, що перебували в Луцькому гарнізонному військовому госпіталі, близько 9 тис. грн.
А ще – благодійна фотосесія, концерти, акції зі збирання солодких подарунків мужнім захисникам Батьківщини, тематичних малюнків, синьо-жовтих стрічок, із виготовлення прадавніх сакральних оберегів від злих сил – ляльок-мотанок й ікони Святого Георгія Побідоносця, із написання листів солдатам...
Студенти та викладачі СНУ імені Лесі Українки роблять усе можливе, аби підтримати моральний дух наших військових. Віримо, що разом ми здобудемо перемогу!
Інна МОГІЛЕВСЬКА
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело