Перейти до основного вмісту
івів

Уряд України встановив ряд вимог щодо в’їзду в Україну іноземних громадян. На період дії карантину забороняється перетин державного кордону України іноземцями (крім іноземців, які постійно проживають на території України) без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, що має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс) – та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на термін перебування в Україні.

 

Іноземцям, у яких буде відсутній поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовить у перетині державного кордону.

 

Згідно із законодавством, особи, які перетинають державний кордон України, можуть обрати один із двох варіантів (постанова КМУ №211 від 11 березня 2020 р):

– госпіталізація до спеціалізованих обсерваторів (ізоляторів);

– 14-денна самоізоляція за місцем проживання для осіб, які погодилися проходити її з використанням додатку «Дій вдома».

 

Підставою для обсервації іноземних громадян є перетин державного кордону осіб, які прибули з держави або є громадянами держави із значним поширенням COVID-19. Державами із значним поширенням COVID-19 вважаються держави, в яких кількість активних випадків захворювання на COVID-19 становить більше ніж 40 осіб на 100 тис. населення. Перелік таких країн Державній прикордонній службі України кожні 3 дні надає Міністерство охорони здоров’я України.

 

Обсервації не підлягають громадяни держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів, і такі, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома». Термін самоізоляції та обсервації становить 14 днів.

 

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетином державного кордону (яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19) припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, проведеного після перетину державного кордону, або не пізніше ніж за 48 годин до перетину.

 

Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язана встановити й активувати мобільний додаток «Дій вдома». У разі неможливості встановлення такого додатка особа підлягає обсервації. Додаток призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов'язкової самоізоляції на час карантину. Встановлення додатку є добровільним. Мобільний додаток на мобільний пристрій можна завантажити за допомогою сервісу Google Play або App Store.

 

Якщо особа обирає самоізоляцію з «Дій вдома», вона має підтвердити це рішення під час проходження паспортного контролю – спочатку сказавши свій номер телефону та адресу місця самоізоляції, після чого показавши відповідний екран додатку працівнику Державної прикордонної служби. Для зручності рекомендують завантажити й авторизуватись у додатку до прибуття на кордон. Важливо: «Дій вдома» можливо встановити лише на українські номери телефону (+380). Якщо особа бажає проходити самоізоляцію вдома, вона зобов’язана увімкнути вказаний на кордоні український номер телефону, авторизуватися з ним у застосунку «Дій вдома» та підтвердити надану адресу місця самоізоляції за допомогою геолокації не пізніше 24 годин після перетину. Якщо особа не надасть представнику Державної прикордонної служби екран застосунку на перевірку, вона має бути передана на госпіталізацію до обсерватора (ізолятора).

 

У випадку підтвердження порушення самоізоляції представниками Національної поліції буде вжито заходів щодо притягнення порушника до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством.

 

Також варто врахувати, що відповідно до заходів адаптивного карантину, у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації захворюваності на COVID-19 на території України, можуть застосовуватись обмеження щодо роботи громадського транспорту.

1119 переглядів