![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/dsc08567.jpg?itok=-jk3dpD4)
14–15 червня делегація Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у складі ректора Ігоря Коцана, завідувача кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики Юрія Харкевича та начальника відділу міжнародних зв’язків Олександри Алісової перебувала у Гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташіца у Кракові (http://www.agh.edu.pl/).
Мета візиту – підписання угоди про співробітництво, яка передбачає обмін навчальними програмами, досвідом у галузі наукових досліджень і навчання спеціалістів, спільну участь у дослідницьких програмах, пошук фондів із інших джерел, необхідних для виконання завдань, визначених цією угодою.
У ході візиту було також обговорено перспективи співробітництва між факультетом менеджменту Краківської академії та математичним факультетом СНУ імені Лесі Українки за програмою навчання «Подвійний диплом».
Під час підписання Угоди про співпрацю між СНУ імені Лесі Українки та Гірничо-металургійною академією у Кракові
Ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан та ректор Гірничо-металургійної академії Пьотр Лебковський
У ці дні Краківська академія відзначала свій ювілей – 100-річчя від дня заснування. Ще 31 травня 1913 р. імператор Францішек Юзеф затвердив утворення Вищої гірничої школи у Кракові, яка через 100 років стала першим технічним ВНЗ і протягом багатьох років займає передові позиції у рейтингах вищих навчальних закладів Польщі.
Ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан, заступник декана Даріуш Саля та декан факультету менеджменту Краківської академії
Сьогодні Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташіца – провідний польський виш у галузі сучасних технологій, у якому соціальні науки займають сильні позиції і формують основу для розвитку широкого спектру прикладних наук і поступового підвищення ролі гуманітарних наук. В академії на 16-ти факультетах навчається майже 40 тис. студентів. Підписано понад 400 угод про співробітництво з партнерами Європи, Америки, Азії, які передбачають реалізацію спільних проектів (у співпраці з іноземними партнерами – близько 200 науково-дослідних проектів), з майже 300 промисловими підприємствами, зокрема великими транснаціональними бізнес-корпораціями, з метою наукової співпраця, дослідження й освіти, комплексного використання можливостей партнерів.
Науковці та запрошені на святкуванні
Про місце та роль цієї академії в економіці та науковому житті Польщі, зокрема Малопольського воєводства, свідчать вітання, які надійшли від міністрів освіти на науки, економіки Республіки Польща, влади Малопольського воєводства, мера міста Кракова, в яких виголошено подяку ВНЗ за внесок у розвиток господарства та науки міста, воєводства та країни загалом. Особисто поздоровили виш його випускники, а сьогодні – керівники металургійних підприємств, фірм із видобутку вугілля. До вітань долучився і ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан: «Нехай це гарне свято наповнює серця гордістю за ваше гідне минуле та вірою у щасливе майбутнє, а плідна діяльність і наша творча співпраця будуть надійною запорукою розвитку та процвітання європейської науки і освіти».
Олександра АЛІСОВА,
начальник відділу міжнародних зв’язків
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело