Перейти до основного вмісту

 14 травня на факультеті біології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в рамках Фестивалю науки, який проходить цими дня у виші, відбулася презентація лабораторії біотехнології кафедри лісового та садово-паркового господарства. Повноцінне функціонування лабораторії було б неможливим без фінансової підтримки Благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк».
 Про біотехнологію як міждисциплінарну галузь, яка покликана, зокрема, розв’язати проблему продовольства в світі, а також початки функціонування лабораторії в нашому навчальному закладі розповів декан біологічного факультету Андрій Поручинський. Андрій Іванович висловив вдячність Благодійному фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» за виділені кошти, завдяки яким на сьогодні лабораторія біотехнологій СНУ імені Лесі Українки майже повністю укомплектована, аби забезпечити повний цикл своєї діяльності, а також ректору Ігорю Коцану, який посприяв втіленню ідеї створення лабораторії.

 

 

 

Проректор з наукової роботи, професор Михайло Яцишин зазначив: «В університеті фундаментальна наука повинна бути реалізована через прикладні дослідження з виходом на госпдоговірну тематику... Наш виш приділяє максимальну увагу розвитку біологічного факультету... Адже наука повинна творити кінцевий інноваційний продукт, а не лише виконувати функцію передачі знань». Також проректор повідомив, що із лабораторією біотехнологій підписано два комерційні договори на суму 18 тис. грн.


Заступник голови правління фонду Ірина Констанкевич, яка завітала на презентацію, повідала, що кошти на закупівлю нового обладнання (зокрема, ламінар-боксів, які потрібні для створення стерильних умов для роботи з біологічними об’єктами) було вирішено виділити саме лабораторії біотехнологій Лесиного вишу на конкурсній основі. Ірина Мирославівна зазначила, що на конкурс надійшло більше десяти робіт, але комісії саме цей проект видався найбільш перспективним, адже напрацювання лабораторії викликають повагу і за ними стоїть солідна наукова школа. Крім того, це й один із успішних проектів у плані реалізації: «Ми готові підтримувати й надалі біологів СНУ імені Лесі Українки, адже це приклад того, як правильно можна вкласти гроші і отримати з цього конкретні результат».


 Професор, науковий керівник лабораторії Михайло Шевчук, який виступив ініціатором її відкриття й займається проблемою технологічного вирощування картоплі не один рік, закцентував на практичному аспекті використання лабораторії: «Фахівець, який пройшов таку школу, займе достойне місце на виробництві».


 Завідувач лабораторії Мар’яна Юдіна розповіла про здобутки цієї структури. Так, відбувається розмноження картоплі різних сортів (уже наявні дев’ять новореєстрованих сортів картоплі), культивування ожини, суниці, стевії, яка просто незамінна для діабетиків, лохини in vitro. У планах – вирощувати мікробульбу посадкову (це буде оздоровлений матеріал, який розповсюджуватиметься у регіоні).
  На презентацію завітали й партнери, з якими лабораторія тісно співпрацює, – директор СГТзОВ «Родючість-агро» Володимир Шегедин і директор ПП «Потейтос-агро» Ігор Купчак.


 Сподіваємося, що лабораторія біотехнологій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки стане потужним ядром для розширення біотехнологічного центру Волині, зокрема з технології вирощування картоплі, яка уже під вмілим керівництвом дала неабиякі результати.

Інна МОГІЛЕВСЬКА

 


При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

399 переглядів