![груша](/sites/default/files/styles/width_862/public/2020-11/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE20031.jpg?itok=trTs_RqR)
12 листопада неподалік корпусів Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулася знакова подія – посадка дерева, яке виросло з гілки груші, що росте в садибі Косачів у Колодяжному.
На дійстві була присутня проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, викладачі ЗВО. Саджанці дерева до Луцька привіз співзасновник журналу-каталогу «СонцеСад» Остап Михаць. Він побував у садибі Косачів і саме там у нього виникла ідея продовжити життя груші, яку посадила Ізидора Косач. Йому дозволили нарізати гілок зі дерева та переправити їх на Київщину, де вони вкоренилися.
![грушка](/sites/default/files/inline-images/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE20020.jpg)
12 листопада Остап Михаць привіз саджанці до Луцька, аби висадити їх поблизу нашого Університету та в центральному парку міста. Проректор Наталія Благовірна подякувала гостеві за хорошу ініціативу. «Волинський національний університет імені Лесі Українки подбав про свою патронесу і в академічному плані. Ми підготували повне зібрання творів Лесі Українки у чотирнадцяти томах. Дякуємо Вам за Ваш внесок, сподіваємося, що з роками це місце буде туристичним об’єктом», – заявила вона.
Доцент кафедри української літератури Олена Маланій запропонувала зробити довкола місця посадки груші міні-сад: «Символічно, що поряд – факультет філології та журналістики, де вивчають творчість Лесі Українки».
![музей](/sites/default/files/inline-images/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE20059.jpg)
Посадивши дерево, товариство вирушило в університетський музей Лесі Українки. Завідувач музею Тетяна Данилюк-Терещук провела присутнім екскурсію, зокрема, закцентуючи увагу на родових деревах Косачів і рослинній тематиці у творчості Лесі Українки.
Відділ зв’язків із громадськістю