![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/100_3599.jpg?itok=6QeYr3HF)
З метою психологічної та моральної підтримки студентів зі Сходу України та Криму психологічна служба Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки провела анонімні психологічні консультації.
Під час відвертих розмов було виявлено, що найбільші труднощі в адаптації студентів до навчання та університетського середовища спровоковані наслідками посттравматичного синдрому. У студентів, що приїхали з цих регіонів, здебільшого спостерігається загальна тривожність, постійне занепокоєння і стурбованість, відчуття страху, невпевненість у собі та завтрашньому дні. Деякі молоді люди жалілися на труднощі із засипанням, часто їх навідували нічні жахи.
Для стабілізації психічного стану студентів зі Сходу України та Криму, студентів, котрі служили в зоні АТО, а також для спудеїв, батьки яких перебувають у зоні АТО, були проведені психологічні тренінги та семінари, спрямовані на формування навиків самодопомоги та саморегуляції в умовах підвищеної соціальної напруги, формування функціональної готовності до адекватного реагування і виходу зі складних життєвих ситуацій.
Усі охочі студенти отримали буклет «Пам’ятка для сімей військовослужбовців, які повернулися із зони АТО».
Тетяна КУЛИК,
кандидат психологічних наук,
начальник психологічної служби
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело