Шановні викладачі, працівники, студенти й аспіранти СНУ імені Лесі Українки
24 серпня 1991 року здійснилася багатовікова заповітна мрія українського народу – було проголошено незалежність нашої Батьківщини. Ця вікопомна дата увійшла в історію як ще одна славна віха у становленні нашої державності, адже народ отримав можливість працювати в ім’я України.
На жаль, чимало хто впав у ейфорію, сприйнявши суверенітет нашої держави й непорушність її меж як щось назавжди дане й остаточно виборене. Сьогодні ми пожинаємо гіркі плоди такої суспільної безтурботності й недалекоглядності. Двадцять третю річницю історичного Акту наш народ зустрічає в умовах жорстокого іспиту на виживання й порятунок, на право не зватися, а БУТИ справді вільною, незалежною, сильною європейською державою, і цей іспит ми мусимо з честю витримати. Маємо бути гідними громадянами країни й пам’ятати, що за її незалежність і свободу покладено стільки людських життів…
Нелегко добирати вітальні слова нині, коли вирішується доля соборності нашої держави, проте в ці знакові дні я вітаю вас, дорогі викладачі, працівники, студенти й аспіранти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, зі святом віри в непереможність народного руху, святом надії на дальше сходження України щаблями європейського вибору, на її майбутню силу, міць, єдність і непорушність кордонів. Здоров’я всім, миру, мужності й оптимізму!
Слава Україні!
Ректор СНУ імені Лесі Українки, професор
Ігор КОЦАН