![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/thumb-imgsize.jpg?itok=C_gympS-)
Нещодавно стало відомо, що голова наглядової ради Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, засновник благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», меценат Ігор Палиця став лауреатом Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» «за значну благодійну діяльність, вклад у розвиток і популяризацію національної культури, науки та книговидання».
Благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» реалізує чимало програм, спрямованих на розвиток національної культури, науки й освіти, як-от: «Культура та духовність – головне багатство лучан», «Луцьк – центр сучасної освіти і науки», «Підтримка творчої та обдарованої молоді»; спільно з Волинською ОДТК фінансує проект «Українське кіно на “Новій Волині”», який покликаний популяризувати стрічки українського кінематографу; сприяє проведенню різноманітних фестивалів, культурно-мистецьких заходів, конкурсів. Підтримка ж фондом та Ігорем Петровичем нашого університету просто неоціненна. Так, лише цьогоріч у травні організовано поїздку студентів Лесиного вишу до могили Великого Кобзаря; профінансовано лабораторії біотехнологій, «Інноваційно-інформаційні технології у туризмі»; надано стипендії кращим студентам тощо.
Не залишається Ігор Палиця й осторонь питань культурного та духовного розвитку лучан. Зокрема поповнено фонди шкільних та міських бібліотек необхідними книгами, посібниками й оргтехнікою, передплачено фахові періодичні видання для педагогів усіх загальноосвітніх шкіл, садочків, підтримано видання книг художньої, наукової, мистецької, краєзнавчої тематики місцевих авторів.
Із цієї нагоди ми й вітаємо Вас, Ігорю Петровичу. Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя, здійснення всіх задумів, плідної праці задля розвитку українського суспільства. Нехай і надалі множаться Ваші здобутки на ниві благодійності, успішно реалізуються нові проекти й ініціативи, а розуміння й підтримка колег та однодумців повсякчас супроводжують Вас!
З повагою колектив СНУ імені Лесі Українки
Довідка.
Міжнародна літературна премія імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» заснована 1 березня 2005 року Волинським товариством «Світязь» і Чернігівським інтелектуальним центром за сприяння Національної спілки письменників України, Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та міжнародних громадських організацій. Лауреатами цієї відзнаки у минулі роки були Михайло Слабошпицький, Микола Жулинський, Іван Дзюба, Валерій Шевчук, Йосип Струцюк, Іван Корсак, Ігор Павлюк, Роман Гром’як, Василь Голобородько, Віра Вовк та інші письменники, митці, науковці, журналісти, громадські діячі та меценати з України та інших країн.