![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/img_0262.jpg?itok=o4AW6UT5)
20–21 червня на базі практик табору «Гарт» (оз. Світязь) відбулася Міжнародна наукова конференція «Мова і вірш», організаторами якої виступили кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, теорії літератури та компаративістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка та української літератури Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.
Особливо приємним був приїзд із Києва відомого віршознавця, доктора філологічних наук, професора Наталії Костенко разом із групою молодих науковців. Міжнародний статус конференції підтвердили гості з Москви, Мінська, Єкатеринбурга, заочні учасники з Люблінського та Варшавського університетів. Окрім Чернівців і Києва, були також учасники з інших міст України – Івано-Франківська, Рівного, Житомира.
Об’єктом обговорення став вірш у всіх його виявах. Велику зацікавленість учені виявили не лише до некласичної поезії, а й до силабіки, торкнулися питання інтермедіальності, адекватного художнього перекладу. Загалом робота велася за такими напрямами: поезія – вірш – мова – мовлення; віршування у жанровій структурі твору; особливості й тенденції віршувальних систем ХІХ – ХХ ст.; поетика та лінгвістика (мовознавчі аспекти віршознавчого аналізу); віршові параметри поетичного світу.
Першого дня, окрім ознайомлювальних екскурсій для окремих учасників по місту Луцьку, доїзду до бази практик «Гарт» та ближчого знайомства між учасниками, відбулося пленарне засідання. Секції працювали вже з наступного дня.
Родзинкою конференції став круглий стіл на тему «Багаторівневий аналіз одного вірша», під час якого були запропоновані різні підходи до аналізу поезії Лесі Українки «Дихання пустині». Цей формат наукової роботи був цілком несподіваний для учасників, але надзвичайно результативним. За побажаннями присутніх, матеріали круглого столу теж мають бути опубліковані.
На основі програми конференції була розроблена і затверджена вченою радою СНУ програма наукового семінару для підвищення кваліфікації викладачів. На завершення конференції учасникам вручили сертифікати, які підтверджують їхню участь у роботі семінару.
Також залишився час поспілкуватися в неформальній обстановці, скупатися у мальовничому озері Світязь.
Дорогою до Луцька для гостей проведено екскурсію до родинного гнізда Косачів у с. Колодяжному. Учасники висловили щиру вдячність за теплий прийом і високий рівень проведення конференції.
Олена КИЦАН
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело