![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/dscf9834.jpg?itok=1n4hv4CD)
Кафедра вищої математики та інформатики СНУ імені Лесі Українки організувала і провела 3–5 червня на базі практик «Гарт» (оз. Світязь) ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Математика. Інформаційні технології. Освіта».
Пленарне засідання відкрив завідувач кафедри вищої математики та інформатики Анатолій Федонюк, який представив учасників, основні тематичні напрями та програму роботи заходу. Він наголосив, що науково-практична конференція спонукає до наукових пошуків і апробації нових наукових досліджень, а також це один із етапів зросту аспірантів, студентів, молодих спеціалістів.
На пленарному засіданні виступили як українські, так і зарубіжні вчені. Доктор технічних наук, професор кафедри «Інформаційні системи та мережі» Національного університету «Львівська політехніка”», лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, відмінник освіти України Володимир Пасічник розповів про програмно-технічні засоби організації сховищ даних у бібліотеках. Доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Чичурін (КУЛ, м. Люблін, Польща) ознайомив із цікавою проблемою використання анімаційних модулів при розв’язанні двокільцевої обмеженої задачі 18-ти тіл. Доктор філософії з математики Річард Боннер (Малардаленський університет, м. Вастерас, Швеція) доповідав про сучасні аспекти статистичних досліджень. Доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри математичного аналізу Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Володимир Маслюченко висвітлив властивості секвенціального замикання простору поліномів у просторі нарізно неперервних функцій.
Після пленарного засідання учасники конференції працювали у трьох секціях: «Математика», «Інформаційні технології», «Освіта». Жваві дискусії точилися навколо виступів доповідачів. Зокрема, декан обліково-фінансового факультету Державного вищого навчального закладу «Українська академія банківської справи Національного банку України» (м. Суми) Микола Головань ознайомив із сутністю та структурою математичної компетентності. Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри вищої математики та інформатики СНУ імені Лесі Українки Микола Головін доповів про аспекти статистичного аналізу процесу навчання великих груп учнів (на матеріалах вивчення інформатики).
Цікавими були виступи гостей із Національного університету «Львівська політехніка» – Василя Литвина, Романа Вовнянки, Оксани Оборської, Марії Назарук, Наталії Кунанець, Олега Малиновського, Наталії Шаховської, Юрія Болюбаша.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та педагогіки вищої школи Лесиного вишу, голова обласного відділення ВБО Український фонд «Благополуччя дітей», обласний координатор міжнародного гуманітарного проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи і мобілізації громад» Валерій Петрович розповів про результати впровадження в Україні програми соціально-фінансового виховання «Творимо майбутнє ощадливо і відповідально».
Заключний день заходу був присвячений підсумкам роботи й обговоренню можливих перспектив розвитку цієї науково-практичної конференції. Усі присутні висловили бажання проводити захід такого формату наприкінці кожного навчального року із залученням широкого кола аспірантів, магістрів, здобувачів і досвідчених науковців.
Анатолій ФЕДОНЮК,
завідувач кафедри вищої математики та інформатики
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело