![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/golovna.jpg?itok=3-_1HQMA)
7 червня відбулася Х Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання реформування правової системи України». Ювілейний захід розпочався у стінах юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
Робота пленарного засідання стартувала з виступу декана юридичного факультету Оксани Лаби. Науковець привітала учасників конференції, побажала творчих успіхів, наукових здобутків і висловила сподівання, що «наша спільна праця зробить вагомий внесок у розвиток юридичної науки і послугує гарній справі інтелектуального оточення нації».
Колег-учених привітав і проректор з наукової роботи Михайло Яцишин. Михайло Михайлович також передав найкращі побажання від ректора Ігоря Коцана. Користуючись нагодою, проректор повідомив про рішення, прийняті вченою радою 30 травня. Підсумовуючи внески, зроблені у розвиток юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки, й із нагоди днів науки й університету на пленарному засіданні було нагороджено доктора юридичних наук, професора кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного університету «Одеська юридична академія», почесного працівника прокуратури Валентина Долежана найвищою відзнакою вишу – Золотим нагрудним знаком.
До привітань учасників конференції долучився й начальник управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Олександр Хомич. Він висловив найщиріші побажання від голови ОДА Бориса Клімчука та його заступника Олександра Курилюка: «Волинська обласна адміністрація постійно підтримує починання нашого провідного Східноєвропейського національного університету в частині організації різноманітних форм роботи щодо залучення наукового потенціалу як України, так і міжнародного в цілому . Я хочу передати вітання і побажати плідної праці, спілкування». Не залишились осторонь і також сказали кілька теплих слів учасникам конференції й інші поважні гості: Віктор Пенько (декан правничого факультету з 1993 р. по 1998 р., доцент Луцького біотехнічного інституту Міжнародного науково-технічного університету імені Юрія Бугая), Степан Василюк (декан юридичного факультету з 1999 р. по 2003 р.), Ігор Якушев (декан юридичного факультету з 2003 р. по 2012 р., професор кафедри трудового, господарського та екологічного права юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки), Єва Ясюк (проректор Вищої торговельної школи в м. Радом).
На пленарному засіданні особливий інтерес викликали доповіді, представлені Михайлом Яцишиним («Наукова євроінтеграція в регіоні як складова розвитку університетської освіти та науки в Україні»), Валентином Долежаном («Актуальні проблеми судово-правової реформи в Україні»), Вікторем Ладиченком («Ідейні витоки вітчизняного парламентаризму»), Наталією Оніщенко («Правові системи сучасності в контексті наукового вивчення та викладацького досвіду»). Учасники Х Міжнародної науково-практичної конференції подали нові ідеї щодо реформування правової системи України, розглянувши ситуацію з різних позицій, зокрема з точки зору історичних і правових наук. Своїми виступами вони зробили вагомий внесок у розвиток науки.
Конференція триватиме 2 дні (7–8 червня), протягом яких учасники порушуватимуть актуальні питання правової системи України, виступаючи з доповідями, побачуть історичні пам’ятки Луцька під час спеціально організованої екскурсії, а після плідної роботи відпочинуть на оз. Світязь.
Юлія МАЗУР,
ІІІ курс, ІФтаЖ
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело