![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/1284x960-16_07_2013_007_0.png?itok=kDsZ1s73)
23–25 травня ректор Лесиного вишу Ігор Коцан взяв участь у проведенні ІІ Форуму Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, що відбувся у м. Франкфурт-на-Майні (Німеччина). На Форумі членами Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи був прийнятий стратегічний документ, який визначає духовну платформу формування нового вчителя для об’єднаної Європи ХХІ століття – «Педагогічна Конституція Європи».
Як зазначив один з авторів проекту, ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, академік Віктор Андрущенко, цей документ розроблено на виконання рішень Форуму міністрів Європейських країн 23 вересня 2011 р., завдань, поставлених у доповіді Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника «Школа ХХІ століття: “Київські ініціативи”».
Документ має міжнародне підґрунтя і підготовлений авторським колективом у складі ректора з України Віктора Андрущенка, професора з Німеччини Морітца Гюнцінґера та ректора з Литви Альгердіса Геджютіса.
Міжнародний рівень Форуму засвідчила участь у події таких відомих і впливових в освітньому просторі Європи особистостей, як голова Комітету з питань культури та освіти Європарламенту Доріс Пeк; член Європарламенту, голова Комітету з питань фінансово-економічної та соціальної кризи Вольф Клінц; член Європарламенту, президент Фонду «Єдність Європи» Крістоф Конрад.
До участі в проведенні заходу також долучилися Надзвичайний і Повноважний Посол України у Федеративній Республіці Німеччина Павло Клімкін, Генеральний Консул України у м. Франкфурт-на-Майні Альберт Черніюк, екс-Посол Німеччини в Україні Дітріх Штюднманн.
Із ґрунтовними доповідями на підтримку проекту виступили президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, спеціальний уповноважений Прем’єр-міністра України Анатолій Толстоухов.
Учасників засідання гостинно прийняв Університет Ґете, де й були зачитані привітання делегатам Форуму від Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова та Міністра освіти і науки Дмитра Табачника.
Президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи Віктор Андрущенко виголосив концептуальну доповідь Форуму, тематикою якої стали ідейні засади Педагогічної Конституції Європи як духовної платформи підготовки Нового вчителя. «Наш проект – відповідь на вимогу часу. Це пошук ресурсів, шляхів і технологій взаєморозуміння і співпраці. Це – конкретний крок і конкретна справа, яка, ми певні, принесе абсолютно конкретний результат», – зазначив Віктор Петрович.
У жовтні 2013 р. (м. Ялта) на засіданні Правління Асоціації планується більш детальне обговорення цього питання. Випереджаючи ґрунтовну розмову, Віктор Андрущенко висвітлив ключові пункти реалізації Проекту:
– найближчим часом ми повинні сформувати творчі колективи з представників педагогічної спільноти різних країн Європи і підготувати рекомендації-доповнення до чинних програм підготовки вчителя відповідно до аксіології, запропонованої Педагогічною Конституцією Європи;
– протягом трьох наступних років міжнародні дослідницькі колективи можуть підготувати і видати підручники нового покоління, своєрідні «Книги для читання» майбутнім вчителям, у яких дискусійні та суперечливі питання мають бути представлені в науково обґрунтованій, цілісно узгодженій і дискурсно упорядкованій формі;
– заснувати вищий педагогічний заклад нового типу – «Європейський педагогічний університет», який буде готувати дійсно нових вчителів, носіїв сучасних, гуманістичних європейський цінностей».Із програмною доповіддю на Форумі виступила голова Комітету з питань культури та освіти Європарламенту Доріс Пeк, у якій високо оцінила і підтримала ідею формування аксіологічної платформи для формування Нового європейського вчителя. Також Доріс Пак висловила пропозиції щодо імплементації Педагогічної Конституції у європейський педагогічний простір.
Свою підтримку проекту засвідчили також депутати ЄП Вольф Клінц та Крістофер Конрад, ректор Петро Кухарчик (Білорусь), ректор Рубен Мірзаханян (Вірменія), ректор Геннадій Бардовський (Росія), директор Інституту Педагогіки Університету Й. Гете Удо Рауін (Німеччина), президент НАПН України Василь Кремень та ректори Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віль Бакіров, Тернопільського педагогічного університету Володимир Кравець, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан (Україна), екс-Посол Німеччини в Україні Дітріх Штюдеманн й інші учасники Форуму.
Таким чином, текст Педагогічної Конституції Європи підписали 25 ректорів – учасників Форуму з 11 країн Європи (Білорусі, Литви, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, України, Чехії й ін.). Разом із тим учасники Форуму засвідчили високу повагу до України – ініціатора означеного Проекту, деражви глибокої педагогічної традиції (Антон Макаренко, Василь Сухомлинський, Костянтин Ушинський та ін.), що має високе гуманітарне значення для народів Європи. Текст документа було законсервовано у так звані «капсули часу» та передано до Університету Ґете і Драгоманівського вишу. Третій екземпляр учасники форуму вирішили надіслати до Європарламенту.
Також відбувся офіційний прийом учасників Форуму віце-мером м. Франкфурт-на-Майні Фолькнером Штайном. Пан віце-мер висловив переконання, що прийняття й реалізація Педагогічної Конституції буде сприяти формуванню підростаючих поколінь у дусі миролюбства, демократії, толерантності й інших національних та загальнолюдських цінностей. Під час конструктивного діалогу члени української делегації вручили пану Штайну привітання від Глави адміністрації м. Києва Олександра Попова, медаль університету імені М. П. Драгоманова та пам’ятний подарунок (гравюру «Софія Київська»).
Друга половина дня офіційного візиту відзначилася прийомом від організаторів форуму в клубі «Union International Club», участь у якому взяли ректори-учасники форуму, дипломати, ректори і професори низки німецьких університетів, працівники управлінських структур Університету Йогана Ґете, представники преси та бізнесових структур Федеративної Республіки Німеччини.
До слова, Почесний професор у галузі зв’язків та комунікації Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, радник АРПУЄ, Почесний сенатор Морітц Гунцінґер на Другому форумі вручив медаль «За визначний внесок у поширення ідеї єдності Європи» ректору СНУ імені Лесі Українки Ігорю Коцану. Вітаємо Ігоря Ярославовича з високою нагородою та бажаємо подальших досягнень у професійній діяльності!
Вл. інф.
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело