![хіміки](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-09/%D0%BF%D1%96%D0%BA%D0%BD%D1%96%D0%BA_1.jpg?itok=BKGDaSm9)
Упродовж 11–15 вересня 2023 року в Університеті відзначали Тиждень факультету хімії, екології та фармації, а в його межах відбувалися заздалегідь заплановані заходи.
11 вересня підбивали підсумки XLV Міжнародної наукової конференції з циклу «Районізація сегетальної рослинності в Польщі» на тему «Біорізноманіття у сільськогосподарському ландшафті». Організаторами заходу були Інститут сільського господарства та садівництва Природничо-гуманітарного університету в Седльці (Польща) й кафедра екології та охорони навколишнього середовища ВНУ імені Лесі Українки.
![хіміки](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-09-12_14-02-45-910.jpg)
Опісля в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки організовано студентський пікнік. У невимушеній атмосфері першокурсники мали змогу поспілкуватися та ближче познайомитися зі здобувачами освіти факультету; дізнатися про його традиції, плани Студентської ради, докладно ознайомитися з функціонуванням і діяльністю волонтерського руху та профкому на факультеті.
12 вересня Андрій Селезень виголосив доповідь на науковому семінарі по темі дисертаційної роботи «Фазові рівноваги в системах TІ2Se–CdSe–Si(Ge)Se2 і споріднених, кристалічна структура та властивості проміжних фаз». Увагу аспірант закцентував на синтезі кристалічних сплавів у системах, дослідженні фазового складу; побудові ізотермічного та політермічного перерізів; побудову діаграм стану досліджених систем і вивчення фізичних властивостей нових сполук.
![хіміки](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-09-13_16-37-50-304.jpg)
Також цього дня студенти організували дійство під назвою «Кольоровий день». Так, першокурсники були одягнені у червоний колір, другокурсники – в білий, третьокурсники – в зелений, четвертокурсники – в чорний, а магістри – в синій. Студентська рада зробила відкрите голосування на сторінці Instagram і групи впродовж дня виставляли свої фото. Переможців обирали за наявністю більшої кількості голосів.
13 вересня відбувся круглий стіл «Фармацевтична освіта від “Аˮ до “Яˮ». Захід був присвячений Дню фармацевта. Із цікавими доповідями виступили науково-педагогічні працівники кафедри органічної хімії та фармації: кандидат фармацевтичних наук, доцент Катерина Сметаніна; заслужений спеціаліст фармації, старший викладач Михайло Півнюк. На захід запросили виконавчого директора ТзОВ «Волиньфарм», директора ГО «Західноукраїнська фармацевтична палата» Ларису Кухнюк. Вона розповіла здобувачам освіти про особливості роботи в мережі аптек «Волиньфарм», місце у підготовці висококваліфікованих спеціалістів фармації та позицію компанії в структурі фармацевтичного сектору України. У невимушеній дружній обстановці присутні обмінялися думками про потребу подальшого розвитку, тенденції росту та вимоги до вдосконалення системи освіти й реформування фармацевтичного сектору охорони здоров’я.
![хіміки](/sites/default/files/inline-images/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F.jpg)
Цього ж дня студентський актив факультету оголосив лотерею, в якій мали змогу взяти участь усі охочі. Переможців обрали шляхом рандому, а всі зібрані кошти будуть відправлені на благодійність.
14 вересня в межах Тижня факультету відбувся круглий стіл «Сучасні підходи до підготовки доктора філософії PhD: досвід керівника та здобувача (за результатами участі в грантовому проєкті UUKi UK–Ukraine Twinning Grant Scheme “Покращення якості програм докторів філософії та професійне навчання наукових керівниківˮ)». Доповідачами були завідувач кафедри органічної хімії та фармації, кандидат хімічних наук, доцент Наталія Сливка і кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища Оксана Цьось, які брали участь у грантовому проєкті, що реалізовувався на базі Університету Англія Раскін (Anglia Ruskin University) коштом Королівства Великої Британії.
![хіміки](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-09-17_14-52-35-967_0.jpg)
На заході модератори ознайомили присутніх із традиціями підготовки наукових кадрів у Великій Британії. Розглянули роль корпоративних цінностей в освітньому процесі, досвід університетів Великої Британії у підготовці докторів філософії, етичні принципи співробітництва керівників й аспірантів, шляхи залучення магістрів, аспірантів, докторантів до спільних дослідницьких проєктів. На завершення заходу колеги відповіли на запитання та поділилися враженнями від перебування в освітніх закладах Кембриджу.
Цього ж дня в університетській бібліотеці студентська рада факультету організувала кіноперегляд фільму «Оппенгеймер» про життя американського фізика Роберта Оппенгеймера, також відомого як батько атомної бомби. Це прекрасна тригодинна історія про дуалістичне протиставлення пізнання світу та його збереження. Стрічка нікого не залишила байдужим.
![хіміки](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-09-17_14-57-04-342.jpg)
15 вересня відбулося відкриття аудиторії імені Івана Олексеюка – відомого волинського науковця, вченого-хіміка, заслуженого діяча науки і техніки, доктора хімічних наук, професора. Іван Олексеюк значну частку свого життя віддав науці й освіті, зокрема 40 років – нашому Університету. На відкритті іменної аудиторії були присутні дружина Світлана Теодорівна з родиною, професорсько-викладацький склад факультету, студенти, керівництво ВНУ імені Лесі Українки на чолі з ректором Анатолієм Цьосем. Упродовж зустрічі всі присутні згадували життєвий шлях Івана Олексеюка, його доробки в адміністративній і науковій діяльності.
Світлана КОРОЛЬЧУК,
заступник декана з виховної роботи
факультету хімії, екології та фармації