![культурологія](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-05/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-20-12-039.jpg?itok=LzhP1_WP)
У міському Палаці культури відбулися науково-теоретична дискусія і майстер-клас на тему «Народна хореографія в художньо-естетичній та світоглядній парадигмі національної культури» за участі викладачів і студентів кафедри культурології. Модератори заходу – доцент Віктор Шостак і старший викладач Ольга Москвич.
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-14-01-468.jpg)
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-18-08-272.jpg)
У межах зустрічі відбулася цікава розмова-дискусія про витоки народної творчості, роль і значення хореографічного складника в умовах зміцнення національної ідентичності та пошуку давніх традиційних форм української культури. Студент-магістрант V курсу спеціальності 034 Культурологія Андрій Градиський розповів про творчий шлях ансамблю народного танцю «Волинянка» й інших колективів Волині. Його одногрупник Владислав Мельничук ознайомив присутніх із особливостями бальних танців народів Європи та світу, звернув увагу на національні мотиви в сучасному хореографічному мистецтві. Доцент Віктор Шостак закцентував на зв’язку народної танцювальної культури з етапами становлення української культурної свідомості та формами взаємовідносин із навколишнім світом, а також відзначив вагомі наукові здобутки студентів-культурологів при написанні магістерських робіт із художньо-естетичної проблематики.
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-19-27-394.jpg)
Андрій Градиський і Владислав Мельничук провели цікаві майстер-класи з української та зарубіжної хореографії. Активну участь у заході взяли студенти І–ІV курсів ОПП «Культурологія», які творчо та креативно засвоїли головні елементи і форми танцювального мистецтва. Усі присутні із захопленням спостерігали за вправами вищої майстерності у виконанні Андрія Градиського.
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-19-50-413.jpg)
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-20-52-233.jpg)
Після змістовного навчання відбулася зустріч із заступником начальника департаменту культури міської ради Тетяною Ліпич, яка розповіла про головні напрями роботи департаменту та значимі соціокультурні проєкти Луцька. Присутні подякували Тетяні Володимирівні за сприяння у проведенні заходу. Прозвучали пропозиції щодо подальшої співпраці між департаментом культури і Волинським національним університетом імені Лесі Українки. Студенти зацікавлено сприйняли інформацію про можливості працевлаштування в соціокультурній сфері Луцька. Відбулася екскурсія по Палацу культури, де учасники ознайомилися з виставками та здобутками департаменту культури.
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_08-22-20-698.jpg)
![культурологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2023-05-01_10-35-11-811.jpg)
Заняття відбулося на високому організаційному, методичному та змістовому рівнях. Побували у світі високої естетики і глибоких змістів. Подія всім сподобалась і запам’яталась. Було дуже активно, цікаво та пізнавально. Особлива подяка старшому викладачеві кафедри культурології Ользі Москвич за активну участь і фаховий медійний супровід.
Віктор ШОСТАК,
доцент кафедри культурології