![журналісти](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-04/1%20%281%29.png?itok=0QKhFSkG)
26 квітня студенти спеціальності 061 Журналістика та викладачі кафедри соціальних комунікацій взяли участь в онлайн-тренінгу «Чому ми віримо у фейки? Анатомія фейку: як запускають і поширюють дезінформацію». Спілкування відбулося через платформу «Zoom». Спікерка вебінару –засновниця фактчекінгового проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк, яка, до речі, є випускницею Волинського національного університету імені Лесі Українки.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/0_0.png)
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/2_9.png)
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/3_10.png)
Слухачі інтерактивного тренінгу отримали чіткі алгоритми перевірки даних; докладно розібрали «анатомію фейку»; з’ясували зміст понять «інформаційна бульбашка» й «інформаційний вакуум»; обговорили конкретні випадки дезінформації аудиторії провідними українськими медіа; дізналися причини та наслідки виникнення фейків. Родзинкою вебінару стала інтелектуальна гра «Вірю – не вірю», за допомогою якої учасники вчилися відрізняти правдиву інформацію від неправдивої. Наприкінці заходу присутні змогли поставити Альоні Романюк питання та висловити свої коментарі.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/4_9.png)
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/5_9.png)
Здобувачі освіти журналіста стали активними учасниками надзвичайно цікавого й актуального онлайн-тренінгу та позитивно відгукнулися про отриманий досвід.
Олександра Панасюк: «Мені сподобалося розбирати кейси про створення та спростування фейків. Отримала практичні навички роботи з маніпулятивним контентом і дезінформацією, зрозуміла, як в інфопросторі працює правило наближення інтересів».
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/8_3.png)
Христина Скопик: «У нас вже була очна зустріч із Альоною Романюк раніше, але цього разу знову цікаво послухати її рекомендації у форматі онлайн-тренінгу, адже фейки – це болюча тема, і на них ведеться багато людей. Зустріч була пізнавальною й інтерактивною. Спікерка дала хороші поради для розпізнавання фейків, запропонувала алгоритм перевірки новини та поділася своїм приголомшливим досвідом, якому можна тільки позаздрити. Чекаю наступної зустрічі!»
Роман МАРЧУК,
здобувач освітньо-професійної програми
«Журналістика і міжкультурна комунікація»
Фотоскрини надані учасниками онлайн-тренінгу