![геофак](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-03/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%201%20%281%29.jpg?itok=hVx8OcxB)
Із нагоди дня народження Лесі Українки та Дня Університету на географічному факультеті відбулася низка заходів.
Студенти побували на екскурсії в Музеї Лесі Українки, де дізналася чимало фактів із життя письменниці, ознайомилися з речами побуту, картинами та фото тих часів, поглянули на оригінали видань Лесиних творів і хоч трішки доторкнулися до її геніальності.
![економісти](/sites/default/files/inline-images/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%202%20%281%29.jpg)
Здобувачі освіти декількох академічних груп взяли участь у вікторині «Ти себе українкою звала». Переможцями стали Катерина Кулик й Андрій Кацевич.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%203_4.jpg)
Студенти долучилися до тематичної бесіди «Спогади про Лесю», де поділились один із одним цікавими відомостями про поетесу, прочитали уривки із найулюбленіших поезій. Розмова переросла в екскурсію місцями Луцька, що пов’язані з пам’яттю про Лесю Українку.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/%D0%A4%D0%9E%D0%A2%D0%9E%204.jpg)
«Лесин вечір» – черговий захід, що відбувся на географічному факультеті з нагоди річниці від дня народження поетеси. Студенти обговорили образ Лесі Українки в українській культурі, переглянули документальний фільм про життєві перипетії письменниці. Наприкінці зустрічі провели інтерактивну вікторину, де кожен закріпив свої знання й уявлення про біографію та творчість поетеси.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%205_1.jpg)
Окрім того, студенти-географи разом із представниками з інших факультетів долучилися до перегляду вистави «Лісова пісня» в драматичному театрі. Насамкінець представники спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа відвідали кав’ярню-кондитерію «Старе Місто» та скуштували десерт «Сніжки», який Леся Українка готувала своїй молодшій сестрі.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%206.jpg)
Лесині дні на географічному факультеті пройшли насичено та змістовно, дали студентам змогу глибше пізнати життя та творчість письменниці, адже Леся Українка зробила вагомий внесок у розвиток української культури, а також була активним учасником боротьби за національну свободу.
Валентина СТЕЛЬМАХ,
старший викладач
кафедри фізичної географії