![конференція](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-05/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-05-27_10-29-12-547.jpg?itok=jP_2Sa7D)
6-10 червня 2022 року на факультеті інформаційних систем і математики відбудеться міжнародна конференція «Теорія наближення функцій та її застосування», присвячена 80-річчю з дня народження члена-кореспондента НАН України, професора О.І. Степанця (1942-2007).
Організаторами конференціі є Інститут математики НАН Украіни та ВНУ імені Лесі Украінки. Олександр Іванович Степанець - видатний український математик, спеціаліст в галузі теорії функцій, чиї праці уввійшли в золотий фонд математичного аналізу.
Олесандром Івановичем Степанцем створено методи, що дозволяють розв'язувати одну із найважливіших задач теорії наближення - задачу Колмогорова-Нікольського. Запроваджена ним класифікація періодичних та неперіодичних функцій, з одного боку, дала змогу охопити весь спектр сумовних функцій, а з іншого - дозволила враховувати більш тонкі властивості конкретних функцій.
В особі Олександра Івановича гармонійно поєднувалися таланти дослідника, педагога і великого організатора. Він створив школу, в якій успішно працює ціла плеяда математиків в різних науково-дослідних та освітніх центрах, в тому числі і у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, продовжуючи славні традиції вітчизняних шкіл теоріі наближення. Учасниками конференціі є представники України, Туреччини, Німеччини, Австрії, Грузії та інших краін.
Завідувач кафедри теоріі функцій та методики навчання математики,
кандидат фізико-математичних наук Світлана Гембарська