![конкурс](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-12/IMG_3349.jpg?itok=bptb4Es-)
У ВНУ імені Лесі Українки відбувся фінал конкурсу проєктів і креативних ідей «Зробимо Волинь кращою». Захистити свої проєкти з різних навчальних закладів області до Університету приїхали більше ніж 30 команд школярів і студентів.
Учасників відбирали у два етапи. Спочатку всі проєкти оцінювали експертні комісії, до яких входили викладачі ВНУ імені Лесі Українки та представники студентства, потім за проєкти голосували користувачі Facebook. Після цього авторів найкращих проєктів запросили до Луцька.
На заході були присутні ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий, заступник голови правління благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, президент Волинської торгово-промислової палати Олександр Смолич, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, заступниця начальника відділу екології та природних ресурсів Волинської обласної державної адміністрації Вікторія Тимощук, директор фітнес-студії BodyBalance Юлія Панасюк, представники депутатів Луцької міської ради Андрія Разумовського й Ігоря Куріліна, начальника управління освіти та науки Волинської ОДА Людмили Плахотної, а також декан факультету економіки та управління, доцент Тетяна Данилюк, професорсько-викладацький склад і студенти факультету.
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3235.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3218.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3238.jpg)
«Вітаю усіх учасників у найкращому Університеті. Наш заклад найкращий не лише тому, що минулого тижня ми отримали відзнаку Ради Європи за найкращі практики, зокрема в номінації “Забезпечення якості освіти”, і не тільки тому, що підготовлене нами Повне академічне зібрання творів Лесі Українки в 14-х томах увійшло в ТОП–30 найкращих книг часів Незалежності України. Ми найкращі, адже в основу своєї діяльності ставимо студента, аби він проявив себе і реалізував власний потенціал Це найголовніше!», – сказав ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось. Також очільник Університету побажав успіхів усім учасникам конкурсу й втілення їхніх проєктів у життя для процвітання Волинського краю.
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3216.jpg)
Усі учасники були поділені за 5 напрямами: «Добробут громад», «Соціально спрямовані», «Відновлення культурно-історичної спадщини», «Еколого зорієнтовані» та «Бізнес, що створює робочі місця». Після захисту проєктів члени журі, до яких входили гості та викладачі Університету, оцінили роботи учасників і підбили підсумки конкурсу.
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3244.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3264.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3249.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3259.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3275.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3247.jpg)
Секція «Відновлення культурно-історичної спадщини»:
– І місце – проєкт «Створення етноскверу “Козацькі розваги”» ЗЗСО «Великоглушанський ліцей» Камінь-Каширської міської ради (Павло Матвійчук, Вікторія Осипчук, Юлія Турик);
– ІІ місце – проєкт «Центр національно-патріотичного виховання “Козацький дух”» ЗЗСО Лобачівський ліцей Берестечківської міської ради Луцького району (Валентин Лиценко);
– ІІІ місце – проєкт «Реставрація обеліска слави у селі Пульмо» учениць ЗЗСО І–ІІІ ступенів села Пульмо Шацької селищної ради Волинської області Анастасії Кот і Надії Марчук.
Секція «Соціально спрямовані проєкти»:
– І місце – «Студія саморозвитку» представників Фахового коледжу технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки Івана Неліпи та Сергія Козіна;
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3365.jpg)
– ІІ місце – «Lutsk Virtual Cultural Platform» учениці Луцької гімназії № 4 імені Модеста Левицького Влади Голас;
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3351.jpg)
– ІІІ місце – «Мистецький простір “Квітуче серце”» представників ЗЗСО «Берестечківський ліцей» Ірини Козлюк, Олександра Колодницького та Яни Янчик.
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3333.jpg)
Серед еколого зорієнтованих проєктів:
– перемога – в учнів Ветлівського ліцею Віталія Ярмолюка, Іванни Скупейко та Юлії Ганіч. Проєкт «Оформлення шкільного подвір’я у стилі сучасного ландшафтного дизайну»;
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3363.jpg)
– на ІІ місці – учні Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука Марія Котюк, Соломія Мельник, Марія Назарчук, Яна Кошелюк, Василь Котюк, Софія Ойович, Софія Дудич і Даніїл Оксенюк із проєктом «Еkokids»;
– на ІІІ місці – проєкт «Компостування – як альтернатива» учениць Красновільського ліцею Софії Татушко та Лілії Демчук.
Секція «Добробут громад»:
– перемогу здобув проєкт «Освітлення валів княжого міста» учениць ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 м. Володимира Маріани Сіліч, Аліни Гаврилюк, Анастасії Козачук;
– «срібло» – в авторів проєкту «DIY Музей» Владислава Кужеля, Богдана Гінайла, Іванни Корнелюк і Надії Бакун із Шацького лісового фахового коледжу імені В. В. Сулька;
– на ІІІ місці – проєкт «КачОК» учнів ЗОШ І–ІІІ ступеня с. Смідин Софії Гандзюк і Романа Бовкуна.
Секція «Бізнес, що створює робочі місця»:
– І місце – проєкт учениці Рудниківського ліцею Анастасії Щербинської «Біопаливо – запорука екологічно-чистого життя»;
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3369.jpg)
– ІІ місце – проєкт «Вирощування чуфи як перспективна, прибуткова справа» учнів Затурцівського ліцею імені В. К. Липинського;
– ІІІ місце – проєкт «CHEESE&HLUSHKA» Артема Назарчука й Артема Харчика із Малоглушанського ліцею.
Переможці отримали цінні призи від організаторів і партнерів конкурсу, зокрема від благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»: за І місця – сертифікати на суму 7 тис. грн; за ІІ місця – сертифікати на суму 4 тис. грн; за ІІІ місця – сертифікати на суму 2 тис. грн. Використати сертифікати можна в магазині iCity.
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3279.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3234.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3225.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3276.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3326.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3282.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3274.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3361.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3372.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3374.jpg)
![конкурс](/sites/default/files/inline-images/IMG_3393.jpg)
Андрій ПЕТРУШКО
Відділ інформаційної політики