![Урочиста академія до Дня української писемності та мови](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/CD7ACB28-8CE6-46D8-BCC2-BB6486CC96BB.jpeg?itok=f12gcGKr)
Першокурсники факультетів біології та лісового господарства й хімії, екології та фармації Волинського національного університету імені Лесі Українки вшанували День української писемності та мови – свято, встановлене 1997 року Указом Президента України на честь преподобного Нестора Літописця. Дійство організувала Руслана Омельковець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії та культури української мови.
Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Тож традиційно 9 листопада відбуваються різноманітні заходи (написання диктанту, тематичні вікторини й олімпіади).
![Урочиста академія до Дня української писемності та мови](/sites/default/files/inline-images/F14D4E10-48C0-434A-A2E0-523720017581.jpeg)
На урочистій академії присутні пригадали епізоди з історії української мови, її тернистий і славетний шлях. Студенти декламували вірші видатних українських поетів, присвячені величі рідного слова. Інтелектуальною «родзинкою» заходу була тематична вікторина, а також лінгвістичні випробування у форматі тестів для майбутніх фахівців.
![Урочиста академія до Дня української писемності та мови](/sites/default/files/inline-images/F666ECEF-19AE-4A63-A148-6D02288CF21F.jpeg)
Плекайте мову, шануйте рідне, не забувайте свого коріння!
Руслана ОМЕЛЬКОВЕЦЬ,
доцент кафедри історії та культури української мови;
Оксана ФІЩУК,
заступник декана з виховної роботи
факультету біології та лісового господарства