![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/1.png?itok=ULff2MlC)
9 листопада, у День української писемності та мови, першокурсники факультету філології та журналістики долучилися до, напевно, наймасовішого флешмобу осені – ХХІ Всеукраїнського диктанту національної єдності.
В умовах дистанційного навчання такий захід вирізнявся своєю незвичністю, адже всі учасники розпочали підготовку через спільну відеоконференцію на платформі Zoom, побажавши одне одному успішного написання диктанту. Натхненні святковою атмосферою здобувачі освіти продемонстрували не тільки єдність і командний дух, а й шанобливе та свідоме ставлення до рідного слова.
![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/inline-images/2_2.png)
Мар’яна Дричик, студентка 14-О групи, одна з перших поділилася враженнями: «Надзвичайно цікавий диктант. Звісно, були певні труднощі, але це надихнуло мене на вдосконалення».
![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/inline-images/3_3.png)
![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/inline-images/4_4.png)
«Після написання диктанту з’являється надзвичайне відчуття єдності, приналежності до чогось великого, масштабного. А це те, чого, погодьтесь, нам дуже бракує у непрості часи пандемії», – додає Дарина Бортник, студентка Укр-12О групи.
![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/inline-images/5_3.png)
![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/inline-images/6_4.png)
![Всеукраїнський флешмоб на факультеті філології та журналістики](/sites/default/files/inline-images/7_3.png)
Прикметно, що для багатьох учасників це був перший досвід написання радіодиктанту. Водночас окремі здобувачі освіти долучилися до заходу родинами. Запропонований Юрієм Андруховичем диктант, який, за словами автора, стане початком його нового роману, надихнув до роздумів.
Ірина ЛЕВЧУК,
доцент кафедри історії та культури української мови