Skip to main content
фіз

Упродовж 22–24 вересня на базі практик табору «Гарт» ВНУ імені Лесі Українки (с. Світязь, Шацький район, Волинська область) відбувся ІV Міжнародний науковий конгрес істориків фізичної культури «Історія фізичної культури і спорту народів Європи». 

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор Університету, професор Анатолій Цьось. Анатолій Васильович розповів, що головна місія конгресу – активізація наукових досліджень у галузі фізичної культури і спорту, презентація та співпраця європейських наукових шкіл.  

фіз

Декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я Василь Пантік привітав учасників заходу й зазначив: приємно, що вивченням історичного розвитку фізичної культури в Україні та її традицій займаються не тільки провідні науковці нашої держави, але й ближнього зарубіжжя. 

фіз

У роботі конгресу взяли участь: ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, Анатолій Цьось (голова наукового комітету); доктор габілітований, професор, завідувач кафедри кінезіології і профілактики здоров’я Природничо-гуманітарного університету імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща) Яцек Вонщік; доктор габілітований, професор кафедри соціальної політики, соціальної роботи та туризму факультету соціальних наук Природничо-гуманітарного університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Елігіуш Малолєпши; доктор габілітований, професор кафедри кінезіології і профілактики здоров’я Природничо-гуманітарного університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Тереза Малолєпши; доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Віктор Костюкевич; доктор педагогічних наук, професор Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Олександр Проніков; доктор історичних наук, доцент Національного університету фізичного виховання та спорту України Юрій Тимошенко; доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Мар’ян Пітин. 

фізфіз

Із пленарними доповідями виступили: 

  • Анатолій Цьось «Закономірності розвитку фізичного виховання в Україні»; 
  • Тереза й Елігіуш Малолєпши «Фізична культура і туризм у Волинському воєводстві 1921–1939 років»; 
  • Юрій Тимошенко «Історичні особливості діяльності товариства Січ у Нью-Йорку»; 
  • Віктор Костюкевич «Сторінки 40-річної історії вінницького хокею на траві». 

Також відбулася презентація журналу «Спорт і туризм середньоєвропейського наукового часопису» (головний редактор – професор Елігіуш Малолєпши; часопис індексовано в базі Scopus), а також монографії Терези й Елігіуша Малолєпши «Фізична культура і туризм у Волинському воєводстві 1921–1939 років». 

фізфіз

У межах роботи конгресу відбулися пленарні та секційні засідання, дискусійний клуб, стендові доповіді, цікаві екскурсії, майстер-класи стрільби з лука, арбалета та хортингу. За результатами конференції опубліковано тези доповідей, а також частину наукових праць у збірнику «Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві» 

 

Факультет фізичної культури,  

спорту та здоров’я  

 

411 views