Перейти до основного вмісту

У 2018 було відкрито Реабілітаційну клініку Волинського національного університету імені Лесі Українки. Організатором і керівником клініки був доктор біологічних наук, професор Лях Юрій Єремійович. З 2019 року очолює Реабілітаційну клініку кандидат біологічних наук Ульяницька Наталія Ярославівна.

Створення Реабілітаційної клініки викликане потребою ринку праці у кваліфікованих фахівцях з фізичної терапії та ерготерапії, оскільки підготовка таких фахівців потребує практичних навиків застосування різноманітних методик та засобів реабілітації. Крім забезпечення навчального процесу, Реабілітаційна клініка університету є базою проведення наукових досліджень викладачів та аспірантів кафедри.

Основним завданням та напрямами діяльності клініки є організація і надання реабілітаційної допомоги амбулаторним пацієнтам із порушеннями опорно-рухового апарату; розробка і впровадження реабілітаційних технологій та максимальне використання сучасних інформаційних технологій.

Завдяки грантовій діяльності клініка забезпечується сучасним обладнанням за зразком кращих європейських закладів охорони здоров’я.

Працівники клініки підтримують тісні зв’язки з провідними науковцями та лікарями України та Європи, беруть активну участь у конференціях, з’їздах, симпозіумах. В межах співпраці з Німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» – Місце зустрічі: Діалог/EVZ Stifung Erinnerung, Verantwortung, Zukunft –Treffpunkt Dialog, реалізовано проект «Підвищення фізичної активності людей похилого віку через ведення здорового способу життя та спілкування з молоддю» (загальна вартість проекту – 10000,00 євро).

Завдяки підтримці Чеського уряду в рамках проекту «Покращення реабілітаційно-методичного процесу шляхом модернізації фізіотерапевтичного обладнання у Волинському національному університеті імені Лесі Українки» (загальна вартість проекту – 15583,45 євро) Реабілітаційну клініку було оснащено найсучаснішим технічним обладнанням.

Клініка співпрацює із закладами охорони здоров’я міста Луцька, такими як: Волинська обласна клінічна лікарня, Волинська обласна дитяча лікарня, Луцький навчально-реабілітаційний центр, Волинський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Луцький геріатричний пансіонат. Волинський обласний госпіталь ветеранів війни.

У клініці функціонують відділення фізіотерапії, ерготерапії та фізичної терапії, телемедицини, ЛФК, бальнеології.

Фізіотерапевтичне відділення призначене для забезпечення комплексної терапії пацієнтів. Лікування проводиться відповідно до сучасних принципів і стандартів фізіотерапії. Проводяться такі види фізіотерапевтичних процедур як гальванізація, дарсонвалізація, УВЧ-терапія, ампліпульстерапія (електростимуляція), електрофорез лікарських речовин, електросон, діадинамотерапія, магнітотерапія ультразвукова терапія, місцеве УФО-опромінення. У відділенні пацієнтів консультує фізіотерапевт, який призначає або корегує об’єм та види фізіотерапевтичного лікування.

Робота відділення ЛФК забезпечує надання кваліфікованої медичної допомоги методом лікувальної фізкультури у реабілітації хворих. Проводяться групові заняття, під час яких відбувається ознайомлення пацієнтів із лікувальними фізичними вправами, оздоровчими системами та програмами.

Створення відділення телемедицини значно розширило можливості клініки у наданні консультацій та проведенні лікувального процесу. Саме завдяки методам телереабілітації у клініці проводиться лікарський контроль та діагностика пацієнтів із використанням дистанційного зв’язку, що значно пришвидшує процес та підвищує його ефективність.

Відділення фізичної терапії та ерготерапії спеціалізується на відновленні пацієнтів різних категорій. Лікування проводиться шляхом використання методів кінезотерапії, зокрема, підвісної терапії, механотерапії. Пацієнтам надається медична допомога висококваліфікованими фахівцями. Реабілітаційний процес у відділенні забезпечується сучасними тренажерами серед яких реабілітаційні комплекси, клітка для підвісної терапії, тренажери маятникового та ротаційного типів.

Відділення бальнеології на даний час знаходиться в процесі реконструкції.

Практична підготовка спеціалістів на базі клініки дозволила створити мультидисциплінарну команду і поєднати педагогічний, науково-дослідний та лікувальний процеси.

units