21 жовтня у конференц-залі Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація посібника «Сила дихання: психологічні засоби відновлення».
Захід модерувала декан психології Тамара Дучимінська, яка запросили до слова ректора Анатолій Цьося. «Я щиро дякую колективу авторів посібника за роботу. Висловлюю сподівання, що ця книга стане потрібною і важливою у навчально-виховній роботі, матиме практичну цінність», – заявив він і додав, що вже ознайомився зі змістом посібника.
За словами Тамари Дучимінської, ідейними натхненниками видання стали кандидати психологічних наук, доценти кафедри практичної психології та психодіагностики Людмила Магдисюк і Антоній Мельник.
«Думка про створення посібника виникла в нас торік під час підготовки майстер-класу до наукового семінару “Актуальні проблеми практичної психології”», – зауважила Людмила Магдисюк і розповіла про робочий процес, погодження матеріалів й підготовку до друку.
«Цей посібник – реакція на ті зміни, які відбуваються в запитах наших клієнтів. Усі передові новації, які відбуваються в світі, потрібно переймати. Ми повинні формувати спеціалістів, які працюватимуть за новітніми методиками», – заявив Антоній Мельник. Окрім цього, він розповів про розділи та тематичне наповнення видання.
Основою книги стали концептуальні засади та практичні вправи професорки Уесліанського університету Каті Кольцьо, яка долучилася до презентації онлайн: «Дякую за можливість поспілкуватися з вами. Я вдячна Волинському національному університету імені Лесі Українки за цю роботу і хорошу співпрацю».
У розробці книги взяли участь і магістрантка психології Марта Ковальова й аспірантка кафедри практичної психології та психодіагностики Марта Пивоваренко.
Навчальний посібник «Сила дихання: психологічні засоби відновлення» сформовано фахівцями неурядової організації «Девелопмент фаундейшн» у співпраці з Уесліанським університетом (Коннектикут, США) та підготовлений для перевидання спільно з Волинським національним університетом імені Лесі Українки. Він містить безліч міжнародних наукових досліджень, де застосовано соматичну методологію, адаптовану вже і в Україні. Упродовж шести років Марта Пивоваренко в співпраці з професоркою Уесліанського університету й експерткою в сфері соматичних методів, докторкою Катею Кольцьо розробляли й апробовували у різних проєктах навчальну програму з соматичним методом у терапевтичній роботі.
Період підготовки 2-го перевидання цього посібника спільно з Волинським національним університетом імені Лесі Українки припав на початок повномасштабної війни росії в Україні.
Відділ інформаційної політики