Перейти до основного вмісту

В Університеті презентували унікальний посібник про Європейський Союз

посібник

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки презентували навчальний посібник «Європейський Союз». Видання посібника відбулося в межах реалізації проєкту «Європейські студії у СНУ імені Лесі Українки» програми Еразмус+ напряму Жан Моне.

Як відомо, проєкт завідувача кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами, доктора економічних наук, професора Андрія Бояра за напрямом Жан Моне програми Європейського Союзу Еразмус+ став одним із 22 найкращих українських проєктів.

посібник

Реалізація проєкту триватиме до 2022 року та передбачає запровадження у навчальний процес магістратури двох нових курсів, зорієнтованих на вивчення Євросоюзу; проведення щорічних тренінгів із питань європейської інтеграції для державних службовців, учителів, викладачів, студентів й аспірантів; створення в Університеті Центру європейських студій; написання підручника «Європейська інтеграція»; проведення наукових досліджень відповідного спрямування тощо.

Автор навчального посібника «Європейський Союз» Андрій Бояр розповів, що його видали тиражем 300 примірників. До підготовки книги долучилися 33 автори. 24 з них – представники Волинського національного університету імені Лесі Українки.

посібник

«Ми вирішили підготувати навчальний посібник, який підійде під заходи, які тривають нині та реалізовуватимуться у майбутньому. Також його можна використовувати у багатьох навчальних закладах. Книга дуже строката за спектром і змістовим наповненням, але все просто: складається з трьох розділів (41 тема). Перший із них присвячений історії й організаційно-правовим моментам функціонування ЄС; другий – сферам діяльності політики Євросоюзу; третій – відносинам України та ЄС», – сказав упорядник.

Також Андрій Бояр повідомив, що книгу розішлють по всіх провідних наукових бібліотеках України та класичних університетів. Андрій Олексійович подякував усім, хто долучився та сприяв виходу книги.

На презентації видання «Європейський Союз» був присутній ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна, декан факультету міжнародних відносин Антоніна Шуляк, представники факультету, колеги Андрія Бояра, співавтори книги та люди, які долучилися до її виходу в світ.

посібник

«Ми всі хочемо жити за стандартами ЄС. Тож нам потрібно знати, що таке Європейський Союз, про тамтешні стандарти, освіту, культуру, економіку, тощо. Це дуже хороший проєкт, хороша книга, де чітко висвітлено, до чого нам прагнути. Я щиро дякую і керівникові проєкту, і всім редакторам цього посібника. Він виконає головну функцію – навчатиме студентів, які потім підуть на виробництво і будуть носіями знань про ЄС», – сказав Анатолій Цьось і побажав Андрієві Бояру удачі в реалізації цього проєкту та наступних.

Антоніна Шуляк і Сергій Федонюк зауважили, що до видання посібника керівникові проєкту Андрієві Бояру довелося докласти титанічних зусиль. Декан факультету міжнародних відносин Антоніна Шуляк зазначила, що тематику Європейського Союзу, європейської інтеграції досить добре розробляють на факультеті міжнародних відносин. Раніше такі посібники вже видавали, але цей відрізняється від попередніх: «Він цікавий не тільки для нас, міжнародників, а охоплює усі сфери, в яких працює Європейський Союз. Це дасть змогу долучитися до вивчення Євросоюзу не тільки закладам освіти, а й іншим установам».

посібникпосібник

Головний редактор попередніх двох видань Сергій Федонюк сказав, що нинішня книга відрізняється від тих, що були раніше; вона більш предметна: «На мою думку, в Україні подібного видання немає».

А доцент кафедри міжнародних економічних відносин та управління проектами Андрій Сищук підкреслив, що для Університету така книга – своєрідний знак якості, який засвідчує, що ВНУ імені Лесі Українки стоїть поряд із провідними закладами вищої освіти держави у дослідженні Європейського Союзу.

Андрій ПЕТРУШКО, відділ зв’язків із громадськістю

114 переглядів

Всі новини

нд пн вт ср чт пт сб
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6