професр

21 вересня в Університеті з робочим візитом перебував Тарас Фініков – президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики.

Із гостем зустрілися ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, завідувач кафедри прикладної лінгвістики Ірина Біскуб і доцент кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу Сергій Федонюк. Присутні обговорили питання організації співпраці з фондом й участі науковців, викладачів і студентів Університету в міжнародних освітніх грантових проєктах, передбачених діяльністю фонду.

Під час зустрічі Тарас Фініков розповів про діяльність Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, його мету й завдання: сприяти розвитку науки й освіти, реалізації науково-освітніх програм; надавати допомогу, інформацію та консультацію вчителям, викладачам, ученим, студентам, учням, працівникам освітніх установ.

професор

Президент фонду повідомив про проєктну діяльність, реалізовані й поточні освітні та дослідницькі проєкти, зокрема такі, що стосуються:

- навчання й тренінгів гарантів освітніх програм за участі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

- академічної та дослідницької доброчесності;

- інтердисциплінарності й міжгалузевості;

- стратегій розвитку університету;

- системи акредитації у вищій освіті, зокрема перспектив інституційної акредитації;

- комунікаційних стратегій і відносин «університет–школа»;

- розвитку нового електронного інструментарію в українських університетах.

Також Тарас Фініков – керівник масштабного міжнародного проєкту стажувань для керівних кадрів системи вищої освіти «Інноваційний університет і лідерство». Під час зустрічі він докладно поінформував про результати реалізації та перспективи багатоетапного проєкту «Інноваційний університет і лідерство», організованого Міжнародним фондом досліджень освітньої політики спільно з Варшавським і Ягеллонським університетами (Республіка Польща), Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів. Досягнуто порозуміння щодо перспектив участі викладачів ВНУ імені Лесі Українки у подальших фазах цього проєкту.

Тарас Фініков також презентував доробки в межах видавничих проєктів фонду, зокрема переклад українською мовою Закону Республіки Польща про вищу освіту і науку; підсумкові збірники праць за результатами реалізації мікропроєктів у межах проєкту «Інноваційний університет і лідерство»; моніторингові дослідження системи вищої освіти України та процесів її трансформації, внутрішніх систем забезпечення якості освіти університетів й ін.

професор

Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики запропонував керівництву Університету й провідним викладачам взяти участь у форумах із актуальних проблем розвитку вищої освіти в Україні, які незабаром відбудуться.

Анатолій Цьось повідомив про актуальні питання діяльності ВНУ імені Лесі Українки і прогрес в основних рейтингах закладів вищої освіти. Анатолій Васильович наголосив і на розвитку матеріальної бази Університету, зокрема реалізації проєкту будівництва спортивного комплексу на території бази практик табору «Гарт». Особливе зацікавлення у гостя викликало окреслене ректором зростання співпраці з територіальними громадами Волинської області.

Завідувач кафедри прикладної лінгвістики Ірина Біскуб і доцент кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу Сергій Федонюк повідомили про свою участь у IV та V фазах проєкту «Інноваційний університет і лідерство» та поділилися результатами реалізації особистих мікропроєктів, зокрема у сферах інтердисциплінарності й міжгалузевості та стратегій розвитку університету.

Під час зустрічі також обговорено перспективи інституційного розвитку системи закладів вищої освіти в Україні; особливості розвитку університетів із огляду на складну динаміку контингенту студентів; перспективи міжнародної співпраці закладів вищої освіти й участі в реалізації освітніх і дослідницьких проєктів; переваги та можливості інтердисциплінарності й реалізації міжгалузевих освітніх програм.

Досягнуто згоди щодо започаткування конструктивної співпраці між ВНУ імені Лесі Українки та Міжнародним фондом досліджень освітньої політики та залучення Університету до грантових програм фонду, а також тренінгів із підготовки до акредитації освітньо-наукових програм.

Ірина БІСКУБ,

завідувач кафедри прикладної лінгвістики;