![ювілей](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-01/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2021-01-20_14-02-29.png?itok=A-AGgAOR)
Світлана Богдан – кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури української мови, головний редактор наукового журналу «Лінгвостилістичні студії», автор майже 300 наукових праць і навчально-методичних посібників, науковий керівник 5 захищених кандидатських дисертацій.
Щедрий ужинок ювілярки сьогодні засвідчують результати сумлінної, самовідданої праці та її поцінування (нагороджена нагрудними знаками Міністерства освіти України «Відмінник народної освіти» (1998) і «Василь Сухомлинський» (2008), срібним і золотим нагрудними знаками СНУ імені Лесі Українки (2011, 2016), визнана «Людиною року Волинського краю» в номінації «Освіта» (2009)).
Світлана Богдан народилася 20 січня 1961 року в селі Світязькі Смолярі на Волині. 1976 року закінчила Шацьку середню школу. Упродовж 1978–1983 рр. навчалася в Київському державному університеті імені Тараса Шевченка (одержала кваліфікацію «Філолог. Викладач української мови та літератури»), 1983–1986 рр. – в аспірантурі цього ж вишу. З 1987 року почала працювати в Луцькому педагогічному інституті імені Лесі Українки (спочатку на педагогічному факультеті, пізніше – філологічному). Атестат доцента отримала 1994 року, професора – 2014. Із 1997 року очолює кафедру історії та культури української мови.
![ювілей](/sites/default/files/inline-images/21369057_1946469248906366_7076771593282111769_o.jpg)
Світлана Калениківна – ініціатор та організатор багатьох круглих столів із проблем культури мови й мовної ситуації в Україні, наукових конференцій, зокрема міжнародної – «Лінгвостилістика ХХІ ст.: стан і перспективи» (2013, 2015, 2017, 2019).
Світлана Богдан реалізувала чимало поетичних і науково-просвітницьких проєктів на Волинському радіо й телебаченні (зокрема, особливої уваги заслуговує її 365-денний радіопроєкт до 85-ліття Ліни Костенко «Поети для епох»). Її пристрасне слово на захист рідної мови – на сторінках обласної та всеукраїнської преси.
![ювілей](/sites/default/files/inline-images/62360286_1252461151580385_946269934843854848_o.jpg)
Вона популяризує досягнення української лінгвістики в школах і гімназіях, у різних державних установах Волині, в обласних центрах підвищення кваліфікації вчителів і держслужбовців.
Неодноразово брала участь у наукових конференціях за межами України, зокрема «Време и история в славянските езици, литератури и культури» (м. Софія, Болгарія, 2012), у конференції до ювілею україністики (м. Краків, Польща, 2006), у літній школі «Українікум» (м. Ґрайфсвальд, Німеччина, 2006) тощо.
Світлана Богдан багато уваги приділяє роботі зі школярами як член журі республіканських та обласних олімпіад з української мови та літератури, конкурсу-захисту наукових робіт МАН, конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Під її керівництвом підготовлено чимало переможців різних інтелектуальних змагань.
![ювілей](/sites/default/files/inline-images/82910599_1445521588941006_2303803921950310400_o.jpg)
Залюблена в українське слово та професію, Світлана Калениківна захоплюється ще й художньою фотографією, її світлини прикрашають кожне факультетське свято.
Колеги щиро вітають Світлану Богдан з ювілеєм, бажають їй міцного здоров’я та успішної реалізації всіх наукових, професійно-педагогічних і творчих задумів. Хай доля дарує благословенні Господом і наповнені гарними подіями і радощами многії літа!
Кафедра історії та культури української мови