Перейти до основного вмісту
презентація

Представники Волинського національного університету імені Лесі Українки побували у селі Забороль, де презентували Повне академічне зібрання творів Лесі Українки. 

Зустріч відбулася у місцевій школі за участі ректора Анатолія Цьося, проректора з навчально-виховної роботи та комунікації Наталії Благовірної, завідувача кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Сергія Романова, директора Навчально-наукового інституту неперервної освіти Олега Дикого, технічного секретаря приймальної комісії Наталії Суліми. 

На початку презентації ректор розповів про заклад, який він очолює, та зауважив, що наші викладачі реалізували проєкт національного масштабу – підготували та видали Повне академічне зібрання творів великої доньки Волинського краю, патронеси ВНУ Лесі Українки. 

презентація

«Коли ми відкриємо будь-який том збірника, то на першій сторінці побачимо надпис “Волинський національний університет імені Лесі Українки”, а знизу ще один – “Луцьк–2021”. Ці слова дуже важливі. Вони засвідчують, що науковцям нашого Університету під силу успішно реалізовувати національні проєкти. Я дуже цим пишаюся та тішуся», – сказав ректор. 

Також Анатолій Васильович вручив подарунки директорові школи Ірині Приймачук – брендовану продукцію з символікою Університету: книгу, ручку, календар, екосумку та кухлик. 

презентація

Наталія Благовірна зазначила, що вона з колегами приїхала в Забороль із одним із найбільших цьогорічних здобутків закладу – Повним академічним зібранням творів Лесі Українки. Також проректор зауважила, що наш Університеті – найкращий за темпами розвитку: 19 сходинка у консолідованому рейтингу закладів вищої освіти та 2 місце в Україні за залученням коштів від платного навчання. 

презентація

Опісля Наталія Богданівна назвала кілька конкурентних переваг ВНУ імені Лесі Українки: програма подвійного диплома та можливість безкоштовного навчання в Польщі, залучення елементів дуальної форми здобуття освіти, вільна освітня траєкторія (із ІІ курсу 25 % дисциплін студент обиратиме самостійно). 

«Сподіваюся, що навчання у сучасному Університеті цілком відповідатиме вашим очікуванням і максимально наблизить вас до потреб роботодавців», – сказала Наталія Благовірна. 

На завершення відбулося і саме «знайомство» всіх присутніх із дітищем лесезнавців ВНУ імені Лесі Українки. Сергій Романов розповів школярам і вчителям про 14-томник, його зміст, усі тонкощі збору та підготовки матеріалу. 

презентація

«На повне зібрання творів заслуговують тільки видатні особистості. Тут – усе, що написала за своє життя Леся Українка: поезія, драматургія, проза, літературно-критичні, публіцистичні статті, 4 томи з листуванням, переклади, фольклорні праці. Це найперша спроба в незалежній Україні вповні представити твори Лесі Українки. Усі попередні видання виходили у радянський період, а радянська влада як окупаційна не могла дозволити українцям мати пам’ять, почуття гідності, плекати свої традиції тощо. Тому вона й не публікувала ті речі з творчості Лесі Українки, які не толерувала», – сказав Сергій Романов. 

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація

 

 

Андрій ПЕТРУШКО, відділ інформаційної політики

52 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6