Перейти до основного вмісту
презентація

Науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки вперше презентували Повне академічне видання творів Лесі Українки на території Рівненської області. Першим населеним пунктом на карті Рівненщини, який побачив 14-томник, стало місто Дубно.

 

Презентація видання відбулася у тронній залі Дубенського замку за участі місцевих освітян та бібліотекарів. Про перше нецензуроване видання творів Лесі Українки розповіли його упорядники проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик та завідувачка університетського музею Лесі Українки Тетяна Данилюк-Терещук. 

презентація

Під час презентації збірника Юрій Громик звернув увагу присутніх на зовсім короткий термін підготовки видання та поділився атмосферою, в якій колектив лесезнавців працював: «Я для себе жартома називаю цей період інтелектуально-психологічним трилером. Коли ми побачили готові книги, то це було мало не до сліз. Дуже хотілося це зробити і вкластися в ті непрості терміни».

презентація

Юрій Васильович зазначив, що йому з колегами, які є волинянами, земляками Лесі Українки та її родичів, було образливо за велику літераторку, яку світ та Україна не знали на такому рівні, на якому мали б знати. Тому таке унікальне і не схоже на своїх попередників видання і побачило світ.

 

Тетяна Данилюк-Терещук розповіла про структуру Повного академічного зібрання творів Лесі Українки та його змістове та жанрове наповнення. Окремо пані Тетяна звернула увагу присутніх на коментарі, які становлять значну частину кожного з 14 томів.

презентація

На завершення презентації представники університету подарували по одному примірнику 14-томника для Дубенського замку та для місцевої бібліотеки. Після презентації лесезнавці ще довго відповідали на додаткові запитання присутніх та із задоволенням ділилися своїми знаннями та зробили спільне фото зі слухачами.

презентаціяпрезентація

презентація

презентаціяпрезентація

 

Відділ інформаційної політики

99 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31