Перейти до основного вмісту
насилля

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернення уваги суспільства до проблем жорстокості у сім’ї, поганого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Говорили про ці проблеми й у Луцьку 25 листопада на площі перед головним корпусом ВНУ імені Лесі Українки. Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради спільно з Університетом і творчою студією Наталії Журавльової організували акцію на підтримку осіб, що постраждали від домашнього насильства.

 

насилля

 

На початку дійства начальниця управління Ліна Галан розповіла, що в цей 16-денний період відзначають відразу кілька важливих дат:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 

насилля

 

насилля

 

Далі 16 вихованців творчої студії показали своєрідний танець, сидячи на кріслах. Вийшло символічно та цікаво. Після цього слово взяла Ірина Чебелюк, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради, яка зазначила, що ця проблематика не нова.

«Ми тривалий час працюємо над тим, щоб Луцька громада стала вільною від насильства. Мусимо пам’ятати, що ніхто не має права порушувати свобод іншої людини», – сказала Ірина Іванівна.

 

насилля

 

Підтримала її й Наталія Благовірна, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації ВНУ імені Лесі Українки: «ООН відзначає 25 листопада з 1999 року, але, на жаль, до цих пір люди соромляться говорити на цю тему. Лише разом ми ситуацію можемо виправити. Тому важливо про це розповідати. Розповідати для того, щоб усе менше й менше було токсичних сценаріїв».

 

насилля

 

Запрошений на подію начальник сектора протидії домашньому насильству Луцького районного управління поліції Олександр Таровський сказав, що оновлений закон дає змогу краще боротися з цією проблемою. Бо тепер уже є кримінальна відповідальність за домашнє насилля.

 

насилля

 

насилля

 

насилля

 

насилля

 

насилля

 

Завершилася акція танцювально-вокальним номером, під час якої лунала пісня зі словами «Досить мовчати – пора сказати». Присутні ж, яким було роздано символ протидії домашньому насильству – оранжеву руку, повторювали рухи за виконавцями.

Відділ інформаційної політики

194 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6