![«Робота журналіста в умовах війни шалена»: практичний досвід випускового редактора](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-11/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-11-10_11-35-14-512.jpg?itok=jbpYFvsS)
Під час насиченого заходами Тижня факультету філології та журналістики здобувачі освіти поспілкувалися з редакторкою Ольгою Ляснюк, магістранткою журналістики. Спікерка поділися своїм багаторічним досвід роботи в медіа, розповіла про те, як працювала на радіо, у газетах, журналах, інтернет-виданнях, зокрема головним редактором молодіжного журналу «Птаха», а також журналістом, денним і нічним випусковим редактором у регіональних ЗМІ («Волинська правда», «ВСН», «Твій вибір», «Вісник» тощо).
![«Робота журналіста в умовах війни шалена»: практичний досвід випускового редактора](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-11-10_11-35-17-344.jpg)
Студенти зацікавлено слухали про специфіку редакторського ремесла, важливість недопущення навіть найменшої помилки, здатність редактора майстерно комунікувати з автором матеріалу. На переконання пані Ольги, якраз той, хто редагує текст, серед усіх повинен бути найбільш прискіпливим. «Хороший редактор не лише править, а й дає поради», – переконана журналістка. Захопливою була розповідь про казуси професійної діяльності, зокрема про сплутування інтерв’юйованих з однаковими прізвищами, ціну редакторської помилки в медіа.
![«Робота журналіста в умовах війни шалена»: практичний досвід випускового редактора](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-11-10_11-35-17-889.jpg)
Ольга Ляснюк охоче поділилася секретами праці на сайті вночі, розказала про функціональні обов’язки нічного випускового редактора онлайнового ЗМІ на прикладі власного досвіду роботи у всеукраїнському виданні «Українська правда». Родзинкою зустрічі стала розповідь про шалену роботу журналістів і випускових редакторів в умовах війни, адже пані Ольга згадала, як працювала 50 ночей поспіль без вихідних на сайті після повномасштабного вторгнення. «Робота журналіста в умовах війни шалена», – резюмувала спікерка.
Потім зустріч продовжили у форматі діалогу, адже студенти запитували, чи важко поєднувати в собі журналістку й письменницю, як війна змінила українські медіа, якими методами потрібно боротися з фейками й маніпуляціями, які сьогодні поширює в нашому інформаційному просторі ворог. Питали здобувачі освіти і про те, як пані Ольга редагує власні книги, що найважче в роботі нічного редактора, про дотримання професійних стандартів й журналістської етики.
![«Робота журналіста в умовах війни шалена»: практичний досвід випускового редактора](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2022-11-10_11-35-10-175.jpg)
На завершення студенти подякували редакторці за цікаву й важливу розмову та зробили спільні світлини.
Наталія ШУЛЬСЬКА,
доцент кафедри соціальних комунікацій