![Міжнародна співпраця факультету філології та журналістики: фрагменти великого пазла](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/trzecia.jpg?itok=SS59P1qS)
Упродовж непростих карантинних 2020 та 2021 років не припиняється практика міжнародного стажування викладачів факультету філології та журналістики. Так, нині триває наукове стажування професора кафедри соціальних комунікацій Світлани Кравченко в межах Нагороди імені Виговського в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща). Ця нагорода має на меті відзначити заслуги українських громадян у розвитку науки, культури та громадського життя, а також сприяти налагодженню співпраці України з Польщею та Центральною та Західною Європою.
Також триває тримісячне (15 вересня – 15 грудня 2021 р.) закордонне стажування професора, завідувача кафедри полоністики і перекладу Світлани Сухарєвої «Visiting Professor» у межах реалізації проєкту «Вдосконалення простору гуманітарних наук в Університеті в Білостоці шляхом обміну міжнародним досвідом і покращення використання потенціалу регіону». Проєкт фінансує Міністерство освіти і науки Республіки Польща у рамках програми «Регіональна ініціатива вдосконалення».
![Міжнародна співпраця факультету філології та журналістики: фрагменти великого пазла](/sites/default/files/inline-images/%C3%B3sma.jpg)
![Міжнародна співпраця факультету філології та журналістики: фрагменти великого пазла](/sites/default/files/inline-images/si%C3%B3dma.jpg)
Упродовж 18–30 жовтня Світлана Сухарєва проводила офлайн-заняття для студентів І і ІІ курсів полоністики Університету в Білостоці. 25 жовтня вона виступила з відкритою лекцією «Українська польськомовна проза XVII століття як спільна спадщина Польщі та України» перед студентами і працівниками філологічного факультету цього ЗВО. Навчальні курси для польських здобувачів вищої освіти відбуваються у змішаній формі: лекції – у форматі онлайн, практичні та лабораторні заняття – безпосередньо в авдиторіях. Наступний виїзд триватиме з 29 листопада по 15 грудня.
![Міжнародна співпраця факультету філології та журналістики: фрагменти великого пазла](/sites/default/files/inline-images/%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%20%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%8F.png)
![Міжнародна співпраця факультету філології та журналістики: фрагменти великого пазла](/sites/default/files/inline-images/%D0%92%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%20%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%8F2.png)
Факультет філології та журналістики ВНУ імені Лесі Українки налагоджує тісну наукову співпрацю з білостоцькою філологічною спільнотою. На травень 2022 року заплановано спільну міжнародну онлайн-конференцію «Волинь, Підляшшя та “інші” простори. Провінція і центр у польській та українській літературі». Мета наукового заходу – обговорення питань, пов’язаних із художньою літературою українсько-польсько-білоруського пограниччя.
Лілія ЛАВРИНОВИЧ,
декан факультету філології та журналістики