Музей історії Волинського національного університету імені Лесі Українки

Комплектування матеріалів розпочалося в вересні 2000 р. Тоді ж була виділена кімната для створення музею, який є центром збереження історичної спадщини університету. У 2004 році він отримав установчі документи: свідоцтво і паспорт. Раду з музейної роботи здійснює професор А. В. Цьось, науковим консультантом Музею обрано професора М. М. Кучинко.

Експозиції музею присвячені Волинському національному університету імені Лесі Українки, який веде початок з квітня 1940 р., коли на Волині відкрився перший вищий навчальний заклад Луцький державний учительський інститут. Чільне місце займають світлини його найперших директорів. Тут же розміщено світлини та документи першого випуску учителів, який відбувся 30 червня 1948 р., наявні в експозиції. Все це розміщено на 3-х стендах музею (Фото 1).

Показано становлення та еволюцію інститутів та факультетів:, а також відомості про спортсменів-призерів міжнародних змагань – все це можна дізнатися з матеріалів, які розміщені на 21 стенді.

Важливим є стенд «Ветерани Другої світової війни – наші працівники», де розміщені фото колишніх викладачів та працівників (Фото 2). Це живі свідки тих далеких часів і наша гордість. Ветеранську організацію університету сьогодні очолює кандидат історичних наук, доцент В. О. Кудь. (Фото 3).

У Музеї часто проходять зустрічі, круглі столи з ветеранами Другої світової війни, ветеранами партизанських з’єднань, ветеранами війни в Афганістані, членами Волинської спілки воїнів ОУН УПА імені Клима Савура, ветеранами АТО (Фото 4).

В експозиції: "Нові факультети. ВДУ – від перших кроків і до сьогоднішніх днів розміщені світлини, документи, книги про сучасне життя університету, його досягнення та успіхи у навчальній та науковій роботі.

До 70-річчя університету відкрито нову експозицію «Керівний склад нашого університету». На стенді розміщено світлини членів Наглядової ради, ректора та проректорів, деканів інститутів та факультетів.

На 75-річчя – зібрано матеріали для створення нових таких експозицій: «Знамениті професори університету», «Наукові школи університету».

Систематично проводиться поповнення фондів музею, шляхом підбору документів, фотографій, що стосуються життя кожного факультету та його підрозділів. Створюються нові експозиції та поповнюються стаціонарні. До пошукової, краєзнавчої, науково дослідницької, художньо-естетичної роботи залучаються студенти університету.

Формування освіченої, розвиненої особистості, сприяння вихованню патріотизму, любові до України, поваги до викладачів, до звичаїв, традицій нашого університету – основне завдання музею (Фото 5).

Загальна кількість експонатів: 544. Приміщення: кімната 77 метрів квадратних.

Режим роботи: щоденно з 14.00 до 18.00.

Завідувач музею Фірс Галина Йосипівна.

units