Перейти до основного вмісту
Про нас

Рік заснування факультету:

   У відповідності до перспективного плану розвитку Волинського державного університету імені Лесі Українки 1 вересня 1994 р. створено Інститут мистецтв. 31 вересня 2016 року відповідно до Закону України «Про вищу освіту» Інститут мистецтв перейменовано на факультет мистецтв. З вересня 2017 р. у зв'язку з приєднанням кафедри культурології і менеджменту соціокультурної діяльності, факультет мистецтв перейменовано на факультет культури і мистецтв.
   Факультет культури і мистецтв ВНУ імені Лесі Українки єдиний у області провадить освітню діяльність з підготовки фахівців за освітнім ступенем «Бакалавр», «Магістр» за спеціальностями 025 «Музичне мистецтво» (освітня програма «Музичне мистецтво»), 022 «Дизайн» (освітня програма «Дизайн»), 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (освітня програма «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», 024 «Хореографія» (освітня програма «Хореогафія»), 034 «Культурологія» (освітня програма «Культурологія») на денній та заочній формах навчання.

Навчальна робота

Навчально-виховний процес на факультеті культури і мистецтв забезпечують шість кафедр:

 • Історії татеорії мистецтв готує фахівців за освітньо-професійною програмою «Музичне мистецтво» за видами діяльності: естрадне мистецтво, хорове диригування, звукорежисура, аніматорська майстерність.
 • Музично-практичної підготовки та виконавської підготовки веде підготовку здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Музичне мистецтво» за видами діяльності: інструментальне мистецтво (баян, акордеон, гітара, бандура, фортепіано, скрипка, духові інструменти), музичне мистецтво естради.
 • Дизайну за освітньо-професійною програмою «Дизайн» здійснює підготовку фахівців графічного дизайну; дизайн одягу; дизайну середовища та інтер’єрів.
 • Образотвочого мистецтва, яка готує фахівців за освітньо-професійною програмою «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» за видами діяльності: художньо-комп'ютерна графіка, монтументально-декоративний живопис,  декоративний живопис.
 • Культурології готує бакалаврів за освітньо-професійною програмою «Культурологія», професійної кваліфікації: фахівець з аналітики культури та креативних індустрій; магістрів культурології професійної кваліфікації: фахівець з проєктної та організаційної діяльності у сфері культури і мистецтва. Викладач закладу вищої освіти.
 • Хореографії яка готує фахівців за освітньо-професійною програмою «Хореографія» за видами діяльності: народна хореографія, сучасна бальна хореографія.

   Факультет культури і мистецтв, як один з навчальних підрозділів  Волинського національного університету імені Лесі Українки веде постійну роботу у напрямку мистецько-виховної розбудови вузу, пропаганді кращих зразків вокально-хорового, інструментального, хореографічного, образотворчого мистецтва, пропаганді як класичного так і народного, фольклорного, джазово-естрадного жанрів. Одним із перспективних векторів діяльності факультету є розвиток креативних індустрій на основі мистецького проєктування, яке включає дизайн різного спрямування.

Наукова діяльність

Основні напрями науково-дослідницької діяльності факультету культури і мистецтв визначаються за  векторами:

 • кафедра історії, теорії мистецтв та виконавства – «Українська музична культура в європейському контексті: теорія, історія, психологія»;
 • кафедра музично-практичної підготовки – «Музична культура Волині ХХ ст.»;
 • кафедра дизайну – «Інновації у мистецтві і дизайні»;
 • кафедра образотворчого мистецтва – «Проблеми збереження та духовного відродження пам’яток історії і культури Волині»
 • кафедра культурології«Культурно-антропологічні трансформації в контексті медіатизації», «Українське суспільство в умовах цивілізаційного вибору: культурно-комунікаційний аспект»;
 • кафедра хореографії «Проблеми розвитку хореографічного мистецтва Волині»; «Хореографічне мистецтво Волині в контексті розвитку національної культури та освіти України».

   Щорічно  проводиться всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського мистецтва: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти», регіональний методичний семінар «Мистецько-освітні проекти: стан, здобутки, перспективи розвитку». З 2019 року започатковано міжнародний мистецький проект «Music tempus» Організовуються студентські олімпіади та обласний пленер «Живописна Волинь».

Творча діяльність

   Творчі досягнення студентів та викладачів факультету достатньо представлені на теренах міста і області. Тішать досягнення в музично-виконавському, культурно-сценічному просторі, презентації чоловічих квартетів «Акорд» (у складі заслужених артистів України Андрія Зарицького, Олега Гонтаря, Віктора Мрочка, Миколи Палія), «Lucciano» (керівник –Василь Закрева ), плідно працює  академічний хор студентів (керівник – заслужений діяч мистецтв України Василь Мойсіюк), тріо бандуристок «Дивоструни» (керівник – Мирослава Сточанська), інструментальний ансамбль «Експромт» (керівник – Петро Шиманський),  ансамбль народних інструментів «Джерела» (керівник – Володимир Кучерук), народний ансамбль пісні і танцю «Розмай» (керівники – Олександр Марач, заслужений діяч мистецтв України Віталій Охманюк). Справжньою гордістю факультету культури і мистецтв є солісти: народний артист України Василь Чепелюк, заслужений артист  естрадного мистецтва України Олександр Голощук, джазова співачка Інна Кириченко.

   Репертуар художніх колективів та окремих виконавців розмаїтий за стилістикою, тематикою, що дозволяє проводити самі різноманітні тематичні заходи, концерти як у стінах факультету, університету, так і в місті, області.

   Серед студентів факультету 40 лауреатів і дипломантів    міжнародних, 50 − всеукраїнських, 45 − обласних конкурсів і фестивалів. 50 конкурсантів та 17 їх викладачів відзначені грамотами та подяками оргкомітетів конкурсів і фестивалів Міністерства освіти і науки України. 8 студентів стали переможцями конкурсу «Студент року». Колективи факультету та окремі виконавці презентували свої творчі програми в Литві, Естонії, Польщі, Німеччині, Греції, Іспанії, Франції, Італії, Китаї, Чехії, Англії, Шотландії, Португалії, Хорватії, Словенії.

   Викладачі кафедри образотворчого мистецтва та дизайну і студенти спеціальності «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» беруть участь у виставках творчих робіт,  презентують  персональні  виставки  викладачів  і  студентів,  зокрема  народної  художниці України, професора  Тетяни Галькун, члена національної спілки майстрів народного мистецтва України Галини Вахрамєєвої, доцента Каленюк О.М. Члени кафедри беруть участь у конкурсах з естетичного оформлення та благоустрою міста (член спілки дизайнерів України, завідувач кафедри дизайну, доцент  Дмитро Авраменко, член спілки дизайнерів України Іван Тарасюк).

   Творчі колективи та виконавці факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки впродовж своєї історії − центр підготовки викладачів мистецьких дисциплін та активний творчий осередок Волині, «візитівка» університету на всеукраїнських і міжнародних мистецьких акціях.

Міжнародна діяльність

   Викладачі факультету систематично проходять стажування та підвищення кваліфікації в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та  Інституті музики Поморської Академії м. Слупськ. На спеціальностях «Музичне мистецтво» та «Культурологія» діють семестральні обміни студентів у рамках програми «Еразмус+» та магістерська програма «Подвійний диплом» в Гуманітарно-Природничому Університеті імені Яна Длугоша в Ченстохові та Інституті музики Поморської академії м. Слупськ. Для спеціальностей 025«Музичне мистецтво» та 034 «Культурологія» акредитовано навчання для іноземних студентів. Третій рівень вищої освіти за спеціальністю 034 «Культурологія» акредитований для навчання іноземних студентів (зараз успішно навчаються 7 аспірантів з Китайської народної республіки на напрямами «Музичне мистецтво» та «Дизайн»). На базі факультету проходить Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz» та Міжнародний студентських хореографічний фестиваль «Екзерсис». Творчі колективи та солісти беруть участь у спільних благодійних мистецьких проектах в рамках програми україно-німецької спілки «Мости дружби в Україну».

Студентське самоврядування

   Студентське самоврядування є невід’ємною складовою факультету культури і мистецтв. У безпосередній організації цього ініціативного органу беруть участь студенти, які навчаються на факультеті. Усі студенти рівні у своїх правах на членство у студентському самоврядуванні. Вищим органом студентського самоврядування факультету культури і мистецтв є Студентська рада та Конференція студентів факультету культури і мистецтв, яка визначає склад і напрям роботи Студентської ради.

   Студентська рада факультету культури і мистецтв працює над урегулюванням різних проблемних питань факультету.

   Сучасний, повинен бути комунікабельний, знаходити спільну мову зі студентами, викладачами, Навчання на факультеті культури і мистецтв не можливе без творчості, обов’язково – творчим і креативним.  Студент, мабуть, той, хто з гумором, відповідальністю, людяністю, винахідливістю виходить з будь-яких ситуацій, які підготувало йому студентське життя.

Працевлаштування випускників

   Після завершення навчання випускники факультету культури і мистецтв мають можливість працювати викладачами диригентсько-хорових дисциплін,  музичного інструмента, естрадного співу;  викладачами з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; викладачами хореографії, балетмейстерами, артистами. Випускники  факультету успішно працюють у рекламному бізнесі, дизайнерських компаніях, музеях, художніх, музичних та загальноосвітніх школах та студіях, вузах, науковими співробітниками, керівниками центрів художньо-естетичної творчості, керівниками і менеджерами соціокультурних проектів, аніматорами та арт-менеджерами у культурно-розважальних закладах, фахівцями у сфері дизайну, дизайнерами інтер’єру, середовища, дизайнерами одягу, графічними дизайнерами, аніматорами, 3D-художниками, дизайнерами декорацій, костюмів, виставок та інше.

   Дипломи наших випускників визнаються в Україні та за її межами. Багато  з них успішно працюють за фахом у країнах Європи, зокрема у сфері міжкультурної комунікації, реалізують проекти міжнародної співпраці у сфері культури та мистецтва.

   Ми готуємо випускників, які в майбутньому зможуть реалізувати свої таланти і досвід на практиці; безпосередньо представляти свою спеціальність та факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки  як заклад, що готує фахівців європейського рівня.

Вступникам
arrow
Спеціальність Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація
arrow
Спеціальність Хореографія
Кафедри
Розклади навчальних занять, розклади сесій (денна і заочна форми навчання)
arrow
Розклади навчальних занять (денна, заочна форма навчання)
arrow
Розклади сесій (денна форма навчання)

Музичне мистецтво:

Муз-11

Муз м/с-16

Муз-21

Муз м/с-25

Муз-31

Муз-41

Муз-51М

Муз-61М

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація:

Мист-12

Мист-22

Мист-32

Мист-42

Мист-52М

Мист-62М

Хореографія:

Хор-13

Хор-23

Хор-33

Хор-43

Дизайн:

Диз-15

Диз-26

Культурологія:

Кул-14

Кул-24

Кул-34

Кул-44

Кул-53М

Кул-63М

arrow
Розклади сесій (заочна форма навчання)

Музичне мистецтво:

Муз-м/с11з

Муз-м/с21з

Муз-61Мз

Муз-71Мз

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація:

Мист-51з

Мист-62Мз

Мист-72Мз

Розклад індивідуальних занять

Розклад індивідуальних занять кафедри музично-практичної та виконавської підготовки

Розклад індивідуальних занять кафедри історії та теорії мистецтв (денна)

Розклад індивідуальних занять кафедри історії та теорії мистецтв(заочна)

Спеціальність 025 Музичне мистецтво ОПП Музичне мистецтво

Освітня програма (бакалавр) 2020 р.

Освітня програма (М/с) 2020 р.

Освітня програма (магістр) 2020 р.

 

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2017 р.)

Навчальний план (бакалавр (М/С), денна форма навчання, 2019 р.)

Навчальний план (бакалавр (М/С), денна форма навчання, 2020 р.)

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2018 р.)

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2019 р.)

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2020 р.)

Навчальний план (магістр, денна форма навчання, 2020 р.)

Навчальний план (магістр, денна форма навчання, 2019 р.)

Навчальний план (бакалавр, заочна форма навчання, 2019 р.)

Навчальний план (бакалавр, заочна форма навчання, 2020 р.)

Навчальний план (магістр, заочна форма навчання, 2020 р.)

 

Силабуси:

 

Голощук О.О. 

"Мистецькі комп`ютерні технології та дикторство "(магістр) 

 

Гонтар О.С

"Вокально-джазове аранжування" (магістр)

“Постановка голосу та вокальний ансамбль” (М/С)

“Постановка голосу та вокальний ансамбль” (бакалавр)

 

Зарицький А.О.

"Арт-студія вокального виконавства" (магістр)

"Вокальні шоуруми естради. Магістр" (магістр)

“Спеціальний клас” (бакалавр)

“Спеціальний клас” (М/С)

“Спеціальний клас” (магістр)

 

Зарицька А.А.

“Методика і практикум роботи з творчим колективом” (магістр)

 

Кучерук В.Ф.

"Ансамблеве інструментальне музикування" (магістр)

"Аранжування та переклад  для інструментального ансамблю (оркестру)" (магістр)

"Оркестрове диригування" (магістр)

 

Ігнатова Л.П.

"Музика, політика, бізнес" (магістр)

"Музичний кросовер" (магістр)

 

Кириченко І.О.

"Історія вокального мистецтва" (магістр)

"Естрадно-джазовий ансамбль" (магістр)

"Мистецтво перформенсу" (магістр)

 

Марач О.М.

"Навчальна лабораторія пісні і танцю" (магістр)

“Спеціальний клас” (М/С)

“Спеціальний клас” (бакалавр)

“Спеціальний клас” (магістр)

 

Мойсіюк В.В. 

"Академічний хор"(магістр)

“Академічний і джазовий хор” (М/С)

“Академічний і джазовий хор” (бакалавр)

"Хорознавство, інструментознавство та аранжування" (бакалавр)

 

Охманюк В.Ф.

"Оркестрове аранжування" (магістр)

"Інструментознавство та інструментування" (бакалавр)

"Фахова майстерність" (М/С)

"Фахова майстерність" (бакалавр)

"Інструментознавство та інструментування" (бакалавр)

 

Панасюк С.Л.

«Організація заходів у сфері культури та мистецтва» (м/с бакалавр)

«Основи наукових досліджень» (бакалавр)

«Педмайстерність» (магістр)

"Організація позашкільного мистецького виховання" (магістр)

"Сучасні системи мистецької освіти та інклюзивного навчання" (магістр)

 

Петлій С.В.

"Мистецтво і ЗМІ" (магістр)

"Рок музика - культура протесту" (магістр)

 

Сточанська М.П.

"Диригування ансамблем бандуристів" (магістр)

"Перекладення та аранжування творів для бандури" (магістр)

"Студія бандурного акомпанементу" (магістр)

 

Сватула Т.В.

“Основи акторської майстерності та грим” (М/С)

“Основи режисерської та організаційної роботи” (М/С)

«Звукотехніка, аранжування та зведення музичної композиції» (магістр)

 

Кашаюк В.М.

“Композиція та імпровізація” (магістр)

«Український літературно-музичний дискурс» (магістр)

«Основи мистецтвознавчих досліджень» (бакалавр)

«Основи мистецтвознавчих досліджень» (бакалавр)

 

Шурдак М.І.

“Історія музики” (М/С)

“Історія музики” (бакалавр)

“Гармонія та сольфеджіо” (М/С)

“Гармонія та сольфеджіо” (бакалавр)

“Основи теорії музики” (бакалавр)

 

Гордійчук Л.В. 

“Фортепіано та інструментальний ансамбль” (М/С, бакалавр

 

Дзяман З.В.

“Вокально-оркестровий клас” (бакалавр, М/С

“Вокально-оркестровий клас” (бакалавр) 

“Оркестровий клас” (магістр) 

 

Шиманський П.Й.

"Спеціальний клас (інструментальне мистецтво)" (магістр)

 

Омельковець Р.С.

"Українська мова (за професійним спрямуванням)" (бакалавр)

 

Робочі програми: 

 

Дзяман З.В.

"Практикум роботи з інструментальним колективом"(магістр) - робоча програма. Викладач - Дзяман З.В.

"Оркестровий клас"(магістр) - робоча програма. Викладач - Дзяман З.В.

"Оркестровий клас"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Дзяман З.В.

 

Охманюк В.Ф.

"Спеціальний музичний інструмент"(М/с) - робоча програма. Викладач - Охманюк В.Ф.

"Спеціальний музичний інструмент"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Охманюк В.Ф.

 

Гонтар О.С

"Аранжування"(магістр) - робоча програма. Викладач - Гонтар О.С

"Аранжування"(магістр) 2 - робоча програма. Викладач - Гонтар О.С.

 

Кашаюк В.М.

"Основи музичної композиції" (магістр)

"Музична терапія та аудиції" (магістр)

"Переддипломна практика"(магістр) - робоча програма. Викладач - Драганчук В.М.

"Основи теоретичного музикознавства"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Драганчук В.М.

 

Зарицький А.О.

"Естрадний спів" (бакалавр)

"Естрадний спів" (бакалавр, М/С)

"Естрадний спів" (магістр)

"Естрадний спів"(магістр) - робоча програма. Викладач - Зарицький А.О.

"Асистентська практика (виробнича)"(магістр) 2018 р. - робоча програма. Викладач - Зарицький А.О.

"Асистентська практика (виробнича)"(магістр) - робоча програма. Викладач - Зарицький А.О.

 

Зарицька А.А. 

"Методика викладання естрадного співу" (бакалавр)

 

Кириченко І.О.

"Практикум роботи з вокальним колективом"(магістр) - робоча програма. Викладач - Кириченко І.О.

"Історії естрадного та джазового вокального виконавства"(магістр) 2018 р. - робоча програма. Викладач - Кириченко І.О.

 

Ігнатова Л.П.

"Мистецький менеджмент, маркетинг та основи анімації" (магістр)

"Фахова майстерність і сценічна пластика" (магістр)

"Мистецький менеджмент, маркетинг та основи анімації"(магістр) - робоча програма. Викладач - Ігнатова Л.П.

"Основи теоретичного музикознавства"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Ігнатова Л.П.

 

Коменда О.І.

"Сучасна музика" (магістр) - робоча програма. Викладач - Коменда О.І.

"Історія музичної культури" (бакалавр) - робоча програма. Викладач - Коменда О.І.

 

Корольчук О.Л.

"Постановка голосу та вокальний ансамбль з методикою роботи" (бакалавр)

 

Мойсіюк В.В.

"Академічний і джазовий хор" (бакалавр)

 

Марач О.М.

Диригування та естрадний ансамбль з методикою роботи. (бакалавр,М/С)

Вокально-оркестровий клас з методикою роботи. (бакалавр)

Диригування та естрадний ансамбль з методикою роботи. (бакалавр)

"Історія українського хорового та вокального виконавства"(магістр) 2018 р. - робоча програма. Викладач - Марач О.М.

"Художня лабораторія виконавського мистецтва"(магістр) 2018 р. - робоча програма. Викладач - Марач О.М.

"Практикум роботи з хоровим колективом"(магістр) - робоча програма. Викладач - Марач О.М.

 

Шурдак М. І.

"Історія музики" (бакалавр)

"Основи теорії музики" (бакалавр)

"Гармонія та сольфеджіо" (бакалавр)

"Основи музичної композиції"(магістр) - робоча програма. Викладач - Шурдак М. І.

"Основи теоретичного музикознавства"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Шурдак М. І.

 

Спеціальність 022 Дизайн ОПП Дизайн
Спеціальність 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація ОПП Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Галузь знань  02 Культура і мистецтво

спеціальність 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

 

БАКАЛАВР

Освітня програма (бакалавр) 2017 р.

Освітня програма (бакалавр) 2019 р.

Освітня програма (бакалавр) 2020 р.

 

Навчальний план 2017-2021 рр. 

Навчальний план (бакалавр) 2017 р.

Навчальний план (бакалавр) 2017 р.

Навчальний план (бакалавр) 2019 р.

Навчальний план (бакалавр) 2020 р.

 

ДИСЦИПЛІНИ, передбачені навчальним планом (бакалавр) 2020 р.

ЦИКЛ ЗАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ (БАКАЛАВР)

Україна в європейському історичному та культурному контекстах

Українська мова (за професійним спрямуванням)

Іноземна мова (за професійним спрямуванням)

Логіка

Фізичне виховання

Творчий феномен Лесі Українки

Основи права

Психологія міжособистісної взаємодії

Перспектива і основи графіки (викл. Шеломанова Ю.)

Основи кольорознавства (ст. викл. Прокопович Т.А.)

Пластична анатомія (ст. викл. Тарасюк І. І.)

Скульптура (ст. викл. Прокопович Т.А.)

Історія  зарубіжного мистецтва (доц. Лесик-Бондарук О.О.)

Історія  українського мистецтва (доц. Лесик-Бондарук О.О.)

Основи композиції (доц. Єфімова М.П.)

Основи комп’ютерних технологій (доц. Авраменко Д.К.)

Основи наукових досліджень (доц. Назарчук М.В.)

Навчальна практика (пленерна) (ст. викл. Прокопович Т.А.)

Навчальна практика (композиційна) (доц. Єфімова М.П.)

 

ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ (БАКАЛАВР)

Рисунок (доц. Берлач О.П., доц. Єфімова М.П., доц. Назарчук М.В., ст. викл. Тарасюк І.І., ст. викл. Прокопович)

Живопис (доц. Берлач О.П., доц. Єфімова М.П., доц. Назарчук М.В., ст. викл. Тарасюк І.І., ст. викл. Прокопович)

Методика викладання образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації (доц. Каленюк О.М.)

Художньо-прикладна графіка (викл. Шеломанова Ю.)

Декоративно-прикладне мистецтво (доц. Каленюк О.М., ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)

Оформлення та ілюстрація книги

Візуальне мистецтво

Курсова робота з образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації

Навчальна практика (художня практика в мистецьких закладах освіти)

Виробнича практика (переддипломна практика)

 

ЦИКЛ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН (БАКАЛАВР)

3 курс, 5 семестр, «Графіка соцмереж» (доц. Авраменко Д.К.)

3 курс, 5 семестр, «Художня обробка паперу в традиційних та сучасних мистецьких практиках» (ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)

3 курс, 5 семестр, «Історія образотворчого мистецтва давніх цивілізацій» (доц. Лесик-Бондарук О.О.)    

3 курс, 5,6 семестр, «Комп’ютерні технології в ілюструванні» (доц. Авраменко Д.К.)

3 курс, 5,6 семестр, «Еко-скульптура та художня обробка матеріалів рослинного походження» (ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)      

3 курс, 6 семестр, «Образотворче мистецтво та інклюзія» (викл. Шеломанова Ю.)

3 курс, 6 семестр, «Інфографіка» (доц. Авраменко Д.К.)

3 курс, 6 семестр, «Писанкарство» (ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)

3 курс, 6 семестр, «Історія декоративно-прикладного мистецтва» (доц. Лесик-Бондарук О.О.)

3 курс, 6 семестр, «Історія мистецтва епохи Відродження» (доц. Лесик-Бондарук О.О.)     

4 курс, 7 семестр, «Основи анімації» (доц. Авраменко Д.К.)

4 курс, 7 семестр, «Графічні навігації» (доц. Авраменко Д.К.)

4 курс, 7 семестр, «Фотомистецтво» (доц. Назарчук М.В.)

4 курс, 7 семестр, «Історія мистецтва Сходу» (доц. Лесик-Бондарук О.О.)

4 курс, 7 семестр, «Концептуальні засади сучасного мистецтва» (доц. Лесик-Бондарук О.О.)       

4 курс, 7, 8 семестр, «Комп’ютерні технології художньо-прикладної графіки» (доц. Авраменко Д.К.)

4 курс, 7,8 семестр, «Графічний дизайн» (доц. Авраменко Д.К.)

4 курс, 7,8 семестр, «Художній розпис тканин» (доц. Каленюк О.М.)

4 курс, 7,8 семестр, «Образотворче мистецтво» та решти спеціальностей ВНУ імені Лесі Українки», (ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)

4 курс, 7,8 семестр, «Орнамент і стилеутворення в мистецтві» (доц. Каленюк О.М.)

4 курс, 8 семестр, «Декоративний живопис» (ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)

4 курс, 8 семестр, «Фольклор та декоративне мистецтво України» (ст. викл. Вахрамеєва Г.І.)

4 курс, 8 семестр, «Основи Web-дизайну» (доц. Авраменко Д.К.)

4 курс, 8 семестр, «Особливості видання дитячих книг» (доц. Єфімова М. П.)

Фешин ілюстрація (доц. Назарчук М.В.)

 

Магістр

Освітня програма (магістр) 2020 р.

 

Навчальний план 2020 рр. 

Навчальний план (магістр) 2020 р.

 

Дисципліни, передбачені навчальним планом (магістр) 2020 р.

ЦИКЛ ЗАГАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ (МАГІСТР)

Інтелектуальна власність

Наукова комунікація іноземною мовою

Методологія та організація наукових досліджень

Сучасні методики навчання

Комп’ютерні технології проектування (доц. Авраменко Д.К.)

Теорія аналізу творів мистецтва (доц. Назарчук М.В.)

Арт-менеджмент (доц. Назарчук М.В.)

Виробнича практика (педагогічна у ЗВО)

 

ЦИКЛ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ (МАГІСТР)

Рисунок (проф. Галькун Т.Д., ст. викл. Тарасюк І. І.)

Живопис (проф. Галькун Т.Д., ст. викл. Тарасюк І. І.)

Декораційне мистецтво (доц. Авраменко Д.К.)

Актуальні мистецькі практики (викл. Грисюк В. П.)

Виробнича практика (переддипломна)

 

ЦИКЛ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН (МІГІСТР)

1 курс, 1 семестр,

2 курс, 2 семестр,

 

Силабуси:

Лесик-Бондарук О.О.

"Історія монументально-декоративного живопису"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Історія та теорія іконопису"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Історія та теорія світової архітектури"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Історія та теорія української архітектури"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Концептуальні проблеми сучасного мистецтва"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Мистецтвознавство та художня критика"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Образотворче мистецтво та архітектура античності"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Образотворче мистецтво та архітектура Волині"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Образотворче мистецтво та архітектура доби Відродження"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Образотворче мистецтво та архітектура доби середньовіччя"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Образотворче мистецтво та архітектура Нового часу"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Образотворче мистецтво та архітектура ХІХ-ХХ століття"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Символізм та символіка в образотворчому мистецтві"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Українське мистецтво та архітектура ХХ століття"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

"Феномен українського бароко"(магістр) - силабус. Викладач - Лесик-Бондарук О.О.

 

Каленюк О.М.

"Декоративне оздоблення текстильних виробів"(магістр) - силабус. Викладач - Каленюк О.М.

"Декоративно-прикладне мистецтво східних країн"(магістр) - силабус. Викладач - Каленюк О.М.

"Декорування інтер`єру"(магістр) - силабус. Викладач - Каленюк О.М.

"Емоційний живопис"(магістр) - силабус. Викладач - Каленюк О.М.

 

Робочі програми:

Берлач О.П.

"Живопис"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Живопис"(магістр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Малюнок"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Малюнок"(магістр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Пленерний живопис"(магістр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи іконопису"(М/с) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи іконопису"(бакалавр) заочна - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи іконографії"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи наукових досліджень"(бакалавр) 2017 р. - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи наукових досліджень"(бакалавр) 2015р. - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи наукових досліджень"(бакалавр) 2013 р. - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи технологій і техніки станкового живопису"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

"Основи компютерного дизайну"(бакалавр) 2017 р. - робоча програма. Викладач - Берлач О.П.

 

Вахрамєєва Г.І.

"Основи декорування інтер’єру"(магістр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І.

"Декоративний живопис"(магістр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І.

"Писанкарство"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І.

"Практикум з декоративно-прикладного мистецтва"(магістр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І.

"Методика викладання образотворчого мистецтва"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І. 

"Декоративне мистецтво та основи дизайну"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І.

"Фольклор та декоративне мистецтво України"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Вахрамєєва Г.І.

 

Каленюк О.М.

"Декоративно-прикладне мистецтво"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Декоративно-прикладне мистецтво"(магістр) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Декоративно-прикладне мистецтво"(м/с) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Основи декоративного розпису"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Педагогічний малюнок"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Художній розпис по тканині"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Художній розпис по тканині"(м/с) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

"Художній розпис тканин"(магістр) - робоча програма. Викладач - Каленюк О.М.

 

Прокопович Т.А.

"Основи технології та техніки монументального живопису"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Техніки і матеріали в образотворчому мистецтві"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Монументальний живопис"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Монументальний живопис"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Композиція в монументальному живописі"(бакалавр) 2017 р. - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Композиція в монументальному живописі"(бакалавр) 2015 р. - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Копіювання зі зразків"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Основи кольорознавства"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Монументальний живопис"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Основи композиції"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Основи реставрації"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

"Основи технології та техніки монументального живопису"(М/с) - робоча програма. Викладач - Прокопович Т.А.

 

Тарасюк І.І.

"Дизайн"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Тарасюк І.І.

"Малюнок"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Тарасюк І.І.

"Живопис"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Тарасюк І.І.

"Композиція"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Тарасюк І.І.

"Копіювання зі зразків"(бакалавр) - робоча програма. Викладач - Тарасюк І.І.

"Основи поліграфії"(магістр) - робоча програма. Викладач - Тарасюк І.І.

 

Спеціальність 024 Хореографія ОПП Хореографія

Освітня програма (бакалавр) 2020 р.

Освітня програма (бакалавр) 2018 р.

 

Навчальний план (бакалавр) 2017 р.

Навчальний план (бакалавр) 2018 р.

Навчальний план (бакалавр) 2020 р.

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2017 р.)

Навчальний план (спеціаліст, денна форма навчання, 2017 р.)

 

Силабуси:

 

Кашевський О. В. 

«Теорія та методика вивчення сучасного бального танцю» (бакалавр) 

 

Котова С. В. 

«Теорія та методика викладання сучасного танцю (бакалавр)» 

 

Дужич- Ніколайчук В.І. 

«Теорія та методика вивчення українського народно-сценічного танцю» (бакалавр) 

 

Косаковська Л.П.

"Художньо-проєктна діяльність у сфері хореографічної культури" (магістр)

«Історія хореографічного мистецтва» (бакалавр)

 

Захарчук Н.В.

"Теорія та методика викладання класичного танцю" (бакалавр)

 

 

Кіндер К.Р.

"Теорія та методика викладання хореографічних дисциплін" (магістр)

"Хореологія" (магістр)

 

Омельковець Р.С.

"Українська мова (за професійним спрямуванням)" (бакалавр)

 

Робочі програми:

 

Дужич-Ніколайчук В.І. 

"Ансамбль танцю" (бакалавар) 

"Композиція та постановка народно-сценічного танцю" (бакалавр)

"Народний танець"(бакалавр)

"Композиція танцю"(бакалавр)

 

Захарчук Н.В. 

"Історико-побутовий танець"(бакалавр)

"Методика вивчення класичного танцю" (бакалавр)2019

"Методика вивчення класичного танцю" (бакалавр) 2017

 

Кашевський О.В.

"Композиція та постановка сучасного бального танцю" (бакалавр)

"Сучасний бальний танець" (бакалавр)

 

Косаковська Л.П. 

«Засоби запобігання травматизму в хореографії» (бакалавр)

"Історія хореографічного мистецтва" (бакалавр)

Спеціальність 034 Культурологія ОПП Культурологія

галузь знань  03 Гуманітарні науки

спеціальність 034 Культурологія

ОПП Культурологія

 

БАКАЛАВР

Група забезпечення

Столярчук Наталія Миколаївна – гарант;

Головей Вікторія Юріївна – керівник групи забезпечення;

Москвич Ольга Дмитрівна – член групи забезпечення.

 

2021-2025 навчальні роки

Освітньо-професійна програма (бакалавр, 2021р.)

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2021 р.)

 

Обговорення освітньої програми

Витяг з протоколу обговорення ОПП на вченій раді університету

Витяг з протоколу обговорення ОПП на вченій раді факультету культури і мистецтв

Витяги з протоколів обговорення ОПП на засіданнях кафедри культурології

 

Обов’язкові компоненти ОПП

Цикл загальної підготовки

Нормативні навчальні дисципліни

"Українська культура в європейському контексті", силабус, доц. Шостак В.М.)

"Українська мова (за професійним спрямуванням)", силабус (доц. Омельковець Р.С.)

"Іноземна мова (за професійним спрямуванням)" (англійська), силабус (ст.лаб. Нумержицька І.В.)

"Філософія: соціокультурний вимір",  силабус

"Психологія міжособистісної взаємодії", силабус (доц. Мітлош А.В.)

"Творчий феномен Лесі Українки", силабус (Радько А.В.)

"Фізичне виховання", силабус (доц. Панасюк О.П.)

"Інформаційні технології в галузі знань", силабус (доц. Федонюк А.А.)

 

Цикл професійної підготовки

"Вступ до культурології", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Культура і релігія", силабус (проф. Головей В.Ю.)

"Медіакультура", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Соціокультурний розвиток людства", силабус, доц. Шостак В.М.)

"Сучасна зарубіжна культурологія", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Етнокультурологія", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Первісна культура", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Культура давніх цивілізацій", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Культура Америки", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Культура Античності", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Культура Сходу", силабус (доц. Пригода Т.М.)

"Культура Європейського Середньовіччя", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Культура Європейського Відродження", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Культура Нового часу", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Сучасна культура", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Естетика і культурологія мистецтва", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Аналітика культури", силабус (доц. Возняк С.С.)

"Управління закладами культури і мистецтв", силабус, доц. Шостак В.М.)

"Культурно-дозвіллєва діяльність", силабус, (Хмілевська І.С.)

"Виставково-галерейна діяльність і арт-кураторство", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Кінознавство і театрознавство", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Культурні та креативні індустрії", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Культура Волині", силабус,  ( доц. Шостак В.М.)

"Історія і теорія етики", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Практика з аналітики та соціокультурного проектування", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Культурно-дозвіллєва практика ", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Практика у сфері креативних індустрій", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Культурно-краєзнавча практика", силабус, доц. Шостак В.М.)

"Курсова робота з аналітики культури", силабус, (доц. Возняк С.С.)

 Тематика курсових робіт

 

Вибіркові компоненти ОП

Вибіркові навчальні дисципліни

Перелік вибіркових навчальних дисциплін, запропонованих кафедрою культурології

"Моральна культура особистості", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Комунікативні технології в культурі", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Теорія та історія іконопису", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Музична культура", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Комунікативна культура", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Сучасні івент-технології", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Транскордонне культурне співробітництво", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

“Молодіжні субкультури", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Оптичні медіа в контексті культури", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Український авангард", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

“Соціокультурна реабілітація", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Основи громадянської культури", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

“Риторика та основи сценічної майстерності”, силабус

"Колекціонування як культурна практика", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Соціокультурна ідентичність", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Гендерна культурологія", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Актуальне мистецтво в контексті сучачасної культури", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Культурна пам’ять і освіта", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Світоглядна культура", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Культура і творчість в контексті психоаналізу", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Соціокультурне проектування", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

“Фотографія і візуальна медіакультура", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Культурна урбаністика", силабус,  ( ст. викл. Москвич О.Д.)

"Культурологія моди", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Матеріальна і нематеріальна культурна спадщина", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Сучасна театральна культура", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

 

2020-2024 навчальні роки

Освітньо-професійна програма (бакалавр, 2020р.)

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2020 р.)

 

Обговорення освітньої програми

Рецензія на ОПП (Музей сучасного українського мистецтва Корсаків)

Витяг з протоколу обговорення ОПП

 

Рецензія на ОПП (Департамент культури Луцької міської ради)

Витяг з протоколу обговорення ОПП

 

Рецензія на ОПП (НВК “Гімназія №14 ім. В. Сухомлинського”)

Витяг з протоколу обговорення ОПП

 

Рецензія на ОПП  (Волинський краєзнавчий музей)

Витяг з протоколу обговорення ОПП

 

Рецензія на ОПП  (Державний історико-культурний заповідник)

Витяг з протоколу обговорення ОПП

Витяг з протоколу обговорення ОПП на вченій раді університету

Витяг з протоколу обговорення ОПП на вченій раді факультету культури і мистецтв

Витяги з протоколів обговорення ОПП на засіданнях кафедри культурології

Зведена таблиця пропозицій та рекомендацій стейкхолдерів

 

Обов’язкові компоненти ОПП

Цикл загальної підготовки

Нормативні навчальні дисципліни

"Українська культура в європейському контексті", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Українська мова (за професійним спрямуванням)", силабус (доц. Омельковець Р.С.)

"Іноземна мова (за професійним спрямуванням)" (англійська), силабус (доц. Лобанова С.І.)

"Іноземна мова (за професійним спрямуванням)" (німецька), силабус (ст. викл. Семенюк Т.М.)

"Філософія"  силабус (доц. Опейда Л.М.)

"Психологія міжособистісної взаємодії", силабус (доц. Мітлош А.В.)

"Творчий феномен Лесі Українки", силабус (Радько А.В.)

"Фізичне виховання", силабус (доц. Панасюк О.П.)

"Інформаційні технології в галузі знань", силабус (доц. Федонюк А.А.)

"Основи культурології", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Культура і релігія", силабус (проф. Головей В.Ю.)

"Медіакультура", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Соціокультурний розвиток людства", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Сучасна зарубіжна культурологія", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Етнокультурологія", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

 

Цикл професійної підготовки

Нормативні навчальні дисципліни

"Первісна культура", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Культура давніх цивілізацій", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Культура Америки", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Культура Античності", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Культура Сходу", силабус (доц. Пригода Т.М.)

"Культура Європейського Середньовіччя", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Культура Європейського Відродження", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Культура Нового часу", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Сучасна культура", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Естетика і культурологія мистецтва", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Аналітика культури",силабус (доц. Возняк С.С.)

"Управління закладами культури і мистецтв", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

Культурно-дозвіллєва діяльність", силабус, (Хмілевська І.С.)

"Виставково-галерейна діяльність і арт-кураторство", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Кінознавство і театрознавство", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Культурні та креативні індустрії", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Практика з аналітики та соціокультурного проектування", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

Культурно-дозвіллєва практика”, силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Практика у сфері креативних індустрій", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Культурно-краєзнавча практика", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Курсова робота з аналітики культури", силабус, (доц. Возняк С.С.)

 Тематика курсових робіт

 

Вибіркові компоненти ОП

Вибіркові навчальні дисципліни

Перелік вибіркових навчальних дисциплін, запропонованих кафедрою культурології

"Моральна культура особистості", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Комунікативні технології в культурі", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Теорія та історія іконопису", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Музична культура", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Комунікативна культура", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Сучасні івент-технології", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Транскордонне культурне співробітництво", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

Молодіжні субкультури", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

"Оптичні медіа в контексті культури", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Український авангард", силабус, (доц. Столярчук Н.М.)

Соціокультурна реабілітація", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Основи громадянської культури", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

Риторика та основи сценічної майстерності, силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Історія і теорія етики", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Соціокультурна ідентичність", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Гендерна культурологія", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Актуальне мистецтво в контексті сучасної культури", силабус, (проф. Головей В.Ю.)

"Культурна пам’ять і освіта", силабус, (доц. Возняк С.С.)

"Світоглядна культура", силабус, (доц. Сохацька О.А.)

"Культура і творчість в контексті психоаналізу", силабус, (доц. Бондарук С.О.)

"Соціокультурне проектування", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

Фотографія і візуальна медіакультура", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Культура Волині", силабус,  ( доц. Шостак В.М.)

"Культурологія моди", силабус, (доц. Пригода Т.М.)

"Матеріальна й нематеріальна культурна спадщина", силабус, ( доц. Шостак В.М.)

"Сучасна театральна культура", силабус, (ст. викл. Москвич О.Д.)

 

2017-2021 навчальні роки

Освітньо-професійна програма (бакалавр, 2017 р.)

Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2017 р.)

 

Рецензія на ОПП (Волинський обласний науково-методичний центр культури)

Рецензія на ОПП (заслужений діяч мистецтв України Хмілевська І.С.)

 

Дисципліни, передбачені навчальним планом

Цикл загальної підготовки

Нормативні навчальні дисципліни

"Історія та культура України", програма (доц. Пришляк В.В.)

"Українська мова" (за професійним спрямуванням), програма (доц. Омельковець Р.С.)

"Англійська мова" (за професійним спрямуванням), програма (доц. Мельник О.М.)

"Філософія" , програма (доц. Опейда Л.М.)

"Інформаційні технології в галузі знань" , програма (доц. Федонюк А.А.)

"Фізичне виховання", програма (доц. Вольчинський А.Я.)

"Творчий феномен Лесі Українки", програма (доц. Маланій О.О.)

Соціокультурний розвиток людства", програма ( доц. Шостак В.М.)

Сучасна зарубіжна культурологія", програма (доц. Бондарук С.О.)

"Польська мова" , силабус (асист. Дзьобик Є.В.)

Культура і релігія", програма (проф. Головей В.Ю.)

Філософія культури", силабус (доц. Возняк С.С.)

"Українська культура в європейському контексті", програма ( доц. Шостак В.М.)

Культурно-дозвіллєва діяльність", програма  (проф. Головей В.Ю., асист. Федонюк С.Д.)

Культура Волині", програма ( доц. Шостак В.М.)

Культура Америки", програма (доц. Столярчук Н.М.)

Естетика і культурологія мистецтва", програма  (доц. Столярчук Н.М.)

Медіакультура", програма  (проф. Головей В.Ю.)

 

Цикл професійної підготовки

Нормативні навчальні дисципліни

Етнокультурологія", програма  (доц. Столярчук Н.М.)

Основи культурології", програма  (доц. Бондарук С.О.)

Первісна культура", програма (доц. Столярчук Н.М.)

Культура стародавнього світу", програма (доц. Возняк С.С.)

Культура Сходу", програма  (доц. Пригода Т.М.)

Культура Європейського Середньовіччя", програма  (доц. Возняк С.С.)

Культура Європейського Відродження", програма  (проф. Головей В.Ю.)

Виставково-галерейна діяльність і арткураторство", програма (проф. Головей В.Ю.)

Культура Нового часу", програма (доц. Бондарук С.О.)

Сучасна культура", програма (доц. Пригода Т.М.)

Кінознавство", силабус (ст. викл. Москвич О.Д.)

Практика з фаху", програма (доц. Сохацька О.А.)

Культурно-дозвіллєва практика”, силабус (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Практика зі спеціалізації", програма  (доц. Сохацька О.А.)

Культурно-краєзнавча практика", програма ( доц. Шостак В.М.)

Курсова робота з Культури Нового часу", програма (доц. Бондарук С.О.)

Тематика курсових робіт

 

Вибіркові компоненти ОПП

"Основи права", програма (доц. Булавіна С.Є.)

"Політологія" , програма (доц. Панишко Г.Т.)

"Менеджмент невиробничої сфери" , програма (асист. Левицький В.В.)

"Соціологія" , програма (доц. Кузьмук О.М.)

Музична культура", програма (доц. Пригода Т.М.)

Риторика та основи сценічної майстерності”, силабус (ст. викл. Москвич О.Д.)

"Комунікативна культура", програма  (доц. Бондарук С.О.)

Молодіжна субкультура", програма (доц. Столярчук Н.М.)

Український авангард", силабус (доц. Столярчук Н.М.)

"Соціокультурна реабілітація", силабус (доц. Сохацька О.А.)

Історія і теорія етики", програма ( доц. Шостак В.М.)

Моральна культура особистості", програма (доц. Сохацька О.А.)

Театрознавство", силабус (ст. викл. Москвич О.Д.)

Сучасна театральна культура", силабус (ст. викл. Москвич О.Д.)

 

Навчальні дисципліни спеціалізацій

 Блок 1. Соціокультурні проекти та комунікації

"Транскордонне культурне співробітництво", програма (доц. Бондарук С.О.)

Соціокультурне проектування", силабус (доц. Пригода Т.М.)

"Комунікативні технології в сфері культури" , програма (доц. Бондарук С.О.)

 

Блок 2. Івент-менеджмент та культурні індустрії

"Креативний менеджмент", силабус (доц. Грицюк Н.О.)

Сучасні івент-технології", силабус (доц. Пригода Т.М.)

Креативні культурні індустрії", силабус (доц. Пригода Т.М.)

 

Програма комплексного іспиту з фахових дисциплін «Культурологія» ОС "Бакалавр" (денна форма навчання)

 

МАГІСТР

Освітньо-професійна програма (магістр, 2018 р.)

Навчальний план (магістр, денна форма навчання, 2018 р.)

Навчальний план (магістр, денна форма навчання, 2020 р.)

Навчальний план (магістр, денна форма навчання, І/С 2019 р.)

 

Освітньо-професійна програма (магістр, 2020) 

 

Цикл загальної підготовка 

Інтелектуальна власність, силабус 

Наукова комунікація іноземною мовою / Наукова комунікація українською мовою (як іноземною), силабус (доц. Яцишин Н.П.)

"Методологія та організація наукових досліджень", силабус (доц. Панасюк С.Л.)

Сучасні методика навчання, силабус (доц. Каленюк О.М.)

"Семіотика культури", силабус  (проф. Головей В.Ю.)

"Міжкультурна комунікація", силабус  (доц. Бондарук С.О.)  

  

Цикл професійної підготовки 

"Основи психолого-педагогічної майстерності", силабус  (доц. Сохацька О.А.)

"Сучасні арт-практики", силабус  (проф. Головей В.Ю.)

Соціокультурне проєктування та експертиза", силабус (доц. Пригода Т.М.)  

"Методика викладання у закладах вищої освіти", силабус (доц. Сохацька О.А.)

"Стратегії управління та організаційної діяльності в культурі", силабус (доц. Шостак В.М.)

"Українська культура: модерний дискурс", силабус (доц. Пригода Т.М.)

"Асистентська практика", силабус  (доц. Сохацька О.А.)

"Переддипломна практика", силабус  (проф. Головей В.Ю.)

 

Перелік вибіркових навчальних дисциплін, запропонованих кафедрою культурології

1. Візуальна культура і медіаігровий світ, силабус (доц. Бондарук С.О.)  

2. Культура в дискурсі психоаналізу, силабус (доц. Бондарук С.О.)  

3. Культурні стратегії життєтворчості, силабус (доц. Сохацька О.А.)

4. Міф і міфологічні нарації в культурі, силабус (проф. Головей В.Ю.)

5. Тілесні стратегії в сучасній культурі, силабус (доц. Пригода Т.М.)

6. Культура постмодерну, силабус (доц. Пригода Т.М.)

7. Формування професійного іміджу, силабус (доц. Столярчук Н.М.)

8. Сучасне мистецтво: концепції та практика, силабус (доц. Столярчук Н.М.)

9. Культура і освіта, силабус (доц. Возняк С.С.)

10. Культурна політика загальної участі в сучасному місті, силабус (доц. Шостак В.М.)

11. Проєктна культура, силабус (ст. викл. Москвич О.Д.)

12. Культурна політика, силабус (доц. Пригода Т.М.)

 

Освітньо-наукова програма (Доктор філософії (PhD)) 2020 р.

Навчальний план (Доктор філософії (PhD), денна, заочна форми навчання, 2017р.)

Навчальний план (Доктор філософії (PhD), денна, заочна форми навчання, І/С, 2019р.)

 

Силабуси:

Бондарук С.О.

"Візуальна культура і медіа-ігровий світ"(магістр) - силабус. Викладач - Бондарук С.О.

"Культура в дискурсі психоаналізу"(магістр) - силабус. Викладач - Бондарук С.О.

 

Головей В.Ю.

"Міф і міфологічні нарації в культурі"(магістр) - силабус. Викладач - Головей В.Ю.

 

Кіндер К.Р.

"Теорія та методика викладання хореографічних дисциплін"(магістр) - силабус. Викладач - Кіндер К.Р.

"Хореологія"(магістр) - силабус. Викладач - Кіндер К.Р.

 

Пригода Т.М.

"Культура постмодерну" (магістр) - силабус. Викладач - Пригода Т.М.

"Культурна політика" (магістр) - силабус. Викладач - Пригода Т.М.

"Тілесні стратегії в культурі" (магістр) - силабус. Викладач - Пригода Т.М.

 

Сохацька О.А.

"Культурні стратегії життєтворчості" (магістр) - силабус. Викладач - Сохацька О.А.

 

Столярчук Н.М.

"Сучасне мистецтво: концепції і практика" (магістр) - силабус. Викладач - Столярчук Н.М.

 

Розклад і програми державної атестації

Списки допуску до державної атестації (денна)

Списки допуску до державної атестації (заочна)

 

Розклади державної атестації:

ОС "Бакалавр" (Денна)
ОС "Магістр" (Денна)
ОС "Бакалавр" (Заочна)
ОС "Магістр" (Заочна)

 

Програми державного екзамену:

Програма державного екзамену «Атестаційний екзамен з музичного мистецтва» ОР «Бакалавр»
«Комплексний державний екзамен з фахових дисциплін з методикою викладання» (за спеціалізацією «Інструментальне мистецтво») ОР «Бакалавр» (денна форма навчання)
«Демонстрація кваліфікаційної роботи» (за блоком дисциплін «Інструментальне мистецтво») ОР «Бакалавр» (денна /заочна форма навчання)
«Комплексний державний екзамен з фахових дисциплін з методикою викладання (блок дисциплін 2 «Естрадний спів»)» ОР «Бакалавр» (денна/заочна форми навчання)
«Комплексний державний екзамен з фахових дисциплін з методикою викладання (блок дисциплін 1 «Хорове диригування»)» ОР «Бакалавр» (денна/заочна форми навчання)
«Комплексний кваліфікаційний іспит» (спеціалізація «Народна хореографія») ОС «Бакалавр»
Програма комплексного іспиту з фахових дисциплін «Культурологія» ОС "Бакалавр" (денна форма навчання)
Програма вступного випробування з хореографії для вступу на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття освітнього ступеня "Бакалавр" зі спеціальності  024 «ХОРЕОГРАФІЯ»  (освітня  програма – «Хореографія») для іноземців та осіб без громадянства 
Програма вступного випробування з хореографії для вступу на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття освітнього ступеня "Бакалавр" зі спеціальності 024 «ХОРЕОГРАФІЯ»  (освітня  програма – «Хореографія») (яким надане таке право відповідно до Правил прийому до Волинського національного ніверситету імені Лесі Українки в 2021 році)
Програма вступного випробування з хореографії для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти для здобуття освітнього ступеня "Бакалавр" для іноземців та осіб без громадянства 
Програма вступного випробування з хореографії для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти для здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» (яким надане таке право відповідно до Правил прийому до Волинського національного університету імені Лесі Українки в 2021 році) 
Програма фахового вступного випробування з хореографії для вступу на навчання на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття освітнього ступеня "Бакалавр" зі спеціальності 024 «Хореографія» (освітня  програма – «Хореографія»)
Програма творчого конкурсу з хореографії для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти для здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» 
«Атестаційний екзамен з музичного мистецтва» ОР «Бакалавр»
«Демонстрація кваліфікаційної роботи» (блок дисциплін «Музичне мистецтво естради») ОР «Бакалавр» (денна/заочна форми навчання)
«Демонстрація кваліфікаційної роботи» (блок дисциплін «Музичне мистецтво. Хорове диригування») 
«Комплексний державний екзамен з фахових дисциплін з методикою викладання (за спеціалізацією «Інструментальне мистецтво»)» ОС «Магістр» (денна / заочна форма навчання)
«Комплексний державний екзамен з фахових дисциплін з практикою роботи» (відповідно до кваліфікації) ОР «Магістр»
Критерії оцінювання кваліфікаційної роботи магістрів спеціальність 023 «Образотворче мистецтво,декоративне мистецтво, реставрація»
Критерії оцінювання кваліфікаційної роботи магістрів спеціальність 034 «Культурологія»
Критерії оцінювання кваліфікаційної роботи магістрів спеціальність 025 «Музичне мистецтво»

 

Графіки навчального процесу
Дистанційне навчання

Музичне мистецтво

Охманюк Віталій Федорович 

Зарицький Андрій Олександрович

Зарицька Анна Андріївна 

Коменда Ольга Іванівна

Шурдак Марія Ігорівна

Гонтар Олег Савович

Марач Олександр Миколайович

Панасюк Світлана Леонідівнас

Шиманський Петро Йосипович

______________________________________________________________________________________________

Образотворче мистецтво

Берлач Олександр Павлович

Вахрамєєва Галина Іванівна

Лелик Ярослав Романович

Каленюк Ольга Миколаївна

Лесик-Бондарук Оксана Олександрівна

Прокопович Тетяна Анатоліївна

Тарасюк Іван Іванович

Чихурський Анатолій Сергійович

______________________________________________________________________________________________

Хореографія

Кіндер Карина Рудольфівна

Косаковська Леся Петрівна

Захарчук Наталія Володимирівна

______________________________________________________________________________________________

Культурологія

Головей Вікторія Юріївна

Столярчук Наталія Миколаївна

Бондарук Сергій Олексійович

Шостак Віктор Михайлович

Сохацька Оксана Анастасіївна

Пригода Таміла Миколаївна

Возняк Сергій Степанович

Москвич Ольга Дмитріна

______________________________________________________________________________________________

Концепція розвитку факультету

КОНЦЕПЦІЯ

розвитку факультету культури і мистецтв

Волинського національного університету імені Лесі Українки

 

Модернізація вищої освіти на сучасному етапі становлення України передбачає у якості стратегії розвитку єдиний освітній простір, академічну мобільність, свободу вибору освітньо-професійних програм, конкурентоспро­можність дипломів та кваліфікацій випускників, що  і є метою діяльності факультету культури і мистецтв ВНУ імені Лесі Українки.

         Перед викладачами факультету стоїть завдання систематичного підвищення якості освіти, яке повинно опиратись на традиції факультету та університету із одночасним сприйняттям тенденцій, які реалізуються у сучасній системі вищої освіти.

Концепція розвитку факультету культури і мистецтв визначається наступними принципами:

 • єдність освітньої, наукової, творчої та виховної діяльності, які дають випускникам глибокі наукові знання та творчі вміння;
 • фундаментальна теоретична і практична підготовка, яка дозволяє випускникам швидко адаптуватись до сучасних умов працевлаштування;
 • високий рівень вимог до студентів і викладачів, з метою гарантії якості підготовки фахівців (організація і проведення міжнародних, всеукраїнських конкурсів і фестивалів, конференцій, міжнародних мистецьких проектів; членство викладачів у мистецьких спілках;
 • започатковано Міжнародний культурно-мистецький проєкт «Music Tempus», основна мета якого презентація ВНУ імені Лесі Українки у світовому культурно-мистецькому просторі як провідного та єдиного в області вищого науково-мистецького осередку; співпраця провідних світових науковців, виконавців з викладачами та студентами факультету культури і мистецтв; активна профорієнтаційна робота  в Україні та її межами. В рамках проєкту проведено 4 концерти з Самюелем Берто, (кларнет, Франція), Романом Рєпкою (ф-но, Київ), Івоною Савульською (вокал, Польща), Агнешкою Шульц-Бжицькою (ф-но, Польща), Станко Марінковичем (акордеон, Франція).
 • підвищення якісного рівня професорсько-викладацького складу, підготовка до отримання вчених звань;
 • підтвердження ліцензійно-акредитаційних показників відповідних спеціальностей факультету культури і мистецтв (проведення профорієнтаційної роботи, забезпечення заповнення ліцензованого обсягу за спеціальностями факультету, набір іноземних студентів;
 • розробка і впровадження механізмів креативно-економічної діяльності факультету з метою залучення додаткових коштів: співпраця з управлінням освіти, науки та молоді Волинської ОДА, управлінням культури, з питань релігій та національностей Волинської ОДА з питання створення платних курсів підвищення кваліфікації для педагогів закладів загальної освіти та закладів мистецької освіти);
 • з метою популяризації профорієнтаційної роботи та створення економічної бази факультету культури і мистецтв ВНУ імені Лесі Українки започаткувати  на базі факультету культури і мистецтв проведення міжнародного конкурсу-фестивалю імені Андрія Гордійчука «Співоче поле»;
 • ремонт навчального корпусу;
 • розвиток і впровадження нових освітніх технологій, сучасних форм і методів навчання, що опираються на тісну інтеграцію освіти, науки, мистецтва і практичної діяльності;
 • покращення матеріально-технічної бази: придбання нового навчального обладнання;
 • сприяння адресному працевлаштуванню випускників шляхом активної взаємодії із потенційним працедавцем;
 • впровадження для спеціальностей факультету принципів дуальної освіти;
 • створення  сприятливих умов  для набору іноземних студентів;
 • розвиток міжнародного співробітництва шляхом залучення викладачів та студентів до різноманітних програм, індивідуальних проектів, стажування;
 • створення умов якісної інклюзивної освіти для дітей із особливостями психофізичного розвитку для всіх спеціальностей факультету культури і мистецтв;
 • знаходження перспектив діяльності факультету у рамках міжнародних грантів;
 • створення платної Літньої школи мистецтв для іноземних студентів та студентів з особливими потребами на базі ВНУ імені Лесі Українки;
 • збільшення кількості аспірантів за рахунок випуску магістрів, посилення ефективності роботи аспірантури на факультеті шляхом проведення попередніх захистів дисертаційних досліджень та ін;
 • створення міждисциплінарної наукової школи та наукової лабораторії з метою дослідження досвіду розвитку креативних культурних індустрій в країнах Європи, результатів і перспектив участі України в реалізації міжнародної  програми «Культура і креативність» та розробки рекомендацій щодо поширення цього досвіду на Луцьк і Волинську область;
 • проведення щорічних науковових конференцій (круглих столів) «Культура і креативність: європейський досвід для України» та «Актуальні проблеми розвитку українського мистецтва: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти» із публікацією матеріалів (тез);
 • заснування громадської організації «Європейський креативний простір» мета якої є створення сприятливого середовища для формування та розвитку креативних індустрій шляхом реалізації культурних та мистецьких заходів в даному напрямку;
 • створення на факультеті культури і мистецтв креативного хабу, який став би майданчиком для обговорення та фахової експертизи креативних ідей і проектів, місцем комунікації і налагодження стосунків між науковцями університету, менеджерами із сфери культурних індустрій та представниками мас-медіа і творчих професій;
 • заснування  фахового наукового видання України (категорії В) «Мистецтвознавчі та культурологічні студії».

Завдання:

 • об’єднання зусиль науковців факультету, представників регіонального бізнесу та творчих професій для розвитку креативних індустрій у Волинському регіоні, здійснення підготовчої роботи для створення на Волині інноваційного творчого кластеру;
 • моніторинг і культурно-мистецьке картографування;
 • науковий супровід та фахова експертиза проектів, надання консультативної допомоги;
 • просвітницька діяльність з роз’яснення можливостей і перспектив розвитку креативної економіки в середовищі викладачів, студентів, представників місцевої влади, громадських об’єднань, бізнесу і творчих професій;
 • сприяння розвитку креативності в середовищі творчої молоді;
 • формування підприємницьких умінь та навичок серед представників творчих професій;
 • сприяння розвитку нових секторів творчої економіки у Луцьку та Волинському регіоні;
 • творення і розвиток науково-експертної платформи міждисциплінарного гуманітарного профілю для дослідження актуальних тенденцій культурно-мистецького розвитку та соціально значимих подій  в Україні, Волинському регіоні та м. Луцьк;
 • розробка практичних рекомендацій щодо перспектив взаємодії науковців університету, представників місцевої влади, мас-медіа, бізнесу, громадських організацій, мистецьких об’єднань у реалізації пріоритетних завдань культурної політики України – децентралізації, демократизації, розвитку креативних індустрій та медіакультури;
 • розробка і подача заявки на грантову підтримку в межах міжнародних програм співпраці («Креативна Європа» за підтримки Українського культурного фонду, ROUTES4U: сприяння регіональному розвитку через транснаціональні культурні маршрути, Міжнародна програма ЮНЕСКО «Мережа креативних міст» та ін.).

 

Декан факультету культури і мистецтв                Віталій ОХМАНЮК

Наші випускники

В процесі розробки

Новини