


Розвиток хімічної науки та освіти на Волині розпочався у 1993 році, коли після реорганізації природничо-географічного та фізико-математичного факультетів було створено хімічний факультет, деканом якого було призначено кандидата біологічних наук Демчука Володимира Васильовича. Спочатку на факультеті функціонувало 2 кафедри – неорганічної і фізичної хімії та органічної і аналітичної хімії. Так у Лесиному виші розпочалася підготовка студентів за спеціальністю «Хімія».
Протягом 2001-2010 років факультет у своєму складі мав 5 кафедр: загальної та неорганічної хімії, фізичної та колоїдної хімії, аналітичної хімії, органічної та біологічної хімії, екології та охорони навколишнього середовища.
З вересня 2010 року навчальний процес забезпечувало 4 кафедри – неорганічної та фізичної хімії, аналітичної хімії та екотехнологій, органічної та біоорганічної хімії, екології та охорони навколишнього середовища.
Протягом цих років випускники факультету мали можливість отримати диплом за спеціальностями «Хімія» та «Екологія».
У 2013 році було ліцензовано спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія», а з 2016 року зарахування абітурієнтів відбувається на навчання за спеціальністю 014 «Середня освіта (Хімія)». У 2018 році ліцензовано п’яту нову спеціальність 226 «Фармація, промислова фармація».
У зв’язку з розширенням кількості ліцензованих спеціальностей у вересні 2019 року хімічний факультет було перейменовано на факультет хімії, екології та фармації та проведено реорганізацію кафедр. На даний час навчальний процес на факультеті забезпечують 3 кафедри – хімії та технологій, органічної хімії та фармації, екології та охорони навколишнього середовища.
Своїм розвитком факультет завдячує деканам:
1993-2011 роки – к.б.н., доц. Демчук Володимир Васильович
2010-2011 роки – к.х.н., проф. Кормош Жолт Олександрович
2013-2018 роки – к.х.н., доц. Парасюк Олег Васильович
з 2019 року – к.х.н., доц. Марушко Лариса Петрівна
Навчальна робота:
Навчальний процес на факультеті забезпечують два доктори наук, професори; три кандидати наук, професори; дев'ятнадцять кандидатів наук, доцентів; три кандидати наук без вченого звання.
На факультеті для навчання студентів є лекційні аудиторії, комп’ютерний клас, науково-дослідні лабораторії. Створено умови для науково-дослідної роботи: працює студентське наукове товариство, студенти беруть участь в українських, міжнародних наукових конференціях.
Підготовка здобувачів вищої освіти здійснюється за такими освітніми програмами:
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:
- Середня освіта. Хімія
- Екологія
- Хімія
- Хімічні технології та інженерія
Другий (магістерський) рівень вищої освіти:
- Екологія
- Заповідна справа
- Хімія
- Фармація
Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти:
- Хімія
Студенти факультету мають можливість отримати освіту за програмою подвійного диплому (Україна-Польща): студенти спеціальності 101 «Екологія» можуть здобути освітній ступінь «Бакалавр» за спеціальністю «Біотехнологія», а студенти спеціальності 102 «Хімія» мають можливість здобути освітній ступінь «Бакалавр» за спеціалізацією «Хімія ліків» в Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща).
Наукова діяльність:
Наукові дослідження на кафедрах факультету проводяться за такими основними напрямками:
- Одержання та властивості нових тетрарних халько- та галогенідів для оптоелектроніки і нелінійної оптики.
- Електрохімічний синтез та дослідження мікро- та нанохалькогенідів.
- Ландшафтно-екологічний аналіз антропогенно змінених систем.
- Екологічний моніторинг сучасного стану та прогноз динаміки заповідних екосистем Волині.
- Кристалохімія халькогенідів РЗМ.
- Пошук нових матеріалів для альтернативних джерел енергії.
- Оптичні та електрохімічні сенсори для визначення біологічно-активних та токсичних речовин.
- Синтез та структурна модифікація нових гетероциклічних сполук на основі тіобензімідазолу, 6‑метилурацилу, 2‑тіогідантоїну, імідазо[2,1‑b]тіазолу, 4‑тіазолідонів та дослідження їх біологічної активності
- Синтез та модифікація ксантенових барвників, дослідження їх властивостей.
- Екстракція біологічно активних речовин з насіння рослин родини Apiaceae, з лікарських рослин родини Asteraceae та родини Ericaceae, а також дослідження їх антиокиснюючої дії в жирових системах.
- Пошук нових природних джерел для отримання хітозану та дослідження його властивостей.
Науковці факультету отримали ряд державних нагород (Премія Кабінету Міністрів для молодих вчених, Грант Президента України для молодих вчених). Співробітники факультету беруть участь у виконанні наукових держбюджетних тем та грантів.
На факультеті працює 6 студентських наукових гуртків та проблемних груп. Факультет тісно співпрацює з Волинського обласною Малою академією наук. Результатами такої співпраці є призові місця учнів секцій «Хімія», «Екологія», «Лісознавство», «Охорона довкілля та раціональне природокористування» на Обласних та Всеукраїнських конкурсах-захистах наукових робіт учнів.
Міжнародна діяльність:
Факультет плідно співпрацює з навчальними та науковими установами України, Польщі, Німеччини, Швейцарії, Франції, та інших країн, з якими викладачі, аспіранти та співробітники факультету проводять спільні наукові дослідження.
Факультет співпрацює з багатьма міжнародними установами:
- Інститутом Низьких Температур і Структурних Досліджень імені В. Тшебятовського Польської Академії Наук (м. Вроцлав, Республіка Польща),
- Швейцарською Лабораторією тонких плівок і фотовольтаїки (м. Дюбендорф, Швейцарія),
- Академією імені Яна Длугоша (м. Ченхостова, Республіка Польща),
- Університетом м. Марбург (Німеччина),
- Університетом м. Ватерлоо (Канада),
- Шанхайським Інститутом Кераміки Академії Наук Китаю (м. Шанхай, Китай),
- Кафедрою аналітичної хімії факультету природничих наук університету імені П. Й. Шафарика м. Кошіце Словацької республіки,
- Кафедрою хімії Ніредьгазської Вищої Школи Угорської республіки,
- Саарландським університетом, Саарбрюккен, Німеччина (кафедра біоорганічної хімії),
- Люблінським медичним університетом, Польща (кафедра органічної хімії),
- Інститутом оптоелектроніки та вимірювальних систем, Електротехнічний факультет, Ченстоховський технологічний університет,
- Науково-дослідним центром бездротових та фотонічних мереж, інженерний факультет, Universiti Putra, Малайзія,
- Laboratoire de Recherche en Nanosciences (LRN), Реймс, Франція,
- Department of Physics and Astronomy, College of Science, King Saud University, Ер-Ріяд, Саудівська Аравія,
- Zapadoceska univerzita, Плзень, Чехія.
Результатом такої співпраці є спільно проведені дослідження, публікації статей, отримання патентів, виконання держбюджетних тем і наукових грантів, стажування викладачів та співробітників.
Також укладено Угоду з Університетом гуманітарно-природничим імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща) про співпрацю щодо спільного навчання студентів факультету за програмою подвійного диплому: студенти спеціальності 101 «Екологія» можуть здобути освітній ступінь «Бакалавр» за спеціальністю «Біотехнологія», а студенти спеціальності 102 «Хімія» мають можливість здобути освітній ступінь «Бакалавр» за спеціалізацією «Хімія ліків» у польському університеті.
Академічна мобільність:
У жовтні 2020 року підписано міжінститутську угоду між Університетом Лесі Українки та Саарландським університетом (м. Саарбюккен, Німеччина), щодо академічної мобільності в рамках програми Еразмус +.
Термін співпраці 2020-2023 р. Програма діє для студентів і викладачів кафедри органічної хімії та фармації.
Координатор від кафедри: Наталія Сливка.
Студентське самоврядування та дозвілля:
Важливу роль у житті факультету відіграє студентське самоврядування, діяльність якого спрямована на відстоювання прав та інтересів студентів, виховання їх лідерських якостей, організацію дозвілля.
Основні завдання студентського самоврядування:
- забезпечення захисту прав, інтересів студентів факультету;
- забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;
- сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
- залучення студентів до участі в спортивно-масовій роботі, конкурсах, позаурочних заходах;
- сприяння у створенні необхідних умов для проживання і відпочинку студентів;
- співробітництво з органами студентського самоврядування вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями
Працевлаштування випускників
спеціальності 014 «Середня освіта (Хімія)»: основна (базова) середня школа та заклади позашкільної освіти учнівської молоді;
спеціальності 101 «Екологія»: професійна діяльність у сфері екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування;
спеціальності 102 «Хімія»: професійна діяльність в галузі хімії, хімічних досліджень; хімічного аналізу, контролю та синтезу; хімічних, фармацевтичних, нафто-газових, харчових та агрохімічних технологій; біотехнологій; хімічної екології та контролю оточуючого середовища, криміналістики;
спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія»: професійна діяльність, яка спрямована на розв’язання складних спеціалізованих задач та практичних проблем, пов’язаних з розробкою, виробництвом, дослідженням та/або сертифікацією хімічних речовин, матеріалів та виробів на їх основі а також відповідних технологічних процесів;
спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація»: професійна діяльність, що включає консультативно-комунікативні, організаційні, технологічні, контрольно-аналітичні, адміністративно-господарські (управлінські), дослідницькі функції, визначення безпечності, ефективності та економічності фармакотерапії, потреби в лікарських засобах та інших товарах аптечного асортименту, організацію їх постачання; забезпечення сучасної технології розробки та виготовлення ліків за рецептами і вимогами закладів охорони здоров’я; приймання, зберігання та реалізація лікарських засобів, здійснення контролю за якістю ліків; здійснення фармацевтичної опіки; проведення рекламно-інформаційної роботи, дотримання принципів фармацевтичної етики та деонтології, постійне підвищення професійного рівня.


Декан факультету хімії, екології та фармації – кандидат хімічних наук, доцент Марушко Лариса Петрівна
Заступник декана з навчальної роботи – кандидат хімічних наук, доцент Кадикало Елла Максимівна
Заступник декана з виховної роботи – кандидат хімічних наук, доцент Корольчук Світлана Іванівна
Заступник декана з міжнародної роботи – кандидат хімічних наук, доцент Сливка Наталія Юріївна
Куратор наукової роботи викладачів та студентів – кандидат фізико-математичних наук, доцент Юрченко Оксана Миколаївна
Відповідальні за програму "Подвійний диплом" – кандидат географічних наук, доцент Боярин Марія Володимирівна та старший викладач Цьось Оксана Олександрівна
Методист – Климук Тамара Леонідівна


СКЛАД РАДИ РОБОТОДАВЦІВ ВНУ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Факультет хімії, екології та фармації представляють:
Освітня програма Член ради роботодавців
«Екологія» Бакараєв Олександр Анатолійович,
директор ТОВ «Волиньекопромпроект»
«Заповідна справа» Зінчук Микола Іванович,
директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»
«Хімія» Остапюк Тарас Анатолійович,
начальник гальванічної дільниці департаменту виробництва СП ТОВ «Модерн - Експо»
«Середня освіта. Хімія» Купіч Лілія Анатоліївна,
директор, учитель хімії ЗОШ I-III ст. с. Піддубці Луцького району
«Хімічні технології та інженерія» Войтович Роман Михайлович,
завідувач лабораторії з контролю виробництва ПрАТ «Волиньхолдінг»
«Фармація» Півнюк Михайло Іванович,
директор ДВТП Волиньфармпостач

Голова НМК:
Музиченко Оксана Семенівна - кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища
Члени НМК:
Іващенко Інна Алімівна - кандидат хімічних наук, професор кафедри хімії та технологій
Кадикало Елла Максимівна - кандидат хімічних наук, доцент кафедри органічної хімії та фармації
Корольчук Світлана Іванівна - кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії та технологій
План роботи науково-методичної комісії



- Романюк Ярослав Євгенійович, PhD in Chemistry, лідер групи «Фотоелементи» лабораторії тонких плівок і фотовольтаїки, Еmpa (Швейцарські федеральні лабораторії матеріалознавства та технологій), Швейцарія.
- Білоусов Олександр Володимирович, PhD in Chemistry, Uppsala University, Уппсала, Швеція.
- Гунька Ірина Петрівна, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник відділення фізики магнітних явищ, Інститут експериментальнох фізики Словацької академії наук, Кошице, Словацька республіка.
- Гуч Михайло Романович, кандидат хімічних наук, співробітник Umicore Precious Metals, Канада.
- Дацюк Андрій Михайлович, кандидат хімічних наук, учений секретар, Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України.
- Маркітан Ольга Вікторівна, кандидат хімічних наук, науковий співробітник відділу хімічного дизайну поверхні кремнезему, Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України.
- Філоненко Оксана В’ячеславівна, кандидат хімічних наук, науковий співробітник відділу квантової хімії та хімічної фізики наносистем, Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України.
- Гресь Олена Віталіївна, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник відділу полімерних композитів, Інститут хiмiї високомолекулярних сполук НАН України.
- Бентя Антон Валентинович, кандидат хімічних наук, науковий співробітник відділу механізмів органічних реакцій, Інститут органічної хімії НАН України.
- Ткачук Віктор Миколайович, кандидат хімічних наук, науковий співробітник відділу механізмів органічних реакцій, Інститут органічної хімії НАН України.
- Літвінчук Марія Богданівна, кандидат хімічних наук, молодший науковий співробітник відділу механізмів органічних реакцій, Інститут органічної хімії НАН України.
- Шлапа Юлія Юріївна, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник відділу хімії твердого тіла, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України.

Договір про співробітництво з СП ТОВ "Модерн - Експо"
Договір про співпрацю з ТОВ "Волиньекопромпоект"
Угода про співробітництво з Інститутом органічної хімії НАН України
Договори між ВНУ ім. Лесі Українки та навчальними закладами на проведення практики студентів
Договір про співпрацю між ВНУ ім. Лесі Українки та Управлінням освіти Луцької міської ради

20 січня 2022 року на базі факультету хімії, екології та фармації відбувся практичний тур обласної учнівської олімпіади з хімії.
Талановитих та найздібніших учнів області підготували кращі вчителі хімії. Серед них Заслужені вчителі України Ольга Березан, Неоніла Вербич, Наталія Козік, Світлана Літковець. Переможців та призерів олімпіади з хімії також підготували випускники хімічного факультету ВНУ імені Лесі Українки Володимир Зарубко, Наталія Придмирська і Мар’яна Владиславюк, Мирослава Ничипорук, Василина Шемет.
Здобувачі освітньо-професійної програми «Середня освіта. Хімія» скористалися можливістю поспілкуватися з найкращими наставниками учнівської молоді. Секретами професії вчителя хімії поділилися Вербич Неоніла Іванівна, вчитель-методист Волинського наукового ліцею Волинської обласної ради, Кащенюк Мирослава Ростиславівна, методист відділу природничих дисциплін Волинського інституту післядипломної освіти, координатор олімпіади, Зарубко Володимир Павлович, вчитель Луцького НВК № 9, Владиславюк Мар’яна Яківна, вчитель Луцького НВК № 10 і гарант освітньої програми Янчук Олександр Миколайович, голова журі учнівської олімпіади.

24 грудня відбулося визначення переможця Конкурсу наукових робіт студентів та вручення премії, який щороку проводить Асоціація випускників факультету хімії, екології та фармації.
Цьогоріч кращою була визнана наукова робота студентки 2 курсу ОС "Магістр" Андрощук Оксани. Дослідження присвячене синтезу піридинілзаміщених імідазотіазинів та дослідженню їх біологічної активності.

22 грудня на факультеті відбувався захист кваліфікаційних робіт освітнього ступеня "Магістр" спеціальності 101 "Екологія".
Екзаменаційна комісія у складі: голова комісії – Зінчук Микола Іванович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»; члени комісії – Гулай Любомир Дмитрович, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища та Лавринюк Зоряна Володимирівна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища заслухала кваліфікаційні роботи студентів спеціальності 101 "Екологія".
23-24 грудня на факультеті відбувалися захисти кваліфікаційних робіт освітнього ступеня "Магістр" спеціальності 102 "Хімія".
Кваліфікаційні роботи студентів спеціальності 102 "Хімія" заслухала екзаменаційна комісія у складі: голова комісії – Решетняк Олександр Володимирович, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка, лауреат Національної премії України імені Бориса Патона; члени комісії – Кормош Жолт Олександрович, кандидат хімічних наук, професор та Сливка Наталія Юріївна, кандидат хімічних наук, доцент, завідувач кафедри органічної хімії та фармації.
Представлені до захисту кваліфікаційні роботи у галузях неорганічної, аналітичної та органічної хімії, охорони навколишнього середовища виконані на хорошому науковому рівні та розкривають необхідність детальних досліджень у представлених студентами-магістрами напрямках.









На засіданні Вченої ради факультету було оголошено переможця конкурсу відео-лекцій. За результатами студентського голосування переможцем стала кандидат хімічних наук, доцент Іващенко Інна Алімівна.

12 липня дипломи освітнього ступеня "Бакалавр" отримали студенти, які навчалися за освітньо-професійними програмами "Середня освіта (хімія)", "Хімія" та "Хімічні технології та інженерія".


17 червня 2021 року відбулася зустріч групи забезпечення освітньо-професійної програми «Середня освіта. Хімія»: Янчука Олександра Миколайовича, доцента кафедри хімії та технологій, гаранта освітньо-професійної програми; Марушко Лариси Петрівни, декана факультету хімії, екології та фармації; Кадикало Елли Максимівни, доцента кафедри органічної хімії та фармації
з учителями хімії міста Луцька та Волинської області: Нововолинського наукового ліцею-інтернату, заслуженими вчителями України Березан Ольгою Веніамінівною, кандидатом педагогічних наук, та Літковець Світланою Василівною; методистом відділу природознавчих дисциплін Волинського інституту післядипломної освіти Кащенюк Мирославою Ростиславівною, головою методоб’єднання вчителів хімії Луцька, вчителем Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука Дмитрук Євгенією Антонівною, вчителем Луцького ліцею № 27 Луцької міської ради Дмитрук Юлією Андріївною та вчителем «НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Голоби, переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2020» у номінації «Хімія», переможцем Всеукраїнського конкурсу «Кращий гендерночутливий STEM-УРОК» Пахолюком Ігорем Вадимовичем. На зустрічі обговорювали проєкт ОПП 2021 року і порівнювали його з ОПП 2020 року. В обговоренні брали участь усі присутні. Пролунали цікаві пропозиції та зауваження, які обов’язково будуть враховані.
Усі бажаючі можуть долучитися до обговорення, заповнивши анкету, що розміщена на сайті ВНУ імені Лесі Українки в рубриці «Громадське обговорення ОПП», або перейти за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSch3jj-jgWJBBzCEr9G3HrTc3k0iDcquZHwAWGcEc4cv-XVXQ/viewform

13 травня 2021 р. на кафедрі екології та охорони навколишнього середовища факультету хімії, екології та фармації Волинського національного університету імені Лесі Українки для студентів першого курсу в рамках Фестивалю науки відбувся онлайн круглий стіл «Чорнобиль: 35 років потому.»
Модератор - доцент О. С. Музиченко підготувала презентацію про Чорнобильську катастрофу, хронологію розвитку тих трагічних для України подій та втрати, яких зазнала наша держава. Кожен із нас має вшанувати той безстрашний вчинок ліквідаторів, який назавжди залишиться у пам’яті українців та сторінках історії.








1 квітня у 815 аудиторії факультету хімії, екології та фармації відбулася зустріч декана факультету Марушко Лариси Петрівни, і доцента кафедри хімії та технологій Янчука Олександра Миколайовича - гаранта освітньо-професійної програми «Середня освіта. Хімія» зі студентами 1-4 курсів, які навчаються за цією ОПП. Обговорювалися актуальні питання підготовки бакалавра та активізації наукової роботи студентів. Запропоновано декілька напрямків наукових досліджень: 1) позакласна робота з хімії в школі, 2) передовий досвід вчителів України, Волинської обл. у навчанні хімії та 3) розробка тестових завдань для школярів з різних тем шкільного курсу хімії. Кураторами наукової роботи будуть гарант освітньої програми Янчук О.М. і доценти Марушко Л.П., Кадикало Е.М., які входять дл групи забезпечення освітньо-професійної програми "Середня освіта. Хімія".

За сприяння Асоціації випускників факультету
Увага!!!
Оголошується конкурс відеолекцій.
До участі в конкурсі запрошуються викладачі факультету хімії екології та фармації.
Вимоги до матеріалів:
Відеозапис онлайн лекції (практичного заняття, семінару, консультації тощо), наявність презентації – на Ваш розсуд.
Формат відеофайлів будь-який. Також можна надавати посилання на відеофайл, що зберігається на сервері.
Матеріали надсилати на адресу: chemical@vnu.edu.ua до 30. 06. 2021 р.
Критерії оцінювання:
Якість викладу матеріалу.
Відповідність сучасному стану науки.
Студентська оцінка.
Подані заявки будуть оцінюватися комісією, до складу якої входять:
1) декан,
2) випускник,
3) студенти факультету, які вивчали навчальну дисципліну. Студентська оцінка буде визначатися за вибірковим опитуванням студентів факультету.
Переможці конкурсу будуть нагороджені грошовою премією!



Підтвердженням цього є нагодження трьох магістрів подяками ректора! За високі досягнення у навчанні та науковій роботі подяку отримала студентка спеціальності 102 "Хімія" - Андрощук Марія, за високі досягнення у навчанні та активну організаційну діяльність були відзначені студентки спеціальності 101 "Екологія" - Затхей Ольга та Павлюк Катерина.

Новий рівень співпраці Університету та ПрАТ "Волиньхолдинг"
Детальніше з інформацією можна ознайомитись за посиланнями:
Зустріч студентів факультету з представниками ПрАТ "Волиньхолдинг"
Зустріч з представниками ПрАТ "Волиньхолдинг" 9.10.2020
Онлайн-зустріч та представлення студентських презентацій для проекту дуальної освіти
Зустріч та екскурсія по ПрАТ "Волиньхолдинг"
ДОГОВІР ПРО ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА ДУАЛЬНОЮ ФОРМОЮ Договір



22-23 січня на факультеті відбувався захист кваліфікаційних робіт освітнього ступеня "Магістр" спеціальностей 101 "Екологія" та 102 "Хімія".
Студенти представили цікаві та актуальні дослідження у галузі неорганічної, аналітичної та органічної хімії, охорони навколишнього середовища. Кожна із робіт максимально розкривала необхідність нових досліджень в тому чи іншому науковому напрямку. Гарні результати плідної праці студентів-магістрів також неодноразово представлялись на Всеукраїнських конференціях.
Кваліфікаційні роботи студентів спеціальності 102 "Хімія" заслухала екзаменаційна комісія у складі: голова комісії – Решетняк Олександр Володимирович, доктор хімічних наук, професор, в. о. завідувача кафедри фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка; члени комісії – Олексеюк Іван Дмитрович, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та технологій та Сливка Наталія Юріївна, кандидат хімічних наук, доцент, завідувач кафедри органічної хімії та фармації.
Екзаменаційна комісія у складі: голова комісії – Зінчук Микола Іванович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»; члени комісії – Гулай Любомир Дмитрович, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища та Лавринюк Зоряна Володимирівна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища заслухала кваліфікаційні роботи студентів спеціальності 101 "Екологія".
Завідувач кафедри хімії та технологій, доктор хімічних наук, професор




Завідувач кафедри, кандидат хімічних наук, доцент










Студенти факультету мають можливість поєднати навчання та безкоштовно отримати освіту в Університеті гуманітарно-природничому імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща) за програмою "Подвійний диплом". Студенти спеціальності 102 «Хімія» мають можливість здобути освітній ступінь «Бакалавр» за спеціалізацією «Хімія ліків», а студенти спеціальності 101 «Екологія» можуть додатково здобути освітній ступінь «Бакалавр» за спеціальністю «Біотехнологія».

Волинський національний університет імені Лесі Українки
ФАКУЛЬТЕТ ХІМІЇ, ЕКОЛОГІЇ ТА ФАРМАЦІЇ ОГОЛОШУЄ ПРО ПРОВЕДЕННЯ
ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ХІМІЇ та ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ЕКОЛОГІЇ
Обидві олімпіади проводяться у два тури – очний та заочний. Учасники, які успішно розв’яжуть 75 % завдань заочного туру, запрошуються до участі в очному турі. Завдання заочного туру розміщенні на сторінці факультету хімії, екології та фармації сайту ВНУ імені Лесі Українки, www.eenu.edu.ua (факультет хімії, екології та фармації, олімпіади).
Учасникам олімпіади з хімії, які успішно розв’яжуть 90 % завдань очного туру, додається до 20 балів до сертифікату ЗНО з хімії при вступі до ВНУ імені Лесі Українки на спеціальності «Середня освіта (Хімія)», «Хімія», «Хімічні технології та інженерія», «Екологія».
Учасникам олімпіади з екології, які успішно розв’яжуть 90 % завдань очного туру, додається до 20 балів до сертифікату ЗНО з біології при вступі до ВНУ імені Лесі Українки на спеціальність «Екологія».
Заочні тури олімпіад з хімії та екології відбудуться:
з 10. 12. 2020 р. до 31. 03. 2021 р.
Розв’язки завдань заочного туру та реєстраційну картку слід надсилати на адресу: 43000, пр. Волі, 13, ВНУ ім. Лесі Українки, факультет хімії, екології та фармації (олімпіади) або на адресу chemical@vnu.edu.ua в електронному чи сканованому варіанті до 31 березня 2021 року.
Очні тури олімпіад відбудеться:
з 05 .04. 2021 р. до 10. 05. 2021 р. за адресою:
м. Луцьк, вул. Потапова, 9 (8 поверх), к. 814 о 10.00 год.
Детальну інформацію можна отримати за:
№ тел. деканату (0332) 24-99-72,
№ тел. декана (095) 650 87 93, (097) 480 52 51
e-mail: chemical@vnu.edu.ua
Реєстраційна картка учасника олімпіади


ФАКУЛЬТЕТ ХІМІЇ, ЕКОЛОГІЇ ТА ФАРМАЦІЇ запрошує на навчання для здобуття ступеня «магістр» на базі ступеня «бакалавр» (термін навчання 1 рік 4 місяці):
- Хімія
- Екологія
- Заповідна справа
Єдиний вступний іспит з іноземної мови.
Абітурієнти складають: Фахове вступне випробування зі спеціальності


Екологія
- Графіки навчального процесу (бакалавр, магістр, денна форма навчання)
- Графіки навчального процесу (бакалавр, магістр, заочна форма навчання)
Хімія
Середня освіта (Хімія)
Хімічні технології та інженерія
Фармація, промислова фармація


Розклад заліків та екзаменів на 1-й семестр 2021-2022 н.р. (ОС Магістр)
Розклад заліків на 1-й семестр 2021-2022 н.р. (ОС Бакалавр)
Розклад екзаменів на 1-й семестр 2021-2022 н.р. (ОС Бакалавр)
Розклад ліквідації академічної заборгованості комісії (1-й семестр 2021-2022 н.р.)
Розклад заліків та екзаменів академічної групи Еко-31з на весняну сесію 2021-2022 н.р.
Розклад заліків та екзаменів академічної групи Еко-41з на весняну сесію 2021-2022 н.р.
Розклад заліків та екзаменів академічної групи Еко-51з на весняну сесію 2021-2022 н.р.
Розклад заліків на 2-й семестр 2021-2022 н.р. (ОС Бакалавр)
Розклад екзаменів на 2-й семестр 2021-2022 н.р. (ОС Бакалавр)



Відповідальні за програму "Подвійний диплом":
Боярин Марія Володимирівна - кандидат географічних наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища (контактний телефон 099 212 7684),
Цьось Оксана Олександрівна - старший викладач кафедри екології та охорони навколишнього середовища (контактний телефон 067 417 6401)




Галузь знань 01 "Освіта / Педагогіка"
Спеціальність 014 "Середня освіта (Хімія)"
Освітньо-професійна програма "Середня освіта. Хімія"
БАКАЛАВР
Заява про акредитацію освітньої програми
Відомості про самооцінювання освітньої програми
Група забезпечення:
Гарант ОПП: Янчук Олександр Миколайович
Члени групи забезпечення:
ОПИТУВАННЯ:
Анкета «Адаптація першокурсників»
Анкета «Аналіз освітньої програми здобувачами освіти»
Звіт за результатами опитування щодо аналізу ОПП "Середня освіта. Хімія" здобувачами освіти
Анкета «Якість викладання навчальних дисциплін»
Анкета «Внутрішнє забезпечення якості освітнього процесу (опитування для випускників)»
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ ОС "БАКАЛАВР" 2021 РОКУ:
Басич Ірина Сергіївна – вчитель хімії в Томашгородському НВК школа І-ІІІ ступенів-ліцей Рокитнівської районної ради (Рівненська обл.)
Корсаков Дмитро Олегович – вчитель хімії в Рокинівськьму НВК Княгининівської сільської ради (Волинська обл.)
Ревко Василина Петрівна – вчитель хімії в Довгошиївському НВК «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Млинівської селищної ради (Рівненська обл.)
Чиж Марія Юріївна – вчитель хімії в Комунальному закладі «Луцький НВК ЗОШ І-ІІ ступенів № 10 – професійний ліцей Луцької міської ради» (Волинська обл.)
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ ОС "БАКАЛАВР" 2020 РОКУ:
Андрощук Оксана - навчання в магістратурі за спеціальністю 102 "Хімія"; вчитель хімії у Лищенському ліцеї Підгайцівської сільської ради (Волинська обл.)
Ахнюк Мирослава - навчання в магістратурі за спеціальністю 101 "Екологія"; вчитель хімії у Богушівському ліцеї Березнівської міської ради (Рівненська обл.)
Довганич Лідія - навчання в магістратурі за спеціальністю 102 "Хімія"; вчитель хімії, біології та основ здоров'я у Золотарівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Драгівської сільської ради (Закарпатська обл.)
Шворак Андрій - навчання в магістратурі за спеціальністю 014 "Середня освіта. Фізика"; вчитель фізики та інформатики у Закладі загальної середньої освіти "Ліцей №1 м. Ковеля" (Волинська обл.)
Освітньо-професійна програма "Середня освіта. Хімія"
(ОС бакалавр, денна форма навчаня) 2021
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2021
Протокол спільного засідання випускаючих кафедр щодо обговорення проекту ОПП "Середня освіта. Хімія"
1. Цикл загальної підготовки
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Україна в європейському історичному та культурному контекстах
Інформаційні технології в освіті
Безпека життєдіяльності та основи охорони праці
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) англійська
2. Цикл професійної підготовки
Вікова фізіологія з основами гігієни
Техніка та методика шкільного хімічного експерименту
Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу
Методи розв'язування розрахункових та експериментальних задач з хімії
Курсова робота з методики навчання хімії
Методична діяльність вчителя хімії в школі
Навчальна практика (обчислювальна)
Психолого-педагогічна практика
Навчально-методична практика зі спеціальності
Комплексний кваліфікаційний екзамен
3. Цикл вибіркових дисциплін
Описи вибіркових дисциплін для студентів спеціальності "Середня освіта. Хімія"
Вибіркова дисципліна 1.
Методи обробки інформації та експериментальних результатів
Вибіркова дисципліна 2.
Техніка роботи у хімічній лабораторії
Вибіркова дисципліна 3.
Вибіркова дисципліна 4.
Методи хімічного контролю об'єктів довкілля
Вибіркова дисципліна 5.
Вибіркова дисципліна 6.
Вибіркова дисципліна 7.
Вибіркова дисципліна 8.
Хімія поверхнево-активних речовин
Вибіркова дисципліна 9.
Вибіркова дисципліна 10.
Вибіркова дисципліна 11.
Вибіркова дисципліна 12.
Освітньо-профечійна програма "Середня освіта. Хімія"
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2020
Протокол спільного засідання випускаючих кафедр щодо обговорення проекту ОПП "Середня освіта. Хімія"
1. Цикл загальної підготовки
Україна в європейському історичному та культурному контекстах
Інформаційні технології в освіті
Безпека життєдіяльності та основи охорони праці
Іноземна мова (англійська) за професійним спрямуванням
Навчальна практика (обчислювальна)
2. Цикл професійної підготовки
Вікова фізіологія з основами гігієни
Аналітична хімія та інструментальні методи хімічного аналізу
Статистичні та хемометричні методи в хімії
Навчальна практика (психолого-педагогічна)
Виробнича практика (педагогічна)
Комплексний кваліфікаційний державний екзамен з хімії та методики навчання хімії
3. Цикл вибіркових дисциплін
Перелік вибіркових дисциплін для студентів спеціальності Середня освіта. Хімія
Перелік вибіркових дисциплін для студентів спеціальності Середня освіта. Хімія
Вибіркова дисципліна 1.
Методи обробки інформації та експериментальних результатів
Вибіркова дисципліна 2.
Техніка роботи в хімічній лабораторії
Вибіркова дисципліна 3.
Методика розв'язування хімічних задач
Вибіркова дисципліна 4.
Методи хімічного контролю об'єктів довкілля
Вибіркова дисципліна 5.
Вибіркова дисципліна 6.
Спектроскопія ядерного магнітного резонансу
Вибіркова дисципліна 7.
Вибіркова дисципліна 8.
Хімія поверхнево-активних речовин
Вибіркова дисципліна 9.
Теоретичні основи органічної хімії
Освітньо-професійна програма "Середня освіта. Хімія" 2017
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2017
Рецензія вчителя-методиста Волинського наукового ліцею, Заслуженого вчителя України Вербич Н.І.
Протокол спільного засідання випускаючих кафедр щодо обговорення проекту ОПП "Середня освіта. Хімія"
1. Цикл загальної підготовки
1.1. Нормативні навчальні дисципліни
Українська мова (за професійним спрямуваням)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
2. Цикл професійної підготовки
2.1. Нормативні навчальні дисципліни
Фізичні методи дослідження речовини
Навчальна практика (психолого-педагогічна)
Виробнича практика (педагогічна)
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
Основи матеріалознавства / Неорганічний синтез
Новітні досягнення сучасної хімії / Основні проблеми сучасної хімії
Методика розв'язування хімічних задач / Сучасні методи і методики викладання хімії
Основи хімічної метрології та стандартизації / Організація аналітичної служби на виробництві
Основи фізико-хімічного аналізу / Діаграми стану одно- та двокомпонентних систем
Хімія природних сполук / Хімія природних БАР
Методична діяльність вчителя хімії в школі / Методологія викладання хімії в школі
Техніка та методика шкільного хімічного експерименту / Позаурочна робота вчителя хімії
Аналіз та ідентифікація органічних сполук / Елементний та функціональний аналіз органічних сполук
Хроматографічні методи аналізу / Сучасні фізико-хімічні методи аналізу
Курсова робота з неорганічної / аналітичної / органічної хімії
Освітньо-професійна програма "Екологія"
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2018
1. Цикл загальної підготовки
2. Цикл професійної підготовки
2.1. Нормативні навчальні дисципліни
Матеріали для альтернативних джерел енергії
Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Організація управління в природоохоронній діяльності
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2019
1. Цикл загальної підготовки
2. Цикл професійної підготовки
2.1.Нормативні навчальні дисципліни
Організація управління в природоохоронній діяльності
Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
Освітньо-професійна програма 2020 р.
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2020
1. Цикл загальної підготовки
Інформаційні технології у галузі знань
Метрологія та охорона атмосфери
Геологія з основами геоморфології
Грунтознавство та охорона грунтів
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) англійська
2. Цикл професійної підготовки
Загальна екологія та неоекологія
Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка
Геоінформаційні системи в екології
3. Цикл вибіркових дисциплін
3.1. Спеціалізація "Гідроекологія"
Основи гідрохімії та гідрофізики
Навчальна практика ланшафтно-екологічна (з виїздом)
Методи гідрохімічних досліджень
3.2. Вибіркові дисципліни
Біологічні методи оцінки стану навколишнього середовища
Гідроботаніка з основами гідроекології
Перелік вибіркових дисциплін для студентів 1 курсу спеціальності 101 Екологія
Навчальний план (ОС бакалавр, заочна форма навчання) 2015
Навчальний план (ОС бакалавр, заочна форма навчання) 2017
Навчальний план (ОС бакалавр, заочна форма навчання) 2018
Навчальний план (ОС бакалавр, заочна форма навчання) 2019
Навчальний план (ОС бакалавр, заочна форма навчання) 2020
ECTS – англомовний пакет
Навчальний план (ОС магістр, денна форма навчання) 2019
Освітньо-професійна програма Екологія 2020
Навчальний план (ОС магістр, денна форма навчання) 2020
1. Цикл загальної підготовки
Методологія та організація наукових досліджень в галузі
2. Цикл професійної підготовки
2.1. Нормативні навчальні дисципліни
Біологічне та мікробіологічне забруднення навколишнього середовища
Системний аналіз якості навколишнього середовища
Екологічне інспектування та аудит
Технічні засоби екологічного контролю
Геоінформаційне моделювання в екології
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
Методи аналізу та оцінки біорізноманіття заповідних екосистем
Методи визначення супертоксикантів
Методи та прилади екологічного контролю
Раціональне використання та охорона водних ресурсів
Пошук та обробка екологічної інформації
Навчальний план (ОС магістр, заочна форма навчання) 2019
Навчальний план (ОС магістр, заочна форма навчання) 2020
1. Цикл загальної підготовки
2. Цикл професійної підготовки
Екологічне інспектування та аудит
3. Цикл вибіркових дисциплін
Освітньо-професійна програма "Заповідна справа"
Навчальний план (ОС магістр, денна форма навчання) 2019
1.1. Цикл загальної підготовки
1.2. Цикл професійної підготовки
2.1. Цикл дисциплін вільного вибору студента
Картографічне моделювання заповідних екосистем
Освітньо-професійна програма Заповідна справа 2020 р.
Навчальний план (ОС магістр, денна форма навчання) 2020
1. Цикл загальної підготовки
Ландшафтно-екологічне планування
Методологія та організація наукових досліджень в галузі
Геоінформаційні системи в екології та заповідній справі
2. Цикл професійної підготовки
Оптимізація природокористування
Рекреаційна діяльність на заповідних територіях
Теорія і практика заповідної справи
3. Цикл дисциплін вільного вибору
Відновна гідроекологія порушениних екосистем
Раціональне використання та охорона водних ресурсів
Методи та прилади екологічного контролю
Галузь знань 10 "Природничі науки"
Спеціальність 102 "Хімія"
Освітньо-професійна програма "Хімія"
БАКАЛАВР
Заява про акредитацію освітньої програми
Відомості про самооцінювання освітньої програми
Група забезпечення:
Гарант ОПП: Марчук Олег Васильович
Члени групи забезпечення:
Анкета для пропозицій щодо покращення ОПП "Хімія", ОР: бакалавр
Освітньо-професійна програма 2020 р.
Протокол спільного засідання випускаючих кафедр щодо обговорення проекту ОПП "Хімія"
Результати онлайн опитування "Освіта очима студентів"
Дисципліни, передбачені навчальним планом
1. Цикл загальної підготовки
ОКЗП 1. Творчий феномен Лесі Українки 1
Творчий феномен Лесі Українки 2
ОКЗП 2. Українська мова (за професійним спрямуванням) 1
Українська мова (за професійним спрямуванням) 2
ОКЗП 3. Основи критичного мислення
ОКЗП 4. Інформаційні технології в галузі хімії
ОКЗП 5. Вища математика 1
ОКЗП 6. Україна в європейському історичному та культурному контекстах
ОКЗП 7. Безпека життєдіяльності та основи охорони праці
ОКЗП 8. Етика 1
ОКЗП 9. Основи економічних знань
ОКЗП 10. Фізика
ОКЗП 11. Психологія міжособистісної взаємодії
ОКЗП 12. Основи права
ОКЗП 13. Логіка
ОКЗП 14. Загальна та хімічна екологія
ОКЗП 15. Іноземна мова (за професійним спрямуванням) французька
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) англійська 1
Іноземна мова (за професійним спрямуванням) англійська 2
ОКЗП 16. Фізичне виховання 1
ОКЗП 17. Навчальна практика (обчислювальна)
2. Цикл професійної підготовки
ОКПП 1. Загальна хімія 1
ОКПП 2. Квантова хімія 1
ОКПП 3. Неорганічна хімія 1
ОКПП 4. Кристалохімія 1
ОКПП 5. Аналітична хімія та інструментальні методи аналізу
ОКПП 6. Хімічна метрологія та стандартизація
ОКПП 7. Фізична хімія
ОКПП 8. Статистичні та хемометричні методи в хімії
ОКПП 9. Фізичні методи дослідження речовини
ОКПП 10. Органічна хімія
ОКПП 11. Стереохімія
ОКПП 12. Колоїдна хімія
ОКПП 13. Хімічна технологія
ОКПП 14. Хімія полімерів
ОКПП 15. Біохімія
ОКПП 16. Хіміко-лабораторна практика
ОКПП 17. Виробнича практика
ОКПП 18. Атестаційний екзамен з хімії
3. Цикл вибіркових дисциплін
Описи вибіркових дисциплін ОПП "Хімія" 2020 р.
Каталог вибіркових дисциплін ОПП "Хімія" 2020 р.
Вибіркова дисципліна 1.
Методи обробки інформації та експериментальних результатів
Вибіркова дисципліна 2.
Техніка роботи в хімічній лабораторії
Вибіркова дисципліна 3.
Вибіркова дисципліна 4.
Методи хімічного контролю об'єктів довкілля
Вибіркова дисципліна 5.
Методи розділення та концентрування
Прогнозування біологічної активності хімічних сполук
Вибіркова дисципліна 6.
Спектроскопія ядерного магнітного резонансу
Методика розв'язування ускладнених хімічних задач
Вибіркова дисципліна 7.
Вибіркова дисципліна 8.
Хімія поверхнево-активних речовин
Вибіркова дисципліна 9.
Теоретичні основи органічної хімії
Освітньо-професійна програма 2019 р.
Протокол спільного засідання випускаючих кафедр щодо обговорення проекту ОПП "Хімія"
Дисципліни, передбачені навчальним планом
1. Цикл загальної підготовки
1.1. Нормативні навчальні дисципліни
2. Цикл професійної підготовки
2.1. Нормативні навчальні дисципліни
ОКПП 8. Фізична хімія
ОКПП 9. Основи хімічної технології
ОКПП 10. Фізичні методи дослідження речовини
ОКПП 11. Органічна хімія
ОКПП 12. Стереохімія
ОКПП 13. Колоїдна хімія
ОКПП 14. Біохімія
ОКПП 15. Хімія полімерів
ОКПП 16. Навчальна практика (хіміко-лабораторна)
ОКПП 17. Виробнича практика (ознайомча з виробництвом)
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
ОКВД 1-1. Неорганічний синтез
ОКВД 1-2. Основи матеріалознавства
ОКВД 2-1. Новітні досягнення сучасної хімії
ОКВД 2-2. Основні проблеми сучасної хімії
ОКВД 3-1. Хроматографічні методи аналізу
ОКВД 3-2. Інструментальні методи аналізу
ОКВД 4-1. Основи хімічної метрології та стандартизації
ОКВД 4-2. Організація аналітичної служби на виробництві
ОКВД 5-1. Основи фізико-хімічного аналізу
ОКВД 5-2. Діаграми стану одно- та двокомпонентних систем
ОКВД 6-1. Хімія природних сполук
ОКВД 6-2. Хімія природних БАР
ОКВД 7-1. Аналіз та ідентифікація органічних сполук
ОКВД 7-2. Елементний та функціональний аналіз органічних сполук
ОКВД 8-1. Тест-методи аналізу
ОКВД 8-2. Сучасні фізико-хімічні методи аналізу
ОКВД 9. Курсова робота з неорганічної (аналітичної, органічної) хімії
Блок 1: Неорганічна хімія
ОКВД 10-1. Технологія напівпровідникових матеріалів
ОКВД 10-2. Фізико-хімічний аналіз
ОКВД 10-3. Основи рентгеноструктурного аналізу
Блок 2: Аналітична хімія
ОКВД 11-1. Електрохімічні методи аналізу
ОКВД 11-2. Теоретичні основи аналітичної хімії
ОКВД 11-3. Органічні реагенти в аналізі
Блок 3: Органічна хімія
ОКВД 12-1. Основи хімії гетероциклічних сполук
ОКВД 12-2. Теоретичні основи органічної хімії
ОКВД 12-3. Хімія барвників
Освітньо-професійна програма 2017 р.
Протокол спільного засідання випускаючих кафедр щодо обговорення проекту ОПП "Хімія"
Дисципліни, передбачені навчальним планом
1. Цикл загальної підготовки
1.1. Нормативні навчальні дисципліни
2. Цикл професійної підготовки
2.1. Нормативні навчальні дисципліни
ОКПП 14. Біохімія
ОКПП 15. Хімія полімерів
ОКПП 16. Навчальна практика (хіміко-лабораторна)
ОКПП 17. Виробнича практика (ознайомча з виробництвом)
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
ОКВД 4-1. Основи хімічної метрології та стандартизації
ОКВД 4-2. Організація аналітичної служби на виробництві
ОКВД 5-1. Основи фізико-хімічного аналізу
ОКВД 5-2. Діаграми стану одно- та двокомпонентних систем
ОКВД 6-1. Хімія природних сполук
ОКВД 6-2. Хімія природних БАР
ОКВД 7-1. Аналіз та ідентифікація органічних сполук
ОКВД 7-2. Елементний та функціонаний аналіз органічних сполук
ОКВД 8-1. Тест-методи аналізу
ОКВД 8-2. Сучасні фізико-хімічні методи аналізу
ОКВД 9. Курсова робота з неорганічної (аналітичної, органічної) хімії
Блок 1: Неорганічна хімія
ОКВД 10-1. Технологія напівпровідникових матеріалів
ОКВД 10-2. Фізико-хімічний аналіз
ОКВД 10-3. Основи рентгеноструктурного аналізу
Блок 2: Аналітична хімія
ОКВД 11-1. Електрохімічні методи аналізу
ОКВД 11-2. Теоретичні основи аналітичної хімії
ОКВД 11-3. Органічні реагенти в аналізі
Блок 3: Органічна хімія
ОКВД 12-1. Основи хімії гетероциклічних сполук
ОКВД 12-2. Теоретичні основи органічної хімії
ОКВД 12-3. Хімія барвників
Комплексний кваліфікаційний державний екзамен з хімії
МАГІСТР
Група забезпечення:
Гарант - Сливка Наталія Юріївна
Член групи забезпечення - Олексеюк Іван Дмитрович
Член групи забезпечення - Марчук Олег Васильович
Навчальний план 2020 р. (денна форма навчання)
Освітньо-професійна програма "Хімія"
1. Цикл загальної підготовки
Методологія і організація наукових досліджень в галузі хімії
Філософія
Хімія теоретична та молекулярне моделювання
Наукова комунікація іноземною мовою
Наукова комунікація українською мовою (як іноземною)
Автоматизовані системи збору даних
Хімічна екологія та контроль оточуючого середовища
2. Цикл професійної підготовки
Кристалографія і рентгенографія
Статистична термодинаміка
Фізико-хімічний аналіз багатокомпонентних систем
Новітні методи органічного синтезу
Сучасні методи інструментального аналізу
Асистентська практика у закладах вищої освіти
Технології одержання неорганічних матеріалів
Магістерський семінар
Випускна кваліфікаційна робота
3. Цикл вибіркових дисциплін
Перелік вибіркових дисциплін для студентів спеціальності 102 Хімія магістр
Вибіркова дисципліна 1
Вибрані методи синтезу органічних сполук
Вибіркова дисципліна 2
Вибіркова дисципліна 3
Вибіркова дисципліна 4
Гарант освітньо-наукової програми - ОЛЕКСЕЮК Іван Дмитрович, доктор хімічних наук, професор
Громадське обговорення освітньо-наукової програми "Синтез та дослідження властивостей неорганічних і органічних речовин":
Проєкт ОНП "Синтез та дослідження властивостей неорганічних і органічних речовин"
Анкета для пропозицій щодо змісту освітньо-професійної програми
Навчальні дисципліни:
1. Навчальні дисципліни загальної підготовки:
Академічна доброчесність та наукова етика
Філософія та методологія науки
Педагогічні основи професійно-комунікативної компетентності
Промоція наукового продукту та управління проектами
Технології інтерактивного навчання
Бізнес-моделювання наукових досліджень
Методологія та організація наукових досліджень
Математичні методи, моделі та інформаційні технології у наукових дослідженнях
Інформаційний пошук і робота з бібліотечними ресурсами
2. Навчальні дисципліни професійної підготовки:
Новітні аспекти розвитку сучасної хімії
Сучасні тенденції розвитку органічного синтезу
Тематичний курс з магістерської програми за вибором
Методи розділення і концентрування речовин
Галузь знань 16 "Хімічна та біоінженерія"
Спеціальність 161 "Хімічні технології та інженерія"
Освітньо-професійна програма "Хімічні технології та інженерія"
БАКАЛАВР
Група забезпечення:
Гарант - Кормош Жолт Олександрович
Член групи забезпечення - Корольчук Світлана Іванівна
Член групи забезпечення - Юрченко Оксана Миколаївна
Член групи забезпечення - Савчук Тетяна Іванівна
Освітньо-професійна програма 2017 р.
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2017
Освітньо-професійна програма 2020 р.
Навчальний план (ОС бакалавр, денна форма навчання) 2020
1. Цикл загальної підготовки
Безпека життєдіяльності та основи охорони праці
Інформаційні технології у галузі знань
Іноземна мова (англійська) за професійним спрямуванням
2. Цикл професійної підготовки
Аналітична хімія та інструментальні методи хімічного аналізу
Економіка, організація та управління хімічних підприємств
Контроль та керування хіміко-технологічними процесами
Математичне моделювання та оптимізація об'єктів хімічної технології
Процеси і апарати хімічних виробництв
Основи проектування хімічних виробництв
3. Цикл вибіркових дисциплін
Перелік вибіркових дисциплін для студентів 1 курсу спеціальності Хімічні технології та інженерія
Галузь знань 22 "Охорона здоров'я"
Спеціальність 226 "Фармація, промислова фармація"
Освітньо-професійна програма "Фармація"
МАГІСТР
Група забезпечення:
Гарант - Сметаніна Катерина Іванівна
Член групи забезпечення - Голота Сергій Миколайович
Член групи забезпечення - Салієва Леся Миколаївна
2018-2023 навчальні роки
Навчальний план 2018 р. (денна форма навчання)
Дисципліни, передбачені навчальним планом
1. Цикл загальної підготовки
1.1. Нормативні навчальні дисципліни
Творчий феномен Лесі Українки
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Загальна та неорганічна хімія
Історія та культура України
Біологічна фізика з фізичними методами аналізу
Анатомія та фізіологія людини
Латинська мова
Аналітична хімія
Філософія
Інформаційні технології у галузі знань
Мікробіологія з основами іммунології
Фізична та колоїдна хімія
Комп'ютерне моделювання у фармації
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
2. Цикл професійної підготовки
2.1. Нормативні навчальні дисципліни
Етика і деонтологія у фармації
Безпека життєдіяльності, основи біоетики та біобезпеки
Гігієна у фармації та екологія
Екстремальна медицина
Фармакологія
Фармацевтична хімія 5-6 семестри
Фармацевтична хімія 7-8 семестри
Фармацевтичне право та законодавство
Навчальна практика: Організаційні аспекти фармацевтичної діяльності у надзвичаних станах
Фармакотерапія з фармакокінетикою
Фармацевтичне та медичне товарознавство
Токсикологічна та судова хімія
Охорона праці та охорона праці в галузі
Організація та економіка фармації
Лікарська токсикологія
Клінічна фармація та фармацевтична опіка
Фармацевтичний менеджмент та маркетинг
Ресурсознавство лікарських рослин
Біофармація
Технологія лікарських косметичних засобів
Фамацевтична біотехнологія
Соціальна фармація
Системи якості у фармації
Стандартизація лікарських засобів
Ознайомча медична практика
Навчальна практика з фармацевтичної ботаніки
Навчальна практика з фармакогнозії
Атестація
2.2. Вибіркові навчальні дисципліни
Європейський стандарт комп'ютерної грамотності
Робота з інформаційними джерелами
Клітинна біологія
Сучасні проблеми молекулярної біології
Біоактивність неорганічних сполук
Ефективні та безпечні методи хімічних досліджень
Теоретичні основи технології лікарських форм
Медична фізика
Основи хімічної метрології
Блок 1: Фармація
Функціональна біохімія
Фізико-хімічний аналіз у створенні ліків
Розробка лікарських засобів
Практика з технології ліків
Виробнича фармацевтична практика за спеціалізацією
Блок 2: Технології косметичних засобів
Косметична хімія
Аромологія
Основи практичної косметології
Косметологія
Технологія косметичних засобів
Практика з технології ліків
Виробнича фармацевтична практика за спеціалізацією
2020-2025 навчальні роки
Навчальний план 2020 р. (денна форма навчання)
Дисципліни, передбачені навчальним планом
1. Цикл загальної підготовки
Творчий феномен Лесі Українки
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Загальна та неорганічна хімія
Україна в європейському історичному та культурному контекстах
Біологічна фізика з фізичними методами аналізу
Анатомія та фізіологія людини
Органічна хімія
Філософія
Інформаційні технології у фармації
Мікробіологія з основами іммунології
Фізична та колоїдна хімія
Біологічна хімія
Комп'ютерне моделювання у фармації
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
2. Цикл професійної підготовки
Вступ у фармацію
Безпека життєдіяльності, основи біоетики та біобезпеки
Гігієна у фармації та екологія
Перша долікарська допомога
Екстремальна медицина
Фармакологія
Фармацевтична хімія
Фармацетичне право та законодавство
Навчальна практика: Організаційні аспекти фармацевтичної діяльності у надзвичайних станах
Фармакотерапія з фармакокінетикою
Фармацевтичне та медичне товарознавство
Токсикологічна та судова хімія
Охорона праці та охорона праці в галузі
Організація та економіка фармації
Лікарська токсикологія
Клінічна фармація та фармацевтична опіка
Фармацевтичний менеджмент та маркетинг
Ресурсознавство лікарських рослин
Біофармація
Технологія лікарських косметичних засобів
Фамацевтична біотехнологія
Соціальна фармація
Системи якості у фармації
Стандартизація лікарських засобів
Ознайомча медична практика
Навчальна практика з фармацевтичної ботаніки
Навчальна практика з фармакогнозії
Атестація
3. Цикл вибіркових дисциплін
Каталог вибіркових дисциплін для студентів 1 курсу спеціальності 226 Фармація промислова фармація
Перелік вибіркових дисциплін для студентів 1 курсу спеціальності 226 Фармація промислова фармація
Європейський стандарт комп'ютерної грамотності
Біоактивність неорганічних сполук
Сучасні проблеми молекулярної біології
Ефективні та безпечні методи хімічних досліджень
Робота з інформаційними джерелами
Основи системного аналізу
Англійська мова
Основи педагогіки
Європейський стандарт комп'ютерної грамотності
Теоретичні основи технології лікарських форм
Основи хімічної метрології
Епідеміологія хвороб
Тропічні інфекції
Патофізіологія хвороб цивілізації
Сучасна аналітична лабораторна практика
Принципи обчислювальної хімії та молекулярне моделювання
Основи поведінки споживача у фармації
Основи економіки
Гомеопатичні препарати
Імунопрофілактика інфекційних захворювань
Фізико-хімічний аналіз у створенні ліків
Фармацевтичні аспекти токсикоманії та наркоманії
Функціональна біохімія
Теоретичні основи синтезу
Сучасні методи дослідження біологічних систем
Практика з технології ліків
Міжнародний маркетинг у фармації
Фармацевтична допомога в онкології
Побічна дія ліків
Інтелектуальна власність
Лабораторна діагностика
Соціальна взаємодія
Провізор-лікар-пацієнт
Основи страхової медицини
Розробка лікарських засобів
Виробнича фармацевтична практика за спеціалізацією
Волинський національний університет імені Лесі Українки пропонує підвищення кваліфікації для вчителів (викладачів) хімії закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (Рішення про ліцензування - наказ МОН від 12.05.2020 № 145-л).
Освітній процес здійснюється на базі факультету хімії, екології та фармації.
Реєстрація на курси підвищення кваліфікації за спеціальністю 014 «Середня освіта (Хімія)»
Додаткову інформацію можна отримати тут
Нормативно-правова база
Закон України «Про освіту» Стаття 42. Академічна доброчесність
До питання уникнення проблем і помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності. Лист МОН №1/9-263 від 20.05.2020 р.
Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо). Лист МОН № 1/11-8681 від 15,08,2018 р.
Кодекс академічної доброчесності Волинського національного універсиету імені Лесі Українки (2020 р.)
Договір про співпрацю з ТзОВ «АНТИПЛАГІАТ» № 27-04/2018/28У від 27 квітня 2018 р.
Науковий журнал "Проблеми хімії та сталого розвитку"
Друковане періодичне виданння "Проблеми хімії та сталого розвитку"
включене до Переліку наукових фахових видань України, категорія «Б»
(Наказ Міністерства освіти і науки України 29.06.2021 № 735)