

Історична довідка. Історія факультету бере свій початок у вересні 1946 р., коли спільним наказом Управління у справах вищої школи при Раді Міністрів УРСР та Міністерства освіти УРСР створено історико-філологічне відділення Луцького державного учительського інституту та розпочато підготовку вчителів історії 5-7 класів середньої школи. В лютому 1952 р. історико-філологічне відділення було реорганізоване в історико-філологічний факультет Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки, де проводили підготовку педагогів середньої школи широкого профілю – «Вчитель історії, української мови та літератури» з терміном навчання 5 років. У 1963 р. на історико-філологічному факультеті запроваджено спеціалізацію: «Вчитель історії та суспільствознавства» і «Вчитель мови та літератури». 1969 р. історичний факультет відокремився як самостійний структурний підрозділ. Упродовж 1985-1986 рр. розпочато набір студентів на спеціальності: «Вчитель історії і права», «Вчитель історії, методист з виховної роботи». У 1993 р. відбулося реформування структури факультету у зв'язку із реорганізацією педінституту в університет класичного типу. З 1996 р. розпочинається підготовка студентів за спеціальністю «Політологія». З 2004 р. – за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність», з вересня 2006 р. – за спеціальністю «Музейна справа та охорона пам’яток історії і культури». В серпні 2015 р. на факультеті було відкрито дві нові спеціальності «Управління інформаційною безпекою» та «Державна служба». В липні 2017 року на історичному факультеті відкрито спеціальність "Державна безпека". В вересні 2017 року історичний факультет було реорганізовано в факультет історії, політології та національної безпеки. Із жовтня 2017 року в структурі факультету з'являється кафедра філософії та релігієзнавста" й дві випускові спеціальності «Релігієзнавство» та «Філософія».
Посаду декана факультету свого часу займали Євген Михайлович Виноградов (1952-1954 рр.), Марко Данилович Лизогуб (1954-1957 рр.), Олекса Григорович Михайлюк (1957-1962 рр.), Павло Никифорович Серпенінов (1962-1964 рр.), Олекса Григорович Михайлюк (1964-1972 рр.), Вадим Олексійович Кудь (1972-1976 рр.), Мар’ян Домінікович Куликівський (1976-1988 рр.), Євген Іванович Франчук (1988-2005 рр.), Анатолій Георгійович Шваб (2005-2019 р.р.). З 2019 р. деканом факультету є доктор політичних наук, доцент Ярослав Богданович Ярош.
Від початку існування факультет неодноразово змінював свою адресу. Спочатку він розмішувався в корпусі №1 (зараз корпус В), вул. Винниченка, 30. У 1969 р. факультет перейшов в окреме приміщення на вул. Леніна, 2 (нині пр. Волі), яке до того використовувалось як гуртожиток та більше відоме під назвою «Собор». У 1985 р. факультет переведено в головний корпус інституту на вул. Радянській (нині Винниченка, 30). 1991 р. факультет перемістився у нове приміщення по вул. Шопена, 24 (колишній будинок політосвіти), де функціонує і зараз.
Деканат факультету
Декан – доктор політичних наук, доцент Ярош Ярослав Богданович.
Заступник декана з навчальної роботи – кандидат історичних наук, старший викладач Малеончук Галина Олександрівна.
Заступник декана з наукової роботи – доктор історичних наук, професор Стрільчук Людмила Василівна.
Заступник декана з комунікації – старший викладач Літковець Тарас Миколайович.
Заступник декана з виховної роботи, молодіжної політики та соціальної роботи – кандидат історичних наук, доцент Рудянин Іван Петрович.
Методист денної форми навчання – Войтович Тетяна Вікторівна.
Диспетчер – Пахолок Ольга Миколаївна.
Куратор наукового товариства студентів та аспірантів – кандидат історичних наук, доцент Білик Вікторія Андріївна.
Кафедри факультету історії, політології та національної безпеки
Кафедра історії України та археології Наукова діяльність професорсько-викладацького складу реалізується в рамках тем: історія культури Волині; духовна культура українців на етнічних західних землях; археологія Волині; волинезнавство; історія та культура України; історія Волині 20-40-х років ХХ ст.; українське село у ХХ ст.; розвиток освіти в Україні в другій половині ХХ ст.; міграційні процеси в Україні.
Кафедра всесвітньої історії та філософії Наукова діяльність професорсько-викладацького складу реалізується в рамках теми «Трансформація сучасного суспільства в умовах глобальних викликів». Основні напрями: – Філософсько-антропологічний аналіз людського буття; – Трансформація сфер суспільного життя в умовах глобалізації; – Проблеми ідентичності: світовий і національний виміри; – Релігія як фактор особистісних і суспільних трансформацій; – Релігія та церква у контексті глобалізаційних процесів. Наукова діяльність професорсько-викладацького складу реалізується також в рамках теми «Польща та Україна в європейському контексті». Основні напрями: – Проблеми ідентичності та історичної пам!яті у сучасному світі; – Сучасні українсько-польські відносини: політика, економіка, культура; – Традиції та новації у зовнішньополітичних концепція Польщі щодо України; – Національно-культурне та релігійне життя українців у складі Другої Речі Посполитої.
Кафедра політології, управління та державної безпеки Кафедра політології, управління та державної безпеки має три наукові тематики відповідно до спеціальностей, які забезпечує: – «Інституційні зміни процесу демократичних трансформацій в Україні: Волинь» (державний реєстраційний номер – 0119U001842); – «Публічна служба в умовах реформування публічного управління і децентралізації» (державний реєстраційний номер – 0119U001839); – «Державна безпека у сучасній Україні: загрози та можливості».
Кафедра музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Викладачі активно та результативно працюють над вивченням актуальних проблем документознавства, джерелознавства, музеєзнавства, пам’яткознавства, історичного та культурного розвитку Східної Європи, України та Волині. З квітня 2019 р. на кафедрі під керівництвом проф. Гаврилюк С. В. розробляється науково-дослідна тема «Історико-культурна спадщина українських земель: вивчення, збереження та популяризація у ХІХ–ХХІ ст.», зареєстрована в Українському інституті науково-технічної експертизи та інформації (державний реєстраційний номер – 0119U001841).
Професорсько-викладацький склад
Основу професорсько-викладацького складу факультету складають 55 штатних науково-педагогічних працівників. З них 53 мають наукові ступені та вчені звання (якісний показник професорсько-викладацького складу – 97%). Організацію наукової та навчально-методичної роботи факультету забезпечують 20 докторів наук. Навчальний процес забезпечують професори, відомі не тільки в Україні, а й далеко за кордоном. На факультеті навчається 750 студентів, з них 645 денної форми навчання та 105 – заочної. Розвиток факультету корелюється із Стратегією розвитку університету.
Місія факультету історії, політології та національної безпеки.
Факультет історії, політології та національної безпеки повинен бути авторитетним науковим центром, який формує громадську думку із важливих питань і активно здійснює соціалізацію особистості в умовах демократичної трансформації суспільства. Місія може бути реалізована через виконання низки стратегічних завдань: – прагнення до надання якісних освітніх послуг згідно кращих міжнародних та вітчизняних стандартів; – посилення наукового престижу й зміцнення інтелектуального капіталу факультету; – модернізація та покращення матеріальної бази факультету; – подальше розширення присутності факультету в інформаційному просторі; – упізнаваність факультету; – поглиблення ролі студентського самоврядування.
Спеціальності та освітньо-професійні програми
Спеціальності та ОПП, за якими проводиться підготовка з зазначенням рівня здобуття освіти (унікальність, регіональний аспект, специфіка, впровадження елементів дуальної та неформальної освіти, працевлаштування випускників):
ОС «Бакалавр»
014 «Середня освіта (Історія)» (освітньо-професійна програма «Середня освіта. Історія, правознавство»)
Кваліфікація: Бакалавр середньої освіти зі спеціалізації «Середня освіта. Історія, правознавство» Професійна кваліфікація: Вчитель історії та правознавства
027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство» (освітньо-професійна програма «Музейний менеджмент, культурний туризм»)
Кваліфікація: Бакалавр з музеєзнавства, пам’яткознавства зі спеціалізації «Музейний менеджмент, культурний туризм» Професійна кваліфікація: Менеджер (управитель) туристичного агентства та бюро подорожей. Професіонал з музейного менеджменту і культурного туризму. Екскурсовод, організатор подорожей (екскурсій)
029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітньо-професійна програма «Документаційне забезпечення управління та інформаційно-аналітична діяльність»
Кваліфікація: Бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи зі спеціалізації «Документаційне забезпечення управління та інформаційно-аналітична діяльність» Професійна кваліфікація: Фахівець з інформаційно-аналітичної діяльності. Організатор діловодства. Референт.
032 «Історія та археологія» (освітньо-професійна програма «Історія, європеїстика та археологія»)
Кваліфікація: Бакалавр історії та археології зі спеціалізації «Історія, європеїстика, археологія» Професійна кваліфікація: Історик, археолог, фахівець з європеїстики
032 «Історія та археологія» (освітньо-професійна програма «Історія, музеєзнавство, екскурсознавство»)
Кваліфікація: Бакалавр історії та археології зі спеціалізації «Історія, музеєзнаство, екскурсознавство».
Професійна кваліфікація: Історик, археолог, фахівець з музеєзнавства та екскурсознавства.
033 «Філософія» (освітньо-професійна програма «Філософія, суспільна аналітика»)
Кваліфікація: Бакалавр філософії зі спеціалізації «Філософія, суспільствознавство» Професійна кваліфікація: Суспільствознавець. Фахівець із філософських та суспільствознавчих дисциплін.
052 «Політологія» (освітньо-професійна програма «Політологія та державне управління»)
Кваліфікація: Бакалавр політології зі спеціалізації «Політологія та державне управління» Професійна кваліфікація: Політолог. Політичний оглядач. Консультант із суспільно-політичних питань
251 «Державна безпека» (освітньо-професійна програма «Державна безпека»)
Кваліфікація: Бакалавр з державної безпеки Професійна кваліфікація: Фахівець з організаційно-аналітичного забезпечення державної безпеки
ОС «Магістр»
014 «Середня освіта (Історія)» (освітньо-професійна програма «Середня освіта. Історія, правознавство»)
Кваліфікація: Бакалавр середньої освіти зі спеціалізації «Середня освіта. Історія, правознавство»; Магістр середньої освіти зі спеціалізації «Середня освіта. Історія, правознавство» Професійна кваліфікація: Вчитель історії та правознавства (ОС «Бакалавр»); Вчитель історії та правознавства закладу загальної середньої освіти (ОС «Магістр»)
027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство» (освітньо-професійна програма «Музеєзнавство, пам’яткознавство, культурний туризм»)
Кваліфікація: Магістр з музеєзнавства, пам’яткознавства зі спеціалізації «Музеєзнавство, пам'яткознавство, культурний туризм» Професійна кваліфікація: Менеджер з культурного туризму. Науковий співробітник (музеєзнавство, охорона культурної спадщини.). Історик.
029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (освітньо-професійна програма «Інформаційна аналітика та адміністрування систем управління»
Кваліфікація: Магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи зі спеціалізації «Інформаційна аналітика та адміністрування систем управління» Професійна кваліфікація: : Професіонал в галузі інформації та інформаційного аналізу. Адміністратор систем управління. Документознавець.
032 «Історія та археологія» (освітньо-професійна програма «Історія, європеїстика та археологія»)
Кваліфікація: Магістр історії та археології зі спеціалізації «сторія, європеїстика, археологія» Професійна кваліфікація: Викладач історії. Фахівець з історії, європеїстики та археології.
031 «Релігієзнавство» (освітньо-професійна програма «Релігієзнавство, міжконфесійні відносини»)
Кваліфікація: : Магістр релігієзнавства зі спеціалізації «Релігієзнавство, міжконфесійні відносини» Професійна кваліфікація: Експерт у сфері міжконфесійних відносин. Викладач суспільствознавчих дисциплін.
033 «Філософія» (освітньо-професійна програма «Філософія, суспільна аналітика»)
Кваліфікація: Магістр філософії зі спеціалізації «Філософія, суспільна аналітика» Професійна кваліфікація: Суспільний аналітик. Викладач філософських та суспільствознавчих дисциплін.
052 «Політологія» (освітньо-професійна програма «Політологія»)
Кваліфікація: Магістр політології Професійна кваліфікація: Політолог. Експерт із суспільно-політичних питань. Політичний аналітик.
281 «Публічне управління та адміністративна діяльність» (освітньо-професійна програма «Державна служба»)
Кваліфікація: Магістр публічного управління та адміністрування зі спеціалізації «Державна служба» Професійна кваліфікація: Спеціаліст державної служби. Консультант. Радник в органах державної влади.
Наукова діяльність (кафедральні теми, наукові школи та осередки, лабораторії, факультету, проблемні групи)
Науковці факультету історії, політології та національної безпеки працюють над такими науково-дослідними темами:
– «Археологічні та історичні дослідження історії Волині доби пізнього Середньовіччя»;
– «Актуальні проблеми нової та новітньої історії України: суспільство, політика, культура»;
– «Історико-культурна спадщина українських земель: вивчення, збереження та популяризація у ХІХ–ХХІ ст.»;
– «Європа і світ: проблеми суспільно-політичного, економічного, культурного та цивілізаційного розвитку»;
– «Трансформація сучасного суспільства в умовах глобальних викликів»;
– «Публічна служба в умовах реформування публічного управління і децентралізації»;
– «Інституційні зміни процесу демократичних трансформацій в Україні: Волинь»;
– «Актуальні питання військової історії України»;
– «Державна безпека у сучасній Україні: загрози та можливості».
Аналітичний центр
Створений при кафедрі політології та державного управління. Розпочав діяльність у 2019 р. Проведені науково-практичні конференції та круглі столи, зокрема: Всеукраїнська науково-практична конференція «VІІІ Всеукраїнські політологічні читання імені професора Богдана Яроша», Луцьк, 17 квітня 2019 р., Всеукраїнська науково-практична конференція «ІХ Всеукраїнські політологічні читання імені професора Богдана Яроша», Луцьк, 28 травня 2020 р., науково-практична конференція «Публічний лекторій із політологічних та соціологічних проблем, приуроченого до Дня прав людини», Луцьк, 10 грудня 2019 р., Академія СНУ імені Лесі Українки. Аналітичний центр здійснює науково-аналітичні та прогнозні дослідження міжнародних, національних і регіональних проблем розвитку України. АЦ готує аналітичні матеріали, проекти нормативно-правових актів та пропозиції до регіональних програм. Основними напрямками діяльності АЦ є: наукове обґрунтування, аналіз та оцінка проблем і перспектив сталого розвитку України, проблем її національної безпеки, розробка науково обґрунтованих пропозицій щодо їх вирішення; організаційне, методичне та наукове супроводження підготовки проектів нормативно-правових актів та регіональних і місцевих програм; підготовка проектів програмних документів та нормативно-правових актів; наукова експертиза проектів нормативно-правових актів; публікація результатів наукових досліджень, оперативне видання матеріалів із основних напрямів наукової та аналітичної діяльності АЦ. Лабораторія гендерних досліджень. Лабораторія гендерних досліджень створена при кафедрі у 2005 році. Результати наукових досліджень покладені у наступні доробки: моніторингові звіти, посібники, публічні виступи, круглі столи, тези матеріалів конференцій та ін.
Лабораторія гендерних досліджень
Створена при кафедрі політології та державного управління. у 2005 році. Результати наукових досліджень покладені у наступні доробки: моніторингові звіти, посібники, публічні виступи, круглі столи, тези матеріалів конференцій та ін.
Періодичні видання
На факультеті здійснюється випуск наукових періодичних видань: «Волинські історичні студії» та «Літопис Волині».
Щорічно на факультеті відбуваються «Всеукраїнські політологічні читання імені професора Богдана Яроша».
Спеціалізована вчена рада К 32.051.03
На факультеті діє спеціалізована вчена рада К 32.051.03 з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальностями 07.00.01 «Історія України» та 26.00.05 «Музеєзнавство. Пам’яткознавство».
Дуальна освіта
У 2020 році факультет розпочав реалізацію принципів дуальної освіти. Так у травні 2020 року була підписана угода про дуальну освіту із Адміністрацією Луцького історико-культурного заповідника. На даний час з 10 студентами підписано угоду про дуальну освіту.
Міжнародна діяльність
З 2016 року студенти факультету зі спеціальностей «Політологія», «Історія» та «Державна безпека» щороку проходять навчання і стажування у Поморській академії в м. Слупську (Республіка Польща). Викладачі факультету беруть участь у стажуваннях, міжнародних проєктах, програмах, грантах і співпрацюють із Польською академією суспільних наук, Гуманістичною академією імені О. Гедройца (м. Пултуськ, Республіка Польща), Вищою школою підприємництва і адміністрації та Люблінським науково-технологічним парком. У вересні 2019 року на факультеті відбулася публічна лекція «Сучасна геополітика» професора Олега Латишонека (Інститут історії та наук політичних Університету у м. Білостоці, Республіка Польща).
Освітні послуги
Кафедра музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності проводить сертифікатні курси «Діловодство: організація документообігу» (Діловод-референт). Вивчатимуться основи сучасного документообігу та організація референтської діяльності, створення і використання управлінської документної інформації, зберігання документів відповідно до чинного законодавства. Навчання спрямоване на підвищення кваліфікації діловодів, референтів, працівників кадрових служб, студентів й усіх, кого цікавить цей напрям роботи. Тривалість навчання: 2 місяці. Контакти: (050) 2390883. Після завершення навчання видається сертифікат університету!
Матеріально-технічна база:
Факультет розташований в окремому навчальному корпусі, де розміщено: 16 навчальних аудиторій; 2 комп’ютерні зали, оснащені сучасними комп’ютерами; Музей етнографії Волині та Полісся; Музей археології; Аналітичний центр; читальний зал; конференц-зала та креативний «Простір ідей». Навчальні заняття супроводжуються мультимедійними комплексами. На факультеті є Wi-Fi доступ до мережі Інтернет.
Студентське самоврядування та дозвілля
На факультеті діють представництва загальноуніверситетських студентських органів: Студентська рада, профбюро та наукове товариство. Спільними зусиллями вони працюють для розвитку студентського життя, організації дозвілля, інтелектуального розвитку та захисту прав студентів. Традиційно на факультеті відбуваються святкування днів першокурсника, здоров’я, студента; зустрічі з відомими людьми; лекції на актуальні для молоді теми. На факультеті діє історичний дискусійний клуб. Активно працює сторінка наукового товариства у соціальних мережах. Щороку студенти факультету долучаються до проведення університетської Спартакіади.
Консультації по вступу
Телефон: (098) 5218282
Корисні посилання:
Спільнота факультету у соцмережі Facebook: https://www.facebook.com/groups/382311232684645/
Сторінка факультету на сайті Волинського національного університету імені Лесі Українки: https://vnu.edu.ua/uk/faculties-and-institutes/fakultet-istorii-politologii-ta-nacionalnoi-bezpeki
Відомі випускники факультету історії, політології та національної безпеки
Завідувач кафедри , доктор політичних наук, доцент




Завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор




Завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор




Завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор.




Студентське самоврядування та дозвілля
На факультеті діють представництва загальноуніверситетських студентських органів: Студентська рада, профбюро та наукове товариство. Спільними зусиллями вони працюють для розвитку студентського життя, організації дозвілля, інтелектуального розвитку та захисту прав студентів. Традиційно на факультеті відбуваються святкування днів першокурсника, здоров’я, студента; зустрічі з відомими людьми; лекції на актуальні для молоді теми. На факультеті діє історичний дискусійний клуб. Активно працює сторінка наукового товариства у соціальних мережах. Щороку студенти факультету долучаються до проведення університетської Спартакіади.
Денна форма навчання
Історія, європеїстика, археологія
Історія, музеєзнавство, екскурсознавство
Середня освіта. Історія, правознавство
Політологія та державне управління
Музейний менеджмент, культурний туризм
Музеєзнавство, пам'яткознавство, культурний туризм
Документаційне забезпечення управління та інформаційно-аналітична діяльність
Інформаційна аналітика та адміністрування систем управління
Філософія, суспільна аналітика
Релігієзнавство, міжконфесійні відносини
Заочна форма навчання
Розклад навчальних занять студентів факультету можна переглянути за посиланням
Розклад зимової заліково-екзаменаційної сесії 2019/2020 н.р.
Розклад Державної атестації 2020/2021 н.р. (ОС "Магістр")
Розклад занять І семестр 2020/2021 н.р. (заочна форма навчання)
Розклад заліків та екзаменів І семестр 2020/2021 н.р. (заочна форма навчання)




спеціальність 014 середня освіта
освітня програма «середня освіта. історія, правознавство»
кваліфікація: вчитель історії та правознавства.

ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ БАКАЛАВР
ОПП «Музейний менеджмент, культурний туризм»
Освітня кваліфікація: Бакалавр з музеєзнавства, пам’яткознавства зі спеціалізації «Музейний менеджмент, культурний туризм»
Професійна кваліфікація: Менеджер (управитель) туристичного агентства та бюро подорожей. Професіонал з музейного менеджменту і культурного туризму. Екскурсовод, організатор подорожей (екскурсій)
ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ МАГІСТР
ОПП «Музеєзнавство, пам'яткознавство, культурний туризм»
Освітня кваліфікація: Магістр з музеєзнавства, пам’яткознавства зі спеціалізації «Музеєзнавство, пам'яткознавство, культурний туризм»
Професійна кваліфікація: Менеджер з культурного туризму. Науковий співробітник (музеєзнавство, охорона культурної спадщини). Історик

Перелік навчальних дисциплін у 2020 / 2021 н.р.
За навчальним планом 2018 на базі ПЗСО__3 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__асистент__Кондрук А. Ю.
- Філософія__доцент__Опейда Л. М.
- Історія і практика екскурсійної діяльності__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Менеджмент__доцент__Милько І. П.
- Етика ділового спілкування__старший викладач__Пословська А. В.
- Методи і прийоми журналістської творчості__доцент__Теребус О. Л.
- Основи права__доцент__Булавіна С. Є.
- Основи економічної теорії__доцент__Стрільчук Р. С.
- Теорія та історія політичної науки__доцент__Панишко Г. Т.
- Польська мова__асистент__Дзьобик Є. В.
- Зелений туризм__доцент__Дмитренко А. А.
- Експозиційна та культурно-освітня робота музеїв__доцент__Чибирак С. В.
- Туристичні ресурси__старший викладач__Пословська А. В.
- Культурний туризм__доцент__Дмитренко А. А.
- Курсова робота з музейних центрів світу__професор__Гаврилюк С.В.
- Екскурсійна практика__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
За навчальним планом 2019 на базі ПЗСО__2 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__доцент__Хникіна О. О.,асистент Бондарчук Т. І.
- Інформаційні технології в галузі знань__старший викладач__Антонюк Б. П.
- Фізичне виховання__доцент__Навроцький Е. М.
- Основи наукових досліджень__доцент__Надольська В. В.
- Інтернет-технології та ресурси__старший викладач__Мельничук Ю. Є.
- Традиційно-побутова культура__доцент__Дмитренко А. А.
- Бази і банки даних__ старший викладач __Сачук Ю. В.
- Історія України__старший викладач__Малеончук Г. О.
- Історія культури__професор__Крамар Ю. В.
- Пам’яткознавство__професор__Гаврилюк С. В.
- Музейні центри світу__професор__Гаврилюк С. В.
- Політологія__старший викладач__Літковець Т. М.
- Соціологія__професор__Ємельянова Ю. П.
- Релігієзнавство__професор__Борейко Ю. Г.
- Фондова та науково-дослідна робота музеїв__професор__Гаврилюк С. В.
- Курсова робота з музеєзнавства
- Музейно-туристична практика__доцент__Чибирак С. В.
За навчальним планом 2020 на базі ПЗСО__1 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__асистенти__Бондарчук Т. І., Кондрук Ю. А., Вознюк Т. Г.
- Українська мова (за професійним спрямуванням)__доцент_Локайчук С.М.
- Творчий феномен Лесі Українки__доцент__Сур’як М. В.
- Фізичне виховання__доцент__Навроцький Е. М.
- Інформаційні технології та системи__доцент__Герасимчук О. Б.
- Археологія__доцент__Панишко С. Д.
- Україна: історія, культура, ментальність__старший викладач__Малеончук Г. О.
- Історія Європи__професор__Шульга С. А.
- Спеціальні історичні дисципліни __професор__Бондаренко Г. В.
- Вступ до спеціальності __доцент__Дмитренко А. А.
- Історія музейної справи__доцент__Надольська В. В.
- Музеєзнавство__доцент__Ковальчук Є. І.
- Археологічна практика (з виїздом)

Перелік навчальних дисциплін у 2020 / 2021 н.р.
За навчальним планом 2019__2 рік навчання
- Менеджмент екскурсійної та виставкової діяльності__професор__Гарилюк С. В.
- Атрибуція та експертиза творів мистецтва__доцент__Дмитренко А. А.
- Туристичні ресурси України__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Міжнародні музейні організації__професор__Гаврилюк С. В.
- Історія музеїв науки і техніки__доцент__Дмитренко А. А.
- Переддипломна практика (виробнича)
- Магістерський проєкт
За навчальним планом 2020__1 рік навчання
- Наукова комунікація іноземною мовою_ Семенюк Т. П., Передон Н. О., Радавська О. М.
- Методологія та організація наукових досліджень__доцент__Надольська В. В.
- Сучасні методики навчання__професор__Шульга С. А.
- Музейна етика__доцент__Чибирак С. В.
- Теорія та методологія історії__професор__Бондаренко Г. В.
- Сучасні інформаційні технології у професійній діяльності__доцент__Герасимчук О. Б.
- Культурний туризм__доцент__Дмитренко А. А.
- Науковий семінар: актуальні питання музеології та музейної справи__доцент__Дмитренко А. А.
- Менеджмент і маркетинг туристичної та виставкової діяльності__професор__Гаврилюк С. В.
- Науковий семінар: актуальні проблеми пам’яткознавства та пам’яткоохоронної діяльності____професор__Гаврилюк С. В.

Обговорення

Опитування 2020 / 2021 н. р.

Практика
Розумні прагнуть володіти інформацією, мудрі - результатом її обробки
Фахівців у галузі 02 Культура і мистецтво за спеціальністю 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
готує кафедра Музеєзнавства, памяткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності

ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ БАКАЛАВР
ОПП «Документаційне забезпечення управління та інформаційно-аналітична діяльність»
Освітня кваліфікація: Бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи зі спеціалізації "Документаційне забезпечення управління та інформаціно-аналітична діяльність"
Професійна кваліфікація: Фахівець з інформаційно-аналітичної діяльності. Організатор діловодства. Референт
ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ МАГІСТР
ОПП «Інформаційна аналітика та адміністрування систем управління»
Освітня кваліфікація: Магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи зі спеціалізації «Інформаційна аналітика та адміністрування систем управління»
Професійна кваліфікація: Професіонал в галузі інформації та інформаційного аналізу. Адміністратор систем управління. Документознавець

Освітньо-професійна програма «Документаційне забезпечення управління та інформаційно-аналітична діяльність»
Освітні програми:
Навчальні плани:
2017_ДФН 2017_ЗФН 2018_на базі ПЗСО 2019_на базі ПЗСО 2019_на базі МС 2020_на базі ПЗСО 2020_на базі МС
Перелік освітніх компонент:
2017 2018 2019 на базі ПЗСО 2019 на базі МС 2020 на базі ПЗСО 2020 на базі МС
Силабуси (програми) навчальних дисциплін:
2020 на базі ПЗСО 2020 на базі МС
Перелік навчальних дисциплін у 2020 / 2021 н.р.
За навчальним планом 2017 на базі ПЗСО__4 курс
- Іноземна мова (за освітньою програмою) __доцент__Мельник О. М.
- Політологія__доцент__Панишко Г. Т.
- Теорія та практика референтської та офісної діяльності__доцент__Чибирак С. В.
- Етика ділового спілкування__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Практикум з референтської діяльності__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Організація документообігу в сучасному офісі__доцент__Герасимчук О. Б.
- Теорія та практика підприємницької діяльності__доцент__Цимбалюк І. О.
- Теорія організації__доцент__Сур’як А. В.
- Управління інформаційною безпекою__доцент__Качковська Л. Р.
- Курсова робота зі спеціалізації
- Практика з документаційного забезпечення управління__доцент__Петрович В. В.
За навчальним планом 2018 на базі ПЗСО__3 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__доцент__Мельник О. М.
- Філософія__доцент__Опейда Л. М.
- Книгознавство та історія книги__професор__Бондаренко Г. В.
- Менеджмент__доцент__Буняк Н. М.
- Етика ділового спілкування__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Інформаційно-аналітична діяльність__доцент__Петрович В. В.
- Методи і прийоми журналістської творчості__доцент__Теребус О. Л.
- Основи права__доцент__Булавіна С. Є. / Основи економічної теорії__доцент__Стрільчук Р. С.
- Польська мова__асистент__Дзьобик Є. В.
- Кадрове діловодство__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Експертиза цінності та забезпечення зберігання документів__доцент__Петрович В. В.
- Курсова робота (Документаційне забезпечення управління)
- Інформаційно-технологічна практика__доцент__Петрович В. В.
За навчальним планом 2019 на базі ПЗСО__2 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__доцент__Мельник О. М.
- Фізичне виховання__доцент__Навроцький Е. М.
- Основи економічних знань__доцент__Стрільчук Р. С.
- Основи наукових досліджень__доцент__Надольська В. В.
- Соціальні комунікації__доцент__Косюк О. М.
- Методи статистичного аналізу__доцент__Бегун С. І.
- Польська мова__асистент__Дзьобик Є. В.
- Аналітико-синтетична обробка інформації__доцент__Качковська Л. Р.
- Комп’ютерні мережі та інтернет-технології__старший викладач__Мельничук Ю. Є.
- Архівознавство__доцент__Петрович В. В.
- Курсова робота (Документознавство)
- Архівна практика__доцент__Петрович В. В.
За навчальним планом 2019 на базі МС__2 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__доцент__Мельник О. М.
- Логіка__доцент__Гудзенко О. Г.
- Психологія міжособистнісної взаємодії__доцент__Мітлош А. В.
- Інформаційна аналітика__старший викладач__Сачук Ю. В
- Комп’ютерні мережі та інтернет-технології__старший викладач__Мельничук Ю. Є.
- Теорія та практика референтської та офісної діяльності__доцент__Чибирак С. В.
- Організація діяльності державних установ__старший викладач__Пословська А. В.
- Кадрове діловодство__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Теорія та практика зв’язків з громадськістю__доцент__Петрович В. В.
- Управління персоналом__професор__Пашко А. А.
- Практикум з референтської діяльності__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Системи електронного документообігу__доцент__Герасимчук О. Б.
- Інформаційні продукти та послуги__старший викладач__Мельничук Ю. Є.
- Курсова робота (за освітньо-професійною програмою)
- Практика з документаційного забезпечення управління__доцент__Петрович В. В.
- Переддипломна практика
За навчальним планом 2020 на базі ПЗСО__1 курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__доцент__Мельник О. М.
- Творчий феномен Лесі Українки__доцент__Сур’як М. В.
- Фізичне виховання__доцент__Навроцький Е. М.
- Вступ до фаху__доцент__Качковська Л. Р.
- Інформаційні технології та системи__доцент__Герасимчук О. Б.
- Україна: історія, культура, ментальність__старший викладач__Малеончук Г. О.
- Математичні основи інформаційної діяльності__старший викладач__Сачук Ю. В.
- Бібліотекознавство__прфесор__Бондаренко Г. В.
- Документознавство__доцент__Качковська Л. Р.
- Практикум з української мови з елементами редагування__доцент__Шульська Н. М.
- Бібліотечна практика__доцент__Надольська В. В.
За навчальним планом 2020 на базі МС__1курс
- Іноземна мова (за професійним спрямуванням)__доцент__Мельник О. М.
- Творчий феномен Лесі Українки__доцент__Сур’як М. В.
- Україна: історія, культура, ментальність__старший викладач__Малеончук Г. О.
- Вступ до фаху__доцент__Качковська Л. Р.
- Основи наукових досліджень__доцент__Надольська В. В.
- Інформаційні технології та системи__доцент__Герасимчук О. Б.
- Етика ділового спілкування__доцент__Трофімук-Кирилова Т. М.
- Математичні основи інформаційної діяльності__старший викладач__Сачук Ю. В.
- Архівознавство__доцент__Петрович В. В.
- Аналітико-синтетична обробка інформації__доцент__Качковська Л. Р.
- Правове регулювання професійної діяльності__доцент__Качковська Л. Р.
- Системи електонного документообігу__доцент__Герасимчук О. Б.
- Теорія та практика референтської та офісної діяльності__доцент__Чибирак С. В.
- Курсова робота (Теорія та практика референтської та офісної діяльності)
- Архівна практика__доцент__Петрович В. В.

Освітньо-професійна програма «Інформаційна аналітика та адміністрування систем управління»
Перелік освітніх компонент: 2019 2020 Навчальні плани: 2019 2020
Перелік навчальних дисциплін у 2020 / 2021 н.р.
За навчальним планом 2019__2 рік навчання
- Електронне урядування__Хмель Н.М.
- Практикум за професійною кваліфікацією__доцент__Петрович В. В.
- Сучасні напрями та методи наукових досліджень__доцент__Надольська В.В.
- Магістерський семінар за освітньою програмою__професор__Бондаренко Г. В.
- Інформаційна культура__доцент__Чибирак С. В.
- Переддипломна практика (виробнича)
За навчальним планом 2020__1 рік навчання
- Наукова комунікація іноземною мовою_доценти_Семенюк Т. П., Передон Н. О., Радавська О. М.
- Методологія та організація наукових досліджень__доцент__Надольська В. В.
- Сучасні методики навчання__професор__Шульга С. А.
- Інформаційний менеджмент__доцент__Герасимчук О. Б.
- Сучасні інформаційні технології у професійній діяльності__доцент__Герасимчук О. Б.
- Спеціальні види діловодства__доцент__Чибирак С. В.
- Інформаційна аналітика__старший викладач__Мельничук Ю. Є.
- Стандартизація та сертифікація за фаховим спрямуванням__доцент__Качковська Л. Р.
- Електронне урядування__Хмель Н.М.
- Інформаційна культура__доцент__Чибирак С. В.
- Інформаційно-аналітична практика__доцент__Качковська Л. Р.

БАКАЛАВР
МАГІСТР

Про практику
текст

Обговорення

Опитування здобувачів вищої освіти та випускників за 2020 / 2021 н.р.
1. Академічна доброчесність / Результати
2. Внутрішнє забезпечення якості освітнього процесу (опитування для випускників) / Результати
3. Аналіз освітньо-професійної програми здобувачами освіти / Результати
4. Організація дистанційного навчання / Результати
5. Анкета оцінки навчальної дисципліни / Результати
6. Форми контрольних заходів та критерії оцінювання навчальних досягнень / Результати
7. Анкета про сексуальне насильство / Результати
Обговорення результатів анонімного опитування студентів (витяги з протоколів засідання кафедри)
спеціальність 032 історія та археологія
освітня програма «історія, європеїстика, археологія»
кваліфікація: історик, археолог, фахівець з європеїстики.
спеціальність 032 історія та археологія
освітня програма «історія, музеєзнавство, екскурсознавство»
кваліфікація: історик, археолог, фахівець з музеєзнавства та екскурсознавства

Освітньо-професійна програма "Історія, європеїстика, археологія" (ОС "Бакалавр"), 2017 р.
Освітні компоненти:
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Інформаційні технології в галузі знань
Історія первісного суспільства та Стародавнього Сходу
Давня та середньовічна історія України
Історія Стародавньої Греції та Риму
Спеціальні історичні дисципліни
Історія середніх віків країн Західної Європи
Історія України нового часу: частина 1; частина 2.
Історія країн Центрально-Східної Європи середніх віків та нового часу
Новітня історія України: частина 1; частина 2.
Історія країн Західної Європи та Північної Америки нового часу
Історія країн Азії та Африки середніх віків
Історія країн Східної Європи середніх віків та нового часу
Нова і новітня історія країн Азії, Африки та Латинської Америки
Сучасна історія країн Центрально-Східної Європи
Сучасна історія країн Західної Європи та Північної Америки
Курсова робота зі спеціалізації
Курсова робота зі спеціалізації
Археологічна практика (з виїздом)
Історичні школи та методології в Україні
Вибіркові компоненти:
Теорія та історія політичної науки
Основи конституційного та адміністративного права
Політичні інститути і процеси
Етнічні процеси в Україні в давню добу
Правобережна Україна в кінці XVIII - на початку ХХ ст.: етносоціальний та культурний виміри
Історія радянського суспільства
Українська етнографія
Україна в 1939-1941 рр.: влада і суспільство
Історія держави і права України
Громадські організації та рухи на Волині у 20-30-х роках ХХ ст.
Холодна війна: витоки, етапи, наслідки
Українське національне відродження ХІХ – початку ХХ століття
Українсько-польські стосунки у ХХ столітті
Розвиток польської державності в середні віки
Теорія і практика громадянського суспільства
Блок 1. Археологія, давня і середньовічна історія України
Археологічні джерела етногенезу слов'ян
Давня та середньовічна археологія Волині
Соціальні та національні рухи в Україні в добу середньовіччя
Українські землі в європейській геополітиці (др. пол. XIV - пер. пол. XVII ст.)
Блок 2. Нова і новітня історія України
Гетьманщина: політика і суспільство в останній чверті XVII - 80-х років XVIIІ ст.
Історія політичних партій і рухів в Україні у ХХ ст.
Український національно-визвольний рух в період Другої світової війни
Блок 3. Європеїстика
Семантика давньоримського побуту
Західноєвропейська культура доби Відродження
Історія європейської демократії
Друга Річ Посполита: особливості політичного, економічного та соціокультурного розвитку

Освітньо-професійна програма "Історія, європеїстика, археологія" (ОС "Бакалавр") 2020 р. Подати пропозиції щодо удосконалення ОПП можна заповнивши анкету
Навчальний план, 2020 р.
Освітні компоненти:
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Інформаційні технології в галузі знань
Історія первісного суспільства та Стародавнього Сходу
Давня та середньовічна історія України
Історія Стародавньої Греції та Риму
Спеціальні історичні дисципліни
Історія середніх віків країн Західної Європи
Історія України нового часу: 1 частина; 2 частина.
Історія країн Центрально-Східної Європи середніх віків та нового часу
Новітня історія України: 1 частина; 2 частина.
Історія країн Західної Європи та Північної Америки нового часу
Історія країн Азії та Африки середніх віків
Історія країн Східної Європи середніх віків та нового часу
Нова і новітня історія країн Азії, Африки та Латинської Америки
Сучасна історія країн Центрально-Східної Європи
Сучасна історія країн Західної Європи та Північної Америки
Курсова робота з історії України
Курсова робота з всесвітньої історії
Археологічна практика (з виїздом)
Історичні школи та методології в Україні
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 031 «РЕЛІГІЄЗНАВСТВО»
Освітній ступінь «БАКАЛАВР»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «РЕЛІГІЄЗНАВСТВО, СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧА ОСВІТА»
Передбачає підготовку фахівців з релігієзнавства, експертів у сфері міжконфесійних та державно-церковних відносин, аналітиків релігійних процесів, адміністраторів у галузі соціально-релігійної діяльності, вчителів суспільствознавчих дисциплін.
Перспективи працевлаштування: сфера освіти, аналітично-інформаційні структури, органи державної влади та місцевого самоврядування, духовно-релігійні організації та центри міжконфесійного співробітництва, правоохоронні структури, засоби масової інформації, науково-дослідні установи, міжнародні та національні культурно-гуманітарні програми і проекти, благодійні культурні фундації, сфера консалтингових послуг (консультування із питань соціально-гуманітарної сфери керівників, управлінців в органах влади), соціальні та культурні заклади, партії, громадські організації, фонди, центри етики бізнесу та корпоративної поведінки.
Посади (відповідно до Класифікатора професій): фахівець з релігієзнавства, аналітик релігійних комунікацій, експерт із суспільно-політичних питань, міжконфесійних та державно-церковних відносин, інформаційний оглядач, консультант (в апараті органів державної влади, виконкому), консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях), радник із релігійних питань, менеджер з організації консультативних послуг, менеджер із комунікаційних технологій, менеджер з туризму, прес-секретар, радник (органи державної влади), референт, секретар керівника (організації, підприємства, установи), секретар ради (науково-технічної, наукової, художньо-технічної), фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою;
викладач професійного навчально-виховного закладу, викладач-стажист, вчитель середнього навчально-виховного закладу, завідувач навчального кабінету, завідувач лабораторії (освіта), інспектор шкіл, лаборант (освіта), методист культурно-освітнього закладу, методист позашкільного закладу; молодший науковий співробітник (інформаційна аналітика), молодший науковий співробітник у галузі релігієзнавства.
Форма навчання: денна.
На основі ОКР «Молодший спеціаліст», 2 роки навчання, план прийому – 20 осіб;
Вступники складають фахове випробування (комп’ютерне тестування): історія України
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 031 «РЕЛІГІЄЗНАВСТВО»
Освітній ступінь «МАГІСТР»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «РЕЛІГІЄЗНАВСТВО, МІЖКОНФЕСІЙНІ ВІДНОСИНИ»
Передбачає підготовку фахівців з релігієзнавства, експертів у сфері міжконфесійних та державно-церковних відносин, аналітиків сучасних релігійних процесів, адміністраторів у галузі соціально-релігійної діяльності, викладачів філософських і суспільствознавчих дисциплін.
Перспективи працевлаштування: сфера освіти, аналітично-інформаційні структури, органи державної влади та місцевого самоврядування, духовно-релігійні організації та центри міжконфесійного співробітництва, правоохоронні структури, засоби масової інформації, науково-дослідні установи, міжнародні та національні культурно-гуманітарні програми і проекти, благодійні культурні фундації, сфера консалтингових послуг (консультування із питань соціально-гуманітарної сфери керівників, управлінців в органах влади), соціальні та культурні заклади, партії, громадські організації, фонди, центри етики бізнесу та корпоративної поведінки.
Посади (відповідно до Класифікатора професій): фахівець з релігієзнавства, радник із релігійних питань, голова громадської організації у галузі культури, освіти, благодійності, прав людини, голова, спеціалізованого фонду некомерційного характеру, директор малого підприємства у сфері освіти, експерт із суспільно-політичних питань, міжконфесійних та державно-церковних відносин, інформаційний оглядач, консультант (в апараті органів державної влади, виконкому), консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях), референт, менеджер з туризму, менеджер з адміністративної діяльності, з організації консультативних послуг, з комунікаційних технологій, менеджер у соціальній сфері, прес-секретар, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою;
викладач вищого навчального закладу, викладач професійного навчально-виховного закладу, вчитель середнього навчально-виховного закладу, позашкільного закладу, директор центру професійної орієнтації молоді, завідувач молодіжного центру, методист культурно-освітнього закладу, молодший науковий співробітник, науковий співробітник, науковий співробітник-консультант у галузі філософії та релігієзнавства.
Форма навчання: денна.
На основі освітнього ступеня «Бакалавр», 1,5 роки навчання, план прийому – 10 осіб;
Абітурієнти складають вступні випробування (комп’ютерне тестування) з фахової дисципліни та іноземної мови. На освітній ступінь магістра можуть вступати бакалаври будь-якої базової спеціальності. Вступники можуть отримати додаткові конкурсні бали за перемоги у всеукраїнських студентських олімпіадах із фаху, всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, а також за наукові публікації.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 033 ФІЛОСОФІЯ
Освітня програма: ФІЛОСОФІЯ, СУСПІЛЬНА АНАЛІТИКА,
СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧА ОСВІТА
Передбачає підготовку філософів, суспільних аналітиків, вчителів суспільствознавчих дисциплін, фахівців у галузі соціальних, політичних та релігійних процесів, експертів у сфері наукової, організаційно-управлінської та освітньої діяльності, менеджерів інформаційно-аналітичних структур.
Перспективи працевлаштування: у сфері освіти, науково-дослідних установах, аналітично-інформаційних агенціях та інституціях, центрах соціальної діагностики та прогнозування, органах державної влади та місцевого самоврядування, культурно-гуманітарних програмах і проектах, закладах соціально-гуманітарної сфери.
Кваліфікація: бакалавр філософії, суспільний аналітик; викладач/вчитель суспільствознавчих дисциплін.
Сертифікати ЗНО для участі у конкурсі:
- на місця державного замовлення: українська мова та література; історія України; математика або іноземна мова.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 033 «ФІЛОСОФІЯ»
Освітній ступінь «МАГІСТР»
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «ФІЛОСОФІЯ, СУСПІЛЬНА АНАЛІТИКА»
Передбачає підготовку філософів, суспільних аналітиків, фахівців у галузі соціальних, політичних та релігійних процесів, експертів у сфері наукової, організаційно-управлінської та освітньої діяльності, менеджерів інформаційно-аналітичних структур, викладачів філософських і суспільствознавчих дисциплін.
Перспективи працевлаштування: сфера освіти, аналітично-інформаційні агенції та інституції, органи державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронні структури, засоби масової інформації, науково-дослідні установи, бізнес-структури, сфера консалтингових послуг (консультування із питань соціально-гуманітарної сфери керівників, управлінців в органах влади), соціальні та культурні заклади, партії, громадські організації, фонди.
Посади (відповідно до Класифікатора професій): філософ, експерт із суспільно-політичних питань, голова громадської організації у галузі культури, освіти, благодійності, прав людини, інформаційний оглядач, консультант (в апараті органів державної влади, виконкому), консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях), менеджер з адміністративної діяльності, з організації консультативних послуг, із персоналу, з комунікаційних технологій, менеджер у соціальній сфері, директор малого підприємства у сфері освіти, прес-секретар, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою;
викладач вищого навчального закладу, директор професійно-технічного училища, професійного училища, технікуму, коледжу, середньої загальноосвітньої школи, спеціалізованої школи, гімназії, позашкільного закладу, директор центру підвищення кваліфікації, центру професійної орієнтації молоді, завідувач навчально-наукової бази, навчального кабінету, молодіжного центру, інспектор середніх спеціальних та професійно-технічних навчальних закладів, шкіл, методист культурно-освітнього закладу, позашкільного закладу, молодший науковий співробітник, науковий співробітник, науковий співробітник-консультант у галузі філософії.
Форма навчання: денна.
На основі освітнього ступеня «Бакалавр», 1,5 роки навчання, план прийому – 10 осіб;
Абітурієнти складають вступні випробування (комп’ютерне тестування) з фахової дисципліни та іноземної мови. На освітній ступінь магістра можуть вступати бакалаври будь-якої базової спеціальності. Вступники можуть отримати додаткові конкурсні бали за перемоги у всеукраїнських студентських олімпіадах із фаху, всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, а також за наукові публікації.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 052 ПОЛІТОЛОГІЯ
Освітня програма: ПОЛІТОЛОГІЯ.
Передбачає підготовку політологів, фахівців із зв’язків з громадськістю, політтехнологів, політичних консультантів, політичних оглядачів, політичних аналітиків, фахівців у галузі політичної реклами та іміджу.
Перспективи працевлаштування: органи законодавчої та виконавчої влади (Верховна Рада України, міністерства, обласні, районні державні адміністрації), органи місцевого самоврядування (об’єднані територіальні громади, обласні, районні, міські, селищні, сільські ради), політичні партії, громадські організації, аналітичні центри, засоби масової інформації.
Кваліфікація: бакалавр політології, фахівець у галузі зв’язків з громадськістю, політтехнолог, політичний консультант, політичний оглядач.
Сертифікати ЗНО для участі у конкурсі:
-
українська мова та література;
-
історія України;
-
математика або іноземна мова.
Навчальний план ОПП Політологія та державне управління 2017
Навчальний план ОПП Політологія та державне управління 2017 (заочна форма)
ОПП Політологія та державне управління 2017
Навчальний план ОПП Політологія та державне управління 2020
ОПП Політологія та державного управління 2020
Освітні компоненти:
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Інформаційні технології в галузі знань
Теорія та історія української конституції
Історія зарубіжних політичних вчень
Історія української політичної думки
Теорія та історія політичних партій і партійних систем
Політична свідомість і культура
Електронне врядування на державній службі
Методика і техніка політичних досліджень
Курсова робота з політичних систем і режимів
Курсова робота з державного управління / місцевого самоврядування
Курсова робота з теорії та історії політичних партій і партійних систем
Теорія та практика громадянського суспільства
Політичні аспекти українсько-польських відносин
Політичний менеджмент і маркетинг
Менеджмент у публічному управлінні
Політичні процеси у західному регіоні України
Державне будівництво в Україні
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 251 ДЕРЖАВНА БЕЗПЕКА
Освітня програма: ДЕРЖАВНА БЕЗПЕКА
Передбачає підготовку аналітиків із питань національної безпеки; фахівців із сучасних методів менеджменту державної безпеки; спеціалістів антикризового управління та системи безпеки.
Перспективи працевлаштування: силові та спеціальні структури, антикорупційні органи, органи державної влади та місцевого самоврядування, центри антикризового управління, аналітичні центри, підприємства і установи.
Кваліфікація: бакалавр з державної безпеки.
Сертифікати ЗНО для участі у конкурсі:
· на місця державного замовлення: українська мова та література; історія України; творчий конкурс або географія.
ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ БАКАЛАВР
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
- Державна безпека (спеціальність 251 - «Державна безпека»).
Навчальний план (бакалавр, денна форма навчання, 2017)
Дисципліни, передбачені навчальним планом:
І курс
Факультет історії, політології та національної безпеки оголошує набір студентів для здобуття ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ МАГІСТР ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ:
Державна служба (Спеціальність 281: Публічне управління та адміністрування)
Навчальний план (магістр, денна форма навчання, 2015 р., 2016)
Анотації навчальних дисциплін вільного вибору студентом (Магістр)
Робоча програма "Вступ до спеціальності". Викладач- Малиновський В.Я.
Робоча програма "Державна служба". Викладач- Малиновський В.Я.
Робоча програма "Регіональне управління". Викладач- Малиновський В.Я.
Робоча програма "Держжавне управління". Викладач- Малиновський В.Я.
Робоча програма "Політологічні аспекти державного управління". Викладач- Малиновський В.Я.
ВИБАЧТЕ, СТОРІНКА ОНОВЛЮЄТЬСЯ!

ОПП "Середня освіта. Історія, правознавство" (спеціальнсть 014 Середня освіта (Історія))
ОПП "Музейний менеджмент, культурний туризм" (спеціальність 027 Музеєзнавство, пам'яткознавство)
ОПП "Документаційне забезпечення управління та інформаційно-аналітична діяльність" (спеціальність 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа)
ОПП "Історія, європеїстика, археологія" (спеціальність 032 Історія та археологія)
ОПП "Політологія та державне управління" (спеціальність 052 Політологія)
ОПП "Державна безпека" (спеціальність 251 Держава безпека)

ВИБАЧТЕ, СТОРІНКА ОНОВЛЮЄТЬСЯ!
Кафедра музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності проводить сертифікатні курси «Діловодство: організація документообігу» (Діловод-референт). Вивчатимуться основи сучасного документообігу та організація референтської діяльності, створення і використання управлінської документної інформації, зберігання документів відповідно до чинного законодавства.
Навчання спрямоване на підвищення кваліфікації діловодів, референтів, працівників кадрових служб, студентів й усіх, кого цікавить цей напрям роботи.
Тривалість навчання: 2 місяці.
Після завершення навчання видається сертифікат університету!

У 2020 році факультет розпочав реалізацію принципів дуальної освіти. Так у травні 2020 року була підписана угода про дуальну освіту із Адміністрацією державного історико-культурного заповідника у м. Луцьк
ВИБАЧТЕ, СТОРІНКА ОНОВЛЮЄТЬСЯ!
