Перейти до основного вмісту

Ансамбль сучасного танцю "Аванте" створено наприкінці листопада 2007 року на основі учасників студії сучасно-естрадного танцю ЦКіД з базовим рівнем підготовки.
Танцюристи колективу - студенти, а половина вже випускники різних факультетів ВНУ. Вони усі поєднують навчання чи роботу із заняттям хореографією. Часто це складно, бо не вистачає часу, сил, оскільки тренування досить напружені і проходять практично щодня, але учасників „Аванте" поєднує велика любов до танцю, який став для кожного з них невід'ємною частиною життя. На сьогоднішній день до основного складу „Аванте" входить 10 чоловік: Бичок Сергій, Долніковська Тая, Мазурик Сергій, Мельник Марина, Кобрін Володимир, Кобріна Вікторія, Полупанов Сергій, Сутигіна Юлія, Ющак Ольга та керівник ансамблю Романюк Оксана. Керівник студії сучасного танцю «Аванте» - Тая Долніковська.

Основні напрямки, в яких працює колектив - джаз-модерн та хіп-хоп. Обов'язковими є заняття з класичного танцю. Велика увага приділяється технічності та майстерності виконання, фізичній підготовці, розтяжці та витривалості танцюристів. Репертуар ансамблю дуже різноплановий, майже кожен танець поєднує в собі різні стилі, а деколи й зовсім різні жанри хореографії. У зв'язку з цим в програму занять колективу введено бальний, соціальний танець (сальса, аргентинське танго, рок-н-рол), народно-сценічний танець, акробатика та підтримки в дуетно-сценічному танці.
"Аванте" є постійним учасником концертів та святкових заходів, які проходять не лише в межах університету, а й на рівні міста. Крім того колектив активно приймає участь у танцювальних фестивалях та конкурсах, на яких обов'язково здобуває нагороду. Дебютувало "Аванте" в м. Івано-Франківськ на Міжнародному фестивалі сучасної хореографії „Фест - 2008" і одразу ж отримало диплом II ступеня. В листопаді цього ж року ансамбль прийняв участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі студентського мистецтва „Барви осені", що проходив у м. Київ, де став третім у жанрі „Сучасна хореографія". В травні 2009 року колектив виборов третє місце наконкурсі сучасної хореографії „Ритми часу" (м. Львів). Участь у таких заходах дає стимул для професійного зросту ансамблю, танцюристи набираються досвіду, знайомляться з іншими колективами. На сьогоднішній день є багато цікавих запрошень на конкурси хореографії. На жаль через відсутність фінансової підтримки колектив не має змоги відповісти на більшість із них.
Ансамбль активно співпрацює з вокальними виконавцями. У липні 2009 року „Аванте" приймав участь у вокальному Всеукраїнському конкурсі „На хвилях Світязя - 2009".
Крім того, колектив має досвід роботи з цирковими артистами. Так, весною 2008 року танцюристи мали змогу опанувати ази циркового мистецтва, зокрема акробатики та еквілібру під керівництвом артистів з клоун-дуету „Апельсин". А на урочистому закритті фестивалю студентської творчості „Молодограй - 2008" глядачам було представлено загальний фінальний номер „Калейдоскоп", в якому були залучені танцюристи, циркачі та гімнасти. В „Аванте" величезне бажання співпрацювати з цими артистами й надалі, проте все впирається у відсутність приміщення для занять та відповідних умов.

13 травня 2009 року в актовому залі ЦКіД ансамбль сучасного танцю „Аванте" разом з вокальною студією ЦКіД провів свій перший звітний концерт. Глядачам було представлено 13 композицій з основного репертуару, а саме:

 1. Вуличні танці (хіп-хоп + брейк-данс)
 2. Дощ (джаз-модерн + демі-класика)
 3. Сальса в ритмі вулиць (сальса + хіп-хоп)
 4. Танець в капелюхах (джаз + естрада)
 5. Фламенко (іспанський народний + фламенко + елементи класики)
 6. Спогади (джаз-модерн)
 7. Баттл (хіп-хоп + брейк-данс)
 8. Мрії маріонеток (класика + модерн + хіп-хоп)
 9. Кан - кан (оригінал + демі-класика)
 10. Смуток (модерн)
 11. Радість (модерн + демі-класика)
 12. Історія у стилі танго (джаз-модерн + аргентинське танго + елементи бального танго)
 13. Калейдоскоп.

Концерт пройшов на одному диханні, танцюристи виклались на 200%! Після виступу колектив отримав безліч схвальних відгуків, але з уважністю прийняв і деякі (але нечисленні) зауваження з боку хореографів для подальшого вдосконалення.
Аванте - ансамбль сучасного танцю, проте його репертуар включає й народну хореографію. Так , за останні півроку було поставлено:

 • Український народний жартівливий танець „Підманула - підвела"
 • Єврейський народний танець з хустинками „Хава-Нагіла"
 • Циганський танець

З цією програмою ансамбль виступав в ролі почесних гостей на святі бджолярства в м. Ханськ (Польща).
Крім того половина учасників колективу протягом тривалого часу серйозно займались чи досі займаються бальними танцями. У програмі ансамблю є „Віденський вальс", „Румба", а найближчим часом планується постановка латино-американського міксу.
На даний час колектив посилено займається джаз - модерном, імпровізацією та класичним танцем. Ведеться робота над номерами: „Ты мне пишешь...» та „У часи Елвіса Преслі" (рок-н-рол + джаз-модерн).
У планах - постановка композиції у стилі афро-джаз, тому у восени програма буде зорієнтована саме в цьому хореографічному напрямку. Крім цього репертуар буде поповнюватись хореографією New style.

Творчі колективи