Центр британської культури факультету іноземної філології СНУ імені Лесі Українки

Центр було створено 15 квітня 2015 року при кафедрі практики англійської мови факультету іноземної філології. В тому ж році було розпочато оформлення кабінету Центру (придбано меблі, оформлена частина стенду).

Метою Центру є поглиблення знань студентів факультету про культуру, мовні особливості та традиції Великої Британії. Для забезпечення ефективності роботи, та для підвищення інтересу студентів до країни, мова якої вивчається, були організовані та підтримані різні форми роботи:

- диспут («Політика Великої Британії – історія і сучасність»)

- публічні (групові) виступи-презентації:

• до 90-річчя від дня народження королеви Великої Британії Елізавети ІІ; Queen
  • до свята Halloween;
  • Halloween
  • до дня вшанування загиблих у І світовій війні Remembrance Day (спільно з Центром Канадознавства і запрошеним гостем з Канади Don Puffalt));
  • Rememb

- інсценування.

• Тема: Судова система Великої Британії. Інсценування оповідання С. Моема «A Friend in Need»;

- інформаційні стенди:

• до 90-річчя від дня народження королеви Великої Британії Елізавети ІІ;
  • про Роберта Бойля, англійського фізика, хіміка, філософа (до 390-річчя від дня народження);
  • про Томаса Мора (до 540 річчя від дня народження);
  • до Дня ООН (щорічно);
  • до дня вшанування загиблих у І світовій війні Remembrance Day (щорічно);
  • до Дня Св. Андрія, Св. Патрика, Св. Георга, Св. Давіда (щорічно);
  • про Чарлі Чапліна (до 130-річчя від Дня народження);
  • The Queen, the queen… (про королев Великої Британії)
  • Про лауреатів Нобелевської премії : Doris Lessing, Winston Churchill
  • про Tower Bridge (до дня визначних памяток Великої Британії);
  • перший стенд з циклу «The greatest Britons, who changed the world»;

- зустрічі з носіями мови з Великої Британії, США та Канади, а також з громадськими діячами, які сприяють зміцненню звязків вказаних країн з Україною:

• зустріч з послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом (квітень 2015р.);  Amb 1Amb 2
  • зустріч з режисером Тоні Палмером (жовтень 2018р.);
  • зустріч з Валерієм Полковським, доктором філософії, президентом компанії «East European Opportunities» (м. Сейн-Альберт, Канада) (березень 2017);
  • зустріч з почесним професором СНУ ім. Лесі Українки Данієлом Шеріком, та з гостями з США та Канади (грудень 2018р.);
  • зустріч з Svitlana Lane, вчителькою з Великої Британії (Holmer Green School) (лютий 2019р.).

- перегляд фільмів англійською мовою з подальшим обговоренням і поширенням нових слів та виразів з фільмів:

• Лондонський кінофестиваль – тиждень Британського кіно (щорічно - жовтень); movie 1movie 2
  • тиждень кіно США, Канади, Австралії (щорічно - березень).

-   Брейн-ринг  з лінгвокраїнознавства Великої Британії, а також країн основної мови для студентів ІІ курсу спеціальності «мова та література (англійська)».

З профорієнтаційною ціллю на Брейн-ринг та на презентації до визначних дат запрошуються учні шкіл Волинської області та м. Луцька, зокрема двічі була організована зустріч із старшокласниками Ковельської гімназії імені Олени Пчілки; в 2019 році до них приєднались учні Луцької гімназії №18 та учні Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького.

Головні із зазначених подій вісвітлені інформаційно, та з фото, на сторінці Центру Британської культури у Фейсбуці, яка регулярно оновлюється та доповнюється інформаціюєю з британських сайтів та статей.

Перспективою розвитку Центру вбачаємо:

1)    продовження традицій роботи Центру за вказаними напрямками, розширння форм роботи;

2)    встановлення контактів з Центрами Британської культури інших ВНЗ України;

3)    залучення студентів до наукових досліджень з мови та культури Великої Британії.

Керівник центруВасиленко Ольга Вікторівна

branches