![захід](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-11/46b581a0-cbdd-4620-95cf-ff637dfcf28e.jpg?itok=-k0JgwOF)
Щороку впродовж 25 листопада – 10 грудня відбувається Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Її мета – привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, захисту прав жінок і дітей від жорстокого поводження, протидії торгівлі людьми.
Період кампанії розпочинається в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й охоплює такі важливі дати:
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства;
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Представники Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Патрульної поліції Волині, Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги, сектора психологічного забезпечення Управління кадрового забезпечення ГУНП у Волинській області, Волинського національного університету імені Лесі Українки, «Освітнього хабу Волині» на базі кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи розпочали Всеукраїнську кампанію «16 днів проти насильства».
![захід](/sites/default/files/inline-images/c1eb4f13-615b-4934-86dd-ff08eeffaeec.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/02e34e67-bf8f-4a66-8afd-5c05c45ac4a2.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/4c91d2d5-ee84-40af-b68d-d29119cc977f.jpg)
Презентовано 16 картин – реальних історій, які розповідають відомі актори, спортсмени, ведучі про те, як звичайні речі можуть стати інструментом насильства.
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail%20%282%29.jpg)
Під час заходу студенти спеціальності 231 Соціальна робота та старшокласники візуалізували дерево проблем: його коріння відображає першопричини, стовбур – основну проблему, а крона – шляхи її розв’язання. Учасники ділилися на чотири команди та візуалізували чотири проблеми: подолання домашнього насильства; захист прав дітей від жорстокого поводження; протидія торгівлі людьми; захист прав жінок.
![захід](/sites/default/files/inline-images/0ed663f2-46a1-4333-9ca3-99d6ae8f89ae.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/3c7ded2b-8da2-4c0d-a2af-9501a061643f.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/6c45816b-6ba5-4cb6-abae-329be5825b9a.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/38748981-421a-4345-b2c5-e1b8b8302245.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail%20%281%29.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/d337bd9d-af36-497b-89e4-dcfad673e693.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail%20%284%29.jpg)
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail%20%283%29.jpg)
Світлана ЧЕРНЕТА
завідувач кафедри соціальної роботи
та педагогіки вищої школи