![ВНУ імені Лесі Українки – партнер міжнародного проєкту «Геополоністика – віртуальний міст між культурами»](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-01/Spotkanie%20organizacyjne%2010.01.2022_1.png?itok=m1G4xnP5)
Кафедра полоністики і перекладу розпочала реалізацію міжнародного проєкту, розрахованого на 2022 календарний рік: «Geopolonistyka – wirtualny most pomiędzy kulturami» / «Геополоністика: віртуальний міст між культурами». Проєкт фінансує NAWA (Національне агентство академічного обміну, Варшава, Республіка Польща) згідно з договором № BJP/PJP/2021/1/00020/U) у межах програми «Промоція польської мови».
![ВНУ імені Лесі Українки – партнер міжнародного проєкту «Геополоністика – віртуальний міст між культурами»](/sites/default/files/inline-images/Spotkanie%20organizacyjne%2010.01.2022_2.png)
Окрім ВНУ імені Лесі Українки, партнерами проєкту стали: Інститут літературознавчих досліджень Польської академії наук (Варшава), Полоністичний центр Вільнюського університету (Вільнюс), Інститут європейських, американських і міжкультурних студій «Sapienza» (Рим). Зокрема, за реалізацію проєкту з польської сторони відповідають професори Томаш Хахульський і Магдалена Попель, у римському академічному середовищі – професор Моніка Возняк, у Вільнюсі – професор Мирослав Давлевич. Координує дії чотирьох полоністичних осередків на міжнародному рівні редактор «Полоністичного бюлетеня» Маріоля Вільчак.
![ВНУ імені Лесі Українки – партнер міжнародного проєкту «Геополоністика – віртуальний міст між культурами»](/sites/default/files/inline-images/Spotkanie%20organizacyjne%2010.01.2022_3.png)
![ВНУ імені Лесі Українки – партнер міжнародного проєкту «Геополоністика – віртуальний міст між культурами»](/sites/default/files/inline-images/Spotkanie%20organizacyjne%2010.01.2022_4.png)
10 січня відбулося перше організаційне засідання робочої групи проєкту, на якому обговорено річний план робіт, умови договорів і визначено дати зустрічей. Ключовим елементом «Геополоністики» стане проведення у варшавському відділенні ПАН спільних курсів зі створення відеофільмів і підкастів полоністичного змісту для студентів із Риму, Вільнюса та Луцька. Зі створеними молодіжними відеопроєктами та перекладами можна буде ознайомитися в «Полоністичному бюлетені», на інтернет-сторінках університетів і в інших ЗМІ.
Світлана СУХАРЄВА,
професор, завідувач кафедри полоністики і перекладу