Skip to main content
презентація

Представники нашого Університету презентували у Польщі Повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Історична та знакова подія відбулася 18–19 листопада у Кракові та Варшаві.

Учасниками делегації, яка презентувала видання, стали: ректор Анатолій Цьось, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Сергій Романов, начальник відділу інформаційної політики Андрій Мошкун.

презентаціяпрезентація

19-го листопада з Повним академічним зібранням творів Лесі Українки ознайомилися представники Ягеллонського університету, зокрема студенти польсько-український студій.

презентація

На початку презентації ректор Анатолій Цьось розповів про те, як Університету вдалося реалізувати такий унікальний проєкт і закцентував на його важливості: «Ми можемо пишатися своєю роботою. Навіть у важких умовах, якщо захотіти зробити важливу справу, можна зробити її добре. Нам це вдалося».

Проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик розповів про обмежені часові рамки й інші труднощі, однак подякував усім причетним за підтримку, зокрема ректорові Анатолієві Цьосю. «Наша мрія – показати світу справжню Лесю Українку», – зізнався Юрій Громик.

презентація

Сергій Романов зауважив: «Презентувати Лесю Українку за межами нашої країни – це для нас велика честь». Також професор розповів присутнім про особливості феномена Лесі Українки та діяльність нашої видатної землячки в дослідженні польської історії, культури і літератури. Зокрема, за його словами, одну зі своїх найбільших літературознавчих праць вона написала про польську літературу.

презентація

20 листопада – презентація Повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах у Любліні в Академічному центрі культури Університету Марії Кюрі-Склодовської й Інституті Східної Європи. Захід відбувся в межах Днів України.

презентація

«Була дуже гарна і тепла атмосфера, чудова фахова аудиторія, представники науки, освіти, культури, дипломатії. Ми всі не просто потішили свої амбіції, а й отримали цінний досвід від такого спілкування», – зізнався після презентації Сергій Романов.

презентаціяпрезентація

Комплекти 14-томника, а також двомовні видання «Лісової пісні» передано бібліотеці Університету Марії Кюрі-Склодовської та Публічній бібліотеці Любліна.

 

Відділ інформаційної політики

151 views