![Вийшла друком монографія про сапропелеві пелоїди озер Волині](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/%D0%9E%D0%B1%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0%20%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%97%20-%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg?itok=pv5gA6hr)
Результатом наукової та творчої співпраці вчених Волинського національного університету імені Лесі Українки й Київського національного університету імені Тараса Шевченка є вихід чергової монографії «Сапропелеві рекреаційно-туристичні ресурси озер Волинської області».
Автори монографії – доктор філософії Михайло Петрович Пасічник, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри туризму та готельного господарства Леонід Володимирович Ільїн і доктор географічних наук, професор Валентин Кирилович Хільчевський.
Монографія присвячена виявленню, кількісному та якісному оцінюванню сапропелевих пелоїдів Волинської області, а також розробці прикладних засад їхньої охорони й лікувально-оздоровчого використання. У виданні систематизовано теоретико-методологічні підходи щодо дослідження прісноводних сапропелевих пелоїдів. Запропоновано авторську методику оцінювання озерних родовищ сапропелю за першочерговістю освоєння для рекреаційно-туристичних потреб. Значна увага приділена аналізу мінерального й органічного складу, фізико-механічних властивостей і санітарно-епідеміологічного стану сапропелевих відкладів озер. На підставі аналізу й узагальнення фактичного матеріалу оцінено перспективні ресурси сапропелевих пелоїдів Волинської області та запропоновано заходи з охорони й раціонального використання родовищ сапропелевих пелоїдів.
Книга адресована географам, екологам, фахівцям курортної й рекреаційно-туристичної галузей, водного господарства, охорони навколишнього природного середовища, науково-педагогічним працівникам і здобувачам вищої освіти.
Кафедра туризму та готельного господарства