Skip to main content
Суспільство

20 липня 2021 року розпочав роботу перший етап міжнародного проєкту «Медіадіалог 2021» у форматі онлайн-семінару. Захід спрямований на просування демократичного суспільства шляхом посилення співпраці з професійними журналістами, науковцями та студентами. Цього року тема проєкту стосується конфліктної чутливості та дослідження конфліктів (Media Dialogue for Conflict Sensitivity and Research). Серед країн-учасниць – Україна, Німеччина, Вірменія, Грузія, Білорусь, Молдова.

проєкт

Україну на щорічному міжнародному проєкті представляють студенти освітньої програми Журналістика і міжкультурна комунікація Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також студенти інших закладів вищої освіти.

проєкт

Зустріч розпочалася зі вступного вітального слова модераторки Лєни Кроненсбургер (Lena Kronenbürger) та одного з організаторів, доктора Вольфганга Рессманна (Dr. Wolfgang Ressmann), який розповів про значення роботи журналістів під час висвітлення політичних конфліктів, наводячи приклади роботи німецьких ЗМІ.

Далі відбулось представлення медіатренерів Каролін Варт (Carolin Wart) та Міноаса Андріотиса (Minoas Andriotis). Вони очолюватимуть групи, які під час цьогорічного Медіадіалогу створять відео- і текстові матеріали відповідно. Куратори поділилися своїми спогадами з минулих зустрічей та очікуваннями від майбутньої роботи. Також відбулося знайомство учасників в онлайн-кімнатах, де кожен розповів про себе, свої цілі та ідеї.

У рамках онлайн-семінару три основні доповідачі представили доповіді про політичні конфлікти різних країн. Декан Кавказької школи управління Ека Акобія (Eka Akobia) виголосив промову щодо проблем у Грузії. Представник із Вірменії Теван Погосян (Tevan Poghosyan) коротко окреслив ситуацію в Нагірному Карабасі. Журналіст Сергій Гармаш (Serhiy Garmash) розповів про діяльність Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України. Відповідаючи на запитання учасників, доповідачі спиралися передусім на власний досвід і намагалися порівняти конфлікти в різних країнах, щоб доступніше окреслити ситуацію.

проєкт

Організатори анонсували, коли відбудуться наступні етапи проєкту та наголосили на зручності онлайн-зв’язку в сучасних умовах пандемії для обговорення важливих проблем чутливості конфліктів у медіа та їх дослідження.

Надалі учасники поглиблено розглядатимуть тему проєкту, працюючи з медіатренерами в чотирьох групах: інформаційний блог, відео, дизайн (робота карикатуриста), дослідження (науково-популярна публікація про конфлікти в медіа).

Поліна ЗАБОЛОТНА,

студентка 3 курсу

освітньої програми Журналістика і міжкультурна комунікація

49 views