Skip to main content
БОТАНІЧНИЙ САД ВОЛИНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Ботсад

Важливим складовою будь-якого університету є ботанічний сад, який має не лише навчальне і наукове, а й просвітницьке, культурне значення.  Ботанічний сад має за мету збереження і вивчення у спеціально створених умовах рідкісних і типових видів місцевої і світової флори для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання, шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій, ведення наукової, навчальної і освітньої роботи.

У 2004 р. ботанічний сад Волинь отримав нову територію загальною площею 10 га. Вона знаходиться на лівому березі річки Стир і плавно спадає від надзаплавної тераси до річкової заплави.

Ботсад

За час існування ботанічний сад динамічно розвивається і вдосконалюється, змінюється структурно і зростає за площею, змінював статус і розширював зв’язки з іншими ботанічними садами. Основним його досягненням стало створення колекцій, які мають репродуктивний вік, що засвідчує успішність їх інтродукції в наших умовах та створення власної бази насіння для обміну з іншими установами. Ботанічний сад є і буде окрасою не лише Волинського національного університету імені Лесі Українки, а й міста Луцька та регіону. 

Ботсад

Ботсад

Ботсад

Ботсад

 

 

 

43000, м. Луцьк, вул. Потебні

Ботанічний сад

Інфраструктура